Data publikacji:

Golarka do miejsc intymnych dla mężczyzn. Ranking najlepszych

Szukasz dobrej golarki do miejsc intymnych dla mężczyzn? Zerknij do poniższego artykułu. Podpowiadamy w nim, czym kierować się podczas wyboru takiej golarki, jak dbać o zakupiony sprzęt, dlaczego w ogóle warto kupić taką golarkę oraz jakie urządzenie wybrać. Zapraszamy do lektury!
golarka do miejsc intymnych dla mężczyzn ranking

Najlepsza golarka do miejsc intymnych dla mężczyzn

Wybór odpowiedniej golarki jest niezwykle ważny, żeby proces golenia był szybki i możliwie najbardziej komfortowy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli oferujących bardzo precyzyjne golenie, możliwość regulacji cięcia, długą pracę na baterii oraz możliwość korzystania z urządzenia pod prysznicem. Warto przyjrzeć się uniwersalnym modelom, które mają wymienne końcówki i nadają się do golenia całego ciała.
Z golarki powinna korzystać tylko jedna osoba, żeby zapobiec przenoszeniu bakterii lub pozostałości włosów. Przed użyciem golarki należy się upewnić, że ostrza są czyste. Po goleniu miejsca intymne należy przemyć letnią wodą przy użyciu delikatnego mydła lub żelu. Zaleca się również stosowanie kremów pielęgnacyjnych, które zniwelują ewentualne podrażnienia skóry.

Dlaczego warto używać golarki do miejsc intymnych dla mężczyzn?

Korzystanie z golarki do miejsc intymnych przede wszystkim znacząco zwiększa higienę. Dzięki regularnemu podcinaniu włosów w miejscach intymnych łatwiej jest utrzymać je w czystości. To zapobiega rozwojowi bakterii, które mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu bądź rożnego rodzaju infekcji. Nadmiar włosów może być również uciążliwy w czasie upalnych dni, w trakcie aktywności fizycznej czy podczas stosunku.
W przeciwieństwie do maszynki jednorazowej, golarka elektryczna jest specjalnie zaprojektowana do golenia miejsc intymnych. Dzięki temu zostawia mniej podrażnień lub zadrapań, zwiększając bezpieczeństwo i komfort w trakcie golenia. Nie bez znaczenia jest również wygoda użytkowania, ponieważ golarki elektryczne nie potrzebują pianek lub żeli do golenia. Z kolei w porównaniu do depilacji woskiem, golarka elektryczna jest całkowicie bezbolesna.

Jak wybrać odpowiednią golarkę do miejsc intymnych dla mężczyzn?

Przed zakupem zastanów się, czy potrzebujesz golarki jedynie do podcinania włosów w miejscach intymnych, czy również do ich całkowitego usuwania. Niektóre modele pozwalają dodatkowo na regulację długości golenia lub nawet na bardzo precyzyjne trymowanie. Jeżeli chcesz korzystać z golarki pod prysznicem, wybierz model wodoodporny. Zwróć uwagę na to, czy golarka jest bezprzewodowa oraz jak długo będzie pracować bez konieczności ładowania. Staraj się również szukać golarki z wygodnym i najlepiej antypoślizgowym uchwytem.
Ważnym elementem przy wyborze golarki będzie również łatwość wymiany oraz dostępność ostrzy. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór golarki, która gwarantuje precyzyjne golenie przez wiele miesięcy, a ewentualna wymiana ostrzy nie będzie wiązać się z wydatkiem wielkości zakupu nowej golarki.
Na Ceneo.pl bardzo dobre opinie i wysoką średnią ocen zbiera model OneBlade od Philipsa, który użytkownicy doceniają za to, że pewnie leży w dłoni dzięki antypoślizgowemu uchwytowi, zapewnia precyzyjną jakość golenia (zarówno na mokro, jak i na sucho) oraz ma w zestawie nakładki do golenia we wrażliwych miejscach.

Jak dbać o golarkę do miejsc intymnych dla mężczyzn?

Golarkę należy regularnie czyścić, żeby zwiększyć nie tylko komfort golenia, ale również żywotność urządzenia. Brudne ostrza czy resztki włosów między ostrzami utrudniają golenie i mogą powodować nieprzyjemne skaleczenia. Niektóre modele mają wyjmowane ostrza w celu łatwiejszego czyszczenia, inne posiadają specjalną szczoteczkę. Ostrza należy również regularnie wymieniać.
Po każdorazowym użyciu golarki i jej wyczyszczeniu należy ją zostawić na kilka minut do wyschnięcia. Golarkę powinno się przechowywać w suchym oraz zamkniętym miejscu, żeby uniknąć namnażania się bakterii oraz kontaktu z kurzem lub innymi zanieczyszczeniami.

Inne produkty do pielęgnacji miejsc intymnych dla mężczyzn

Poza golarkami na rynku dostępnych jest wiele produktów do pielęgnacji miejsc intymnych. Można je podzielić na dwie kategorie: do pielęgnacji po goleniu oraz kosmetyki do stosowania na co dzień.
Do codziennej pielęgnacji można rozważyć żele do higieny intymnej dla mężczyzn, które mają kwaśne pH i chronią tym samym przed rozwojem bakterii i grzybów. Żele mają również za zadanie chronić skórę przed nadmiernym wysuszeniem i podrażnieniami. W składzie szukaj kwasu mlekowego czy mającego właściwości kojące pantenolu, wyciągu z rumianku lub szałwii.
Produkty po goleniu takie jak kremy lub balsamy mają właściwości nawilżające oraz redukujące ewentualne podrażnienia, a także minimalizujące ryzyko wrastania włosów.
W kategorii produktów do higieny intymnej dla mężczyzn bardzo dobre opinie w naszym serwisie zbiera m.in. linia dla mężczyzn Yego produkowana przez Ziaję, a także produkty firmy Yope.

Golarka do miejsc intymnych dla mężczyzn –ranking

Szukasz dobrej golarki do miejsc intymnych? Sprawdź nasze poniższe propozycje – wszystkie te sprzęty zyskują pozytywne opinie zadowolonych użytkowników!
Bathmate Trim
Philips BG3015/15
Shav Maszynka Golarka
Philips OneBlade 360 Pro
Remington Delicates&Body BHT250
Braun XT5100
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.