Data publikacji:

Jakie gadżety kupić dla majsterkowicza?

Co kupić osobie, która ciągle coś udoskonala, naprawia, wierci, przykręca lub wycina? Dla bliskiej Ci „złotej rączki”, uwielbiającej spędzać czas na technicznych zajęciach, najlepszym prezentem są gadżety dla majsterkowicza. Świetnie sprawdzą się jako upominki na urodziny, imieniny, rocznicę czy święta. W poniższym tekście znajdziesz różne inspiracje i pomysły na idealne zabawki dla majsterkowicza.
gadżety dla majsterkowicza

Gadżety dla majsterkowicza – podstawowa baza produktów

Szukając dobrego prezentu dla „złotej rączki” warto zacząć od sprawdzenia, jakie z podstawowych narzędzi już posiada. Najczęściej miłośnicy napraw i przeróbek mają pokaźny zestaw różnego rodzaju sprzętu, jednak zdarza się, że coś się jakiś czas temu zepsuło czy zgubiło i nie było czasu na zakup nowego egzemplarza. Bywa też, że zajawkowicz jest młodym człowiekiem, który przeróżne gadżety dla majsterkowicza pożycza od ojca czy dziadka – wtedy podstawowy zestaw najpotrzebniejszych narzędzi na własność byłby z pewnością strzałem w dziesiątkę.
Poza tym, warto też pamiętać, że nawet osobie, która, mogłoby się wydawać, ma już wszystkie sprzęty w swojej kolekcji, być może przyda się nowy, dobrej jakości komplet przyrządów, który stanie się przydatną bazą zamienników lub będzie użytkowany w innym miejscu (który majsterkowicz nie chciałby mieć wszystkich potrzebnych narzędzi w garażu, komórce i samochodzie, by zawsze mieć je na wyciągnięcie ręki). 
Poniżej znajdziesz listę pomysłów na gadżety majsterkowicza, które będą dla niego stanowić dobrą bazę do pracy:
  • rozbudowany zestaw narzędziowy – może zawierać cały szereg potrzebnych przedmiotów: klucze nasadowe i imbusowe, uchwyty magnetyczne, nasadki, wkrętaki, młotek, nożyk, poziomicę czy wiele innych przyrządów;
  • zestaw kluczy nasadowych czy płasko-oczkowych lub innych, które dobrze będą pasować do pozostałych gadżetów majsterkowicza;
  • wiertarko-wkrętarka – najlepiej w komplecie z akumulatorem i wymiennymi wiertłami oraz wygodną torbą lub walizką transportową;
  • zestaw dedykowany danej branży – wśród gotowych kompletów narzędzi i gadżetów dla majsterkowicza można znaleźć specjalnie wyselekcjonowane przedmioty, które przydatne będą szczególnie np. mechanikom samochodowym i miłośnikom motoryzacji, elektrykom, stolarzom, hydraulikom itp.;
  • zestaw bitów z uchwytem do prac precyzyjnych – to uniwersalna zabawka dla majsterkowicza, która bez wątpienia przyda się w każdym warsztacie;
  • sakwa narzędziowa – przeważnie w formie pasa z wieloma przegródkami, kieszonkami i skrytkami, w której wygodnie można trzymać najpotrzebniejsze przedmioty.

Gadżety dla majsterkowicza – motoryzacja

Jak wybrać fajne gadżety dla majsterkowicza, który uwielbia ulepszać coś w swoim pojeździe, sprawdzać, regulować i na bieżąco wszystko naprawiać? Przede wszystkim prezenty powinny być tematyczne i przydatne właśnie w pracach związanych z samochodami. Warto przyjrzeć się, jakie czynności najczęściej wykonuje motoryzacyjna „złota rączka” i pod tym kątem dobrać najlepszy upominek. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji.
  • Odkurzacz samochodowy z długą końcówką szczelinową i zamienną dyszą, idealny do sprzątania trudno dostępnych zakamarków wewnątrz pojazdu.
  • Zestaw narzędziowy z przyrządami odpowiadającymi na potrzeby wyspecjalizowanych mechaników samochodowych i serwisantów.
  • Rozbudowany komplet kluczy do samochodu z wszelkimi potrzebnymi do prac przy aucie nasadkami, grzechotkami czy pokrętłami.
  • Multitool, czyli kilka podstawowych narzędzi w jednym – idealna, mała i mobilna zabawka dla majsterkowicza, którą wygodnie można zabrać niemal wszędzie.

Gadżety dla majsterkowicza – budowlańca

Dla osoby, która regularnie remontuje dom, samodzielnie tworzy ogrodowe altanki, pergole, podwiesza nowe regały i szafki w garażu czy pracuje przy wykończeniach mieszkań, dobrze sprawdzą się tematyczne gadżety dla majsterkowicza.
  • Suwmiarka elektroniczna, czyli jedna z podstawowych zabawek majsterkowicza podczas remontu. Pozwala wykonywać bardzo precyzyjne pomiary (z dokładnością zazwyczaj do około 0,02 mm).
  • Pistolet do kleju na gorąco, którego używa się do dokładnego nakładania kleju poprzez specjalną dyszę. Różne kolory kleju i łatwość w obsłudze sprawiają, że jest to dobry pomysł dla prezent dla osoby wykonującej ozdoby czy oryginalne domowe projekty.
  • Składany stół warsztatowy – fajny gadżet dla majsterkowicza, który w swoim warsztacie nie ma dużo miejsca lub lubi działać w różnych lokalizacjach. Lekka, ale solidna konstrukcja sprawia, że taki stolik jest stabilny, przez co wygodnie się na nim pracuje, a jednocześnie z łatwością można go przenieść w dowolne miejsce.
  • Lutownica kolbowa lub gazowa, dzięki której można na przykład lutować rury, odkręcać zapieczone śruby czy zgrzewać lub rozmrażać materiały.
  • Szlifierka kątowa – przydatny, fajny gadżet dla majsterkowicza, który może wykorzystywać ją do przecinania prętów, blachy czy też elementów ceramicznych bądź betonowych. Narzędzie pozwala też szlifować twarde powierzchnie.

Uniwersalne gadżety dla majsterkowicza

Są takie przedmioty, które przydadzą się majsterkowiczowi niezależnie od tego, jakim pracom najchętniej i najczęściej się oddaje. Co można do nich zaliczyć? Przede wszystkim uniwersalne narzędzia, których używa się przy różnych okazjach, oraz profesjonalną, wygodną odzież roboczą i ochronną. Dobrym pomysłem będzie na przykład:
  • zestaw wkrętaków i śrubokrętów;
  • wiertarka udarowa;
  • poziomica laserowa;
  • dalmierz laserowy;
  • strój roboczy: spodnie z wieloma kieszeniami, kamizelka bądź kurtka i buty robocze z twardego materiału, zabezpieczające stopę przed urazem;
  • środki ochronne: kask, rękawiczki, maska czy kombinezon.
Zdjęcie: LightFieldStudios/Envato Elements
Rita Turbiarz
Rita Turbiarz

Chętnie piszę o tematach związanych ze zdrowiem, aktywnością fizyczną, dbaniem o dom i ogród oraz o ciekawych książkach, filmach i grach (dla dużych i małych), chociaż spod mojego pióra wychodzi o wiele więcej. Gdy już oderwę się od klawiatury, to ćwiczę jogę, staram się coraz lepiej poznawać roślinną kuchnię i marzę o własnym psiaku – może kiedyś!