Jak polerować lampy? Krok po kroku
1. Na początku należy zająć się zeszlifowaniem pożółkłej warstwy. Z pomocą przychodzą papiery ścierne. Najlepiej zaopatrzyć się w takie rodzaje jak P800, P1000, P1500, P2000 oraz P2500. Polerować zaczynamy od papieru o najmniejszej gradacji, wykonując naprzemiennie ruchy poziome i pionowe. Pod żadnym pozorem nie wykonujemy ruchów kolistych podczas ścierania zabrudzenia. Na warstwie szlifowanej przy pomocy papierów o mniejszej gradacji powstawać będą mikroubytki, dlatego ważne jest, aby kolejno po sobie używać coraz to drobniejszych rodzajów, dzięki czemu po zastosowaniu papieru P2500 uzyskamy docelowy efekt o bardzo gładkiej powierzchni reflektora.
2. Polerowanie przy pomocy maszyny polerskiej. Zabieg ten należy przeprowadzać niezwykle ostrożnie, ponieważ poliwęglan, z którego wykonane są reflektory, jest delikatny i zbyt długie polerowanie w jednym miejscu może doprowadzić do jego przegrzania. Do polerowania należy używać specjalnej pasty polerskiej do regeneracji lamp, nie przekraczając 600-1000 obrotów na maszynie polerskiej. Pozostałości po paście polerskiej łatwo usunąć przy pomocy ściereczki z mikrofibry. W miejscu, w którym nagromadziło się jej zbyt dużo, wystarczy użyć odtłuszczacza, który przydał się przy przygotowaniu lamp.
3. Kolejnym etapem jest zabezpieczenie naszych wypolerowanych reflektorów. Efekt wizualny lampy da się ocenić gołym okiem zaraz po polerowaniu, jednak praktyczne informacje otrzymamy podczas jazdy po zmroku, kiedy to będzie można ocenić przejrzystość. Aby efekt polerowania utrzymał się jak najdłużej, warto zabezpieczyć lampy specjalnym woskiem syntetycznym lub innym preparatem przystosowanym do zabezpieczenia reflektorów samochodowych. Pamiętać należy, że zabieg nie jest wieczny i za kilka lat trzeba będzie powtórzyć całą operację polerską.
Wróćmy jeszcze do pasty polerskiej. Jak wspomnieliśmy, większość reflektorów wykonana jest z poliwęglanu. Jest to dość delikatny materiał, dlatego warto rozważnie się z nim obchodzić. Dotyczy to również używanych preparatów, ponieważ to one bezpośrednio wchodzą z nim w reakcję. Najlepiej więc używać preparatów, które zostały stworzone właśnie w celu ochrony lub polerowania reflektorów samochodowych. W sieci można znaleźć wiele produktów przeróżnych marek, które prześcigają się w jakości swoich produktów, tworząc coraz to nowsze technologie.