Data publikacji:

Jaka golarka do brody? Jak wybrać golarkę do brody?

Golarka męska to najczęściej używany sprzęt do skutecznego usunięcia zarostu. Takie urządzenia są niezwykle precyzyjne, ponieważ idealnie dostosowują się do kształtu twarzy, a dodatkowo większość z nich może być użytkowana również pod prysznicem. Jaką golarkę do brody kupić, aby spełniła nasze oczekiwania? Czy lepiej postawić na golarkę bezprzewodową czy przewodową? Foliową czy rotacyjną? Z jakimi dodatkowymi funkcjami wybrać urządzenie do golenia? Która będzie najlepsza do twardego zarostu? Na te wszystkie pytania uzyskasz odpowiedź w poniższym artykule.

golarka do brody

Jaka golarka do brody najlepsza - foliowa czy głowicowa?

Golarki foliowe mają podłużną końcówkę, którą delikatnie przyciskamy do skóry. Natomiast golarki głowicowe mają zamontowane najczęściej dwa lub trzy, a czasami nawet cztery okrągłe skupiska nożyków.

Elektryczna golarka z folią tnącą wyposażona została w specjalną folię z kilkoma otworami, które umieszczone są pod różnym kątem. W ten sposób folia wraz z nożykami dokładnie wyłapuje wszelkie włoski rosnące w różnych kierunkach. Podwójna folia tnąca w niektórych przypadkach może pozostawić niewielki, niedogolony zarost, dlatego jeśli zależy nam na maksymalnej dokładności, najlepiej będzie postawić na folię potrójną.

Głowicowa golarka do brody zaprojektowana została tak, aby każdy z pierścieni na głowicy posiadał nożyki i specjalne osłony, które pozwolą oddzielić je od skóry. Ten model przez wielu mężczyzn uważany jest za efektywny i niezwykle precyzyjny i mimo nieco większej ceny niż golarki foliowe, jest znacznie częściej kupowany.

Bezprzewodowa czy przewodowa golarka do brody – jaką wybrać?

Wielu mężczyzn zastanawia się nad tym, jaką wybrać golarkę do brody. Producenci oferują nam różnego rodzaju modele, dlatego decyzja nie jest taka łatwa.

Najpopularniejszym rozwiązaniem są bezprzewodowe golarki do zarostu. Najczęściej są one wodoodporne, więc możemy ich używać nawet pod prysznicem. Pomocne okazują się również na wyjazdach, gdy mieszkamy w domku letniskowym i nie mamy dostępu do elektryczności albo gdy chcemy szybko się ogolić w samochodzie podczas długiego wyjazdu. Drugim rodzajem są golarki przewodowe, które po podłączeniu do gniazdka gwarantują stałe i stabilne działanie. Nie będziemy tutaj odczuwać skutków słabego akumulatora, który zwalnia silnik i obroty maszynki, gdy tylko energia w urządzeniu spadnie. Ten produkt jest lepszy od bezprzewodowego również ze względu na to, że jest tańszy i lżejszy.

Jeszcze innym pomysłem jest zakup golarki akumulatorowo-sieciowej. Ten sprzęt jest alternatywą, jeśli nie wiemy, czy zdecydować się na golarkę przewodową, czy bezprzewodową. Możemy go użytkować zarówno po podłączeniu przewodu do prądu, jak i w momencie, gdy nie mamy możliwości podpięcia do kontaktu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając golarkę bezprzewodową?

Jaka jest najlepsza golarka do zarostu to bardzo często padające pytanie wśród mężczyzn. Większość decyduje się na zakup urządzenia bezprzewodowego i zawsze, kiedy podejmiemy decyzję o wyborze takiego modelu, to warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Przede wszystkim ważne jest to, aby dokładnie sprawdzić, jaki jest czas ładowania akumulatora oraz czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Tańsze urządzenia trzeba ładować nawet około 8 godzin, a ich czas pracy wynosi zaledwie 60 minut. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zamówienie modelu z wysokiej półki cenowej, ponieważ charakteryzują się one szybkim ładowaniem akumulatora w zaledwie godzinę i pozwalają na jednym ładowaniu ogolić się kilka razy.

Dlaczego warto postawić na wodoodporną golarkę elektryczną?

Jaka golarka do brody najlepsza – oczywiście bezprzewodowa. Można ją użytkować bezpośrednio podczas kąpieli, więc oszczędzamy w ten sposób dodatkowo czas. Unikniemy również podrażnień, które często wynikają z tego, że golimy suchą skórę. Ponadto wodoodporne golarki można od razu wypłukać pod bieżącą wodą, co zdecydowanie ułatwia utrzymanie ich w czystości. Golarki na sucho i mokro mogą być również użytkowane do golenia skóry posmarowanej żelem. W ten sposób zmniejsza się ilość podrażnień po goleniu.

Jaka golarka jest najlepsza do twardego zarostu?

Wielu panów ma twardy i szorstki zarost. Czasami jest to bardzo duża przeszkoda, aby dokładnie się ogolić i uzyskać gładką skórę. Niektórzy panowie decydują się na jednorazową maszynkę i dużą ilość piany, ale niestety jest to rozwiązanie bardzo czasochłonne.

Zdecydowanie lepiej jest postawić na maszynkę rotacyjną, która posiada element tnący składający się z trzech obrotowych głowic. Ostrza znajdujące się pod metalowymi cienkimi blaszkami pozwalają bez problemu ściąć nawet grubsze włoski. Najlepsza golarka do twardego zarostu to urządzenie rotacyjne. Posiada taką konstrukcję, dzięki której nie musimy się martwić o podrażnienia, ponieważ ostrza nie będę przycinać włosków przy samej skórze. Wykonując koliste ruchy, głowica golarki dokładnie dopasuje się do kształtu twarzy, również w tych miejscach, które są szczególnie narażone na zacięcie.

Jakie dodatkowe funkcje przydają się w golarce męskiej?

W obecnych czasach producenci oferują golarki męskie z wieloma przydatnymi funkcjami. Mowa tu między innymi o:

  • dodatkowym trybie golenia, 
  • wskaźniku zużycia głowicy, 
  • systemie do delikatnej skóry, 
  • regulowanej szerokości głowicy, 
  • golarce ze stacją dokującą.

Golarka wielofunkcyjna pozwala utrzymać w łazience porządek, ponieważ mężczyzna nie musi w niej przechowywać wielu sprzętów do golenia. Taki sprzęt posiada budowę modułową i wystarczy, że odłączymy jeden moduł golarki, zastępując go drugim, a otrzymamy jedno wielofunkcyjne urządzenie do golenia, modelowania i pielęgnacji.

Takim dodatkiem jest trymer. Pozwala usunąć długi i twardy zarost, wymodelować brody oraz wąsy. Taki sprzęt może być również używany do innych partii ciała. Ciekawą propozycją jest nakładka, która służy jako golarka do ciała. W ten sposób możemy dokładnie i szybko, a przy tym komfortowo pozbyć się również krótkich włosów z klatki piersiowej czy pach.

Autor: Dominik Jankowski
Autor: Dominik Jankowski