Data publikacji:

Jaka gra dla par? Propozycje gier dla dwojga

Wspólne granie w planszówki z partnerem jest jednym z najprzyjemniejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Jest angażujące, emocjonujące i relaksujące, a dodatkowo niektóre rozgrywki pozwalają na lepsze poznanie swojej drugiej połówki. Gra dla par może przybierać różne formy – może być poważniejsza lub typowo rozrywkowa. Wybór zależy od upodobań partnerów i aktualnego nastroju. Jedno jest pewne – na rynku nie brakuje ciekawych propozycji. Wypróbujcie je wszystkie.
gra dla par
Gra dla par – sposób na lepszy związek
Gry planszowe są doskonałą rozrywką nie tylko dla grupki przyjaciół czy rodziny z dziećmi, sprawdzają się także jako sposób na poprawę jakości związku. Dotyczy to nie tylko typowych gier w pytania dla par, które pozwalają się lepiej poznać i zrozumieć, ale także tytułów nastawionych wyłącznie na rozrywkę. Wspólna zabawa i śmiech rozładowują napięcie, sprawiają, że zapominamy o kłopotach i budują więź. Jakie gry są warte uwagi?
 • Gierki małżeńskie
 • Ego
 • rozmawiaj.MY
 • Twister
 • Scrabble
 • Patchwork
 • Jenga
 • Erotyczna gra dla par
 • Gierki małżeńskie

  Popularna gra dla par z niepowtarzalnymi rysunkami Andrzeja Mleczki. Nie bez powodu często wręczana jest jako część prezentu z okazji ślubu. Nie jest to jedynie gra dla par z pytaniami, znajdziecie w niej również zabawę w skojarzenia, kalambury i quizy, dlatego rozgrywka z pewnością szybko się nie znudzi.
  Rysunki Mleczki kojarzą się z dobrą zabawą i spojrzeniem na rzeczywistość z dystansem. Taka jest również ta ciekawa gra dla małżeństw (i nie tylko). Jeśli macie ochotę poznać się jeszcze lepiej w atmosferze relaksu i wśród wybuchów śmiechu, wypróbujcie Gierki małżeńskie. Żeby było ciekawiej, możecie również zaprosić do zabawy inną zaprzyjaźnioną parę. Kiedy już dobrze poznacie ten tytuł, wypróbujcie również grę Znamy się, którą można uznać za następną część Gierek.

  Ego

  Seria gier, których celem jest poznanie lepiej siebie oraz bliskich, znajomych lub partnera. Każdy z tytułów sprawdzi się doskonale jako gra dla par, zwłaszcza tych, które dopiero zaczynają bliską relację lub chcą sprawdzić, czy do siebie pasują. Rozgrywka bywa zaskakująca i prowokuje do ciekawych rozmów.
  Najpikantniejszą częścią serii jest przeznaczona dla dorosłych Ego: Love – gra w pytania dla par i nie tylko, która porusza tematy byłych związków i upodobań seksualnych. Rozgrywka polega na zgadywaniu, jak partner czy partnerka odpowiedzieli na zadane pytania. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o swojej dziewczynie lub chłopaku? Gra jest świetnym sposobem na poznanie się lepiej.

  rozmawiaj.MY

  Podstawową wersją jest tytuł rozmawiaj.MY Związki. To jeszcze jedna gra dla par oparta o pytania, jednak seria została opracowana we współpracy z psychologami, a jej celem jest poprawa komunikacji w związku. Podczas rozgrywki można się doskonale bawić, odświeżając wspólne wspomnienia lub dowiadując się zaskakujących rzeczy, o które wcześniej nie było okazji zapytać.
  Z tej samej serii dostępny jest również tytuł rozmawiaj.MY Intymnie – idealna gra dla wieloletniego małżeństwa lub młodej pary, ukierunkowana na poprawę relacji seksualnej. Słuchając odpowiedzi na pytania, można dowiedzieć się o pragnieniach, uczuciach i fantazjach drugiej osoby.

  Twister

  Jesteście aktywnymi ludźmi i szukacie zabawnej gry dla par? Mając w domu Twister, nie musicie obawiać się nudy czy deszczu padającego za oknem. Rozgrywka stanie się pretekstem do ćwiczeń i powodem do śmiechu.
  Zasady są proste – wykonujesz zadania, starając się cały czas utrzymać równowagę. Brzmi prosto? Wcale takie nie jest, kiedy obok ciebie jest też inna osoba. Chociaż najzabawniejsze rozgrywki mają miejsce w większym towarzystwie, Twister sprawdzi się również jako gra dla dwojga. Codzienne konflikty, kłótnie czy napięcia szybko odejdą w niepamięć, kiedy będziecie pokładać się ze śmiechu, próbując złapać równowagę.

  Scrabble

  Kolejna kultowa gra, w którą można zagrać we dwoje. To najpopularniejszy tego typu tytuł na świecie, dobrze znany nawet osobom, które z planszówkami nie są za pan brat. Ta niezwykle angażująca gra rozgrzeje wasze szare komórki do czerwoności, wprawi w dobry nastrój i rozluźni po trudnym tygodniu. Dlaczego warto polecić Scrabble jako grę dla dwojga? Skupienie się na rozgrywce pozwala oderwać się od codziennych spraw i dobrze razem bawić – to świetny sposób na budowanie więzi.

  Patchwork

  Nieoczywista, abstrakcyjna i bardzo wciągająca gra strategiczna dla par. Zadaniem graczy jest stworzenie najpiękniejszej kołdry z dostępnych kawałków materiału, za które płaci się guzikami. Co ważne, gra wywołuje bardzo pozytywne emocje, a rywalizacja jest niezwykle przyjemna. Nawet jeśli nie uda się wygrać, sam proces tworzenia jest satysfakcjonujący. Między innymi dlatego wciąż ma się ochotę rozpocząć rozgrywkę na nowo.
  Zasady są na tyle proste, że grać może każdy, dlatego to świetny tytuł na początek przygody z planszówkami. Już po kilku minutach gracze będą doskonale rozumieli w czym rzecz i z zaangażowaniem rozpoczną „szycie” własnej kołderki.

  Jenga

  Gra zręcznościowa, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest prosta, a jednocześnie bardzo wciągająca, idealna jako gra dla dwojga na długie wieczory. Zasady są proste – zadaniem graczy jest ułożenie jak najwyższej wieży, która nieuchronnie runie. Pytanie tylko kiedy i czyj fałszywy ruch do tego doprowadzi. Rozgrywka może trwać bardzo długo, a emocje będą sięgać zenitu. Jeśli brakuje wam pomysłów na ciekawie spędzony czas, sięgnijcie po Jengę.

  Erotyczna gra dla par

  W sklepach nie brakuje również typowo erotycznych tytułów, które zachęcają do podgrzania atmosfery w związku. Czy warto sięgać po erotyczne gry dla par? Chociaż nie każdy znajdzie w sobie tyle odwagi, by z nich korzystać, mogą być świetnym sposobem na dodanie związkowi nieco pikanterii. Sprawdzą się zarówno w wieloletnich związkach, jak i tych całkiem świeżych, jeśli para lubi zabawę i eksperymenty.
  Tytuły, którymi warto się zainteresować, to między innymi: Gra w pozycje, Kości miłości, Miłosne igraszki czy Arkana Miłości. Są to gry różnego typu; sprawdźcie, która z nich najbardziej przypadnie wam do gustu.
  Zdjęcie: cavanimages/Envato Elements
  Natalia Dymarczyk
  Natalia Dymarczyk

  Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym