Data publikacji:

Grill elektryczny - ranking. Wybieramy najlepszy grill elektryczny

Grille elektryczne są coraz częściej wybieraną alternatywą dla tradycyjnych grilli na paliwo stałe, takie jak węgiel czy drewno. Przygotowywane w nich potraw będą nie tylko zdrowsze, ale lepiej i dokładniej wypieczone. Co więcej, z urządzeń tych skorzystamy zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i otwartych, i to bez względu na temperaturę lub wiatr. Dla osób nieprzekonanych do zakupu przygotowaliśmy ranking najlepszych grilli elektrycznych, reprezentujących różne rodzaje tego sprzętu.
grill elektryczny ranking

Ranking grilli elektrycznych – polecane modele:

  • Weber Q 1400 52020079
Jedne z najmocniejszych modeli w naszym rankingu grilli elektrycznych. Urządzenie posiada duży żeliwny ruszt i bardzo solidną pokrywę wzbogaconą o rączkę do przenoszenia sprzętu. Dzięki owalnej konstrukcji podstawy tłuszcz i pozostałości jedzenia zbierają się w specjalnej tacce ociekowej. Spirala grzewcza, o regulowanej temperaturze, ma moc 2200 W. Urządzenie waży blisko 12 kilogramów i jest dostępne w wariancie pozwalającym ustawić go na dużym stojaku.
  • George Foreman 22460-56
Grill elektryczny z przykrywką, który z powodzeniem możemy ustawić w ogrodzie, dzięki dołączonej nóżce. Po jej wyjęciu ze sprzętu da się korzystać na stole lub blacie w kuchni. Moc płyty grzejnej wykończonej nieprzywierającą powłoką wynosi 2400 W. Według producenta, na płycie grzewczej możemy przygotować 15 porcji potraw. Skuteczne grillowanie ułatwia także funkcja regulowania temperatury, a także tacka na którą trafia wytopiony tłuszcz.
  • Landmann Pantera 12975
Kompaktowy grill elektryczny o mocy 2000 W, przeznaczony do użytku na zewnątrz, jak i wewnątrz. Zaletą modelu są solidne żeliwne ruszty pokryte emalią oraz pokrywa wykonana z odlewanego aluminium, na którym znajduje się wskaźnik temperatury. Po obu bokach rusztu zamontowane są dwie odłączane tacki. Według producenta, w urządzeniu przygotujemy jedzenie dla maksymalnie sześciu osób. Do grilla można dokupić dedykowany wózek ułatwiający jego transport.
  • Weber Pulse 2000
Najdroższy model w rankingu grilli elektrycznych, który przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników. Producent wyposażył go w żeliwny ruszt pokryty porcelanową emalią, a także pokrywę z odlewu aluminiowego. Urządzenie ma elektroniczną kontrolę temperatury i można sterować nim za pośrednictwem dedykowanej mobilnej aplikacji. Moc spirali grzewczej wynosi 2200 W. Grille oferuje dwie oddzielne strefy grzewcze. Weber Pulse 2000 zintegrowany jest z metalowym wózkiem z dwoma kółkami, ze specjalnymi uchwytami na narzędzia kuchenne oraz dużą przestrzenią do przechowywania.
  • TEFAL Optigrill+ GC712D
Wielofunkcyjny i zaawansowany grill stołowy od firmy Tefal. Atutem sprzętu są sensory wykrywające liczbę produktów umieszczonych na płycie grzewczej, a także ich grubość. Znając te informacje sprzęt automatycznie może ustawić temperaturę i czas pracy, a także na bieżąco informować użytkownika o poziomie wysmażenia składników. Urządzenie oferuje w sumie 6 automatycznych programów. Moc płyty grzewczej to 2000 W, a powierzchnia grillowania to 600 cm kwadratowych.
  • De'Longhi CGH1030D
Zaawansowany stołowy grill z wieloma funkcjami pieczenia oraz smażenia. Dzięki wymiennym płytom przygotujemy w nim zarówno mięso na burgery, jak i gofry i tosty. Obudowa modelu wykonana została z wysokiej jakości metali. O temperaturze urządzenia informuje jego wyświetlacz LED. Sterowanie odbywa się za pomocą pokręteł, procesem grillowania możemy zarządzać także z poziomu aplikacji mobilnej.
  • Bosch TFB3302V
Nieskomplikowany, acz solidny grill stołowy wykonany z aluminium. Sprzęt może działać w pozycji zamkniętej, jaki i otwartej. Użytkownik może ustawić temperaturę i jeden z trzech programów grillowania. Wbudowane w płytę grzewczą kanaliki bezpiecznie odprowadzają do tacki. Moc grilla to 1800 W.
  • Severin RG 2348
Jedyne urządzenie w rankingu grilli elektrycznych, które łączy grill typu raclette z opcją przygotowania fondue, zarówno w wersji czekoladowej, jak i serowej. Dla tej drugiej funkcji producent przygotował drugie element grzewczy znajdujący się pośrodku dużej płyty. Obie grzałki ustawiamy niezależnie od siebie za pomocą osobnych pokręteł. Urządzenie zbudowane jest ze stali nierdzewnej i posiada długi i wytrzymały przewód zasilający, ułatwiający jego ustawienie na stole lub blacie. Z urządzenia może korzystać równocześnie 8 osób. Moc sprzętu to aż 1900 W.
  • Russell Hobbs Fiesta 21000-56
Wielofunkcyjny grill elektryczny typu raclette o mocy 1200W. Sprzęt pozwala na przygotowania różnych drobnych dań dla ośmiu osób, w tym potraw z topionym serem. W zestawie znajdziemy kamienną płytę oraz metalową płytę do grillowania z powierzchnią przeznaczoną do przygotowania placków lub naleśników, którą można myć w zmywarce.
  • Clatronic RG 3518
Elektryczny grill raclette przeznaczony do opiekania i smażenia ryb, mięsa oraz warzyw. W zestawie znajdziemy płytę kamienną oraz metalową, a także osiem małych patelni i drewnianych szpatułek. Moc elementu grzewczego to 1400 W. Użytkownik może dowolnie regulować temperaturę.
Zdjęcie: Envato Elements