Data modyfikacji:

Jaki zapach do auta wybrać? Przegląd zapachów do samochodu

Nie ma jednego zapachu, który będzie idealny dla wszystkich - na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mniej lub bardziej skutecznie wpływają na poprawę komfortu jazdy. Ładny zapach w samochodzie to również wizytówka właściciela pojazdu - daje przyjemność podróżowania, zwłaszcza na długich dystansach. Zapach zapachowi nie zawsze bywa równy - nie chodzi tu wyłącznie o markę produktu, ale o jej jakość. Sprawdź, które zapachy będą najlepsze dla twojego samochodu!
zapach do auta

Jaki zapach do auta wybrać?

Kto nie zna zapachu samochodowego w kształcie choinki? Ten rodzaj zapachu jest popularny w Polsce od wielu lat (i przez bardzo długi okres czasu nie miał żadnej konkurencji w kraju). Znana wszystkim zawieszka nie musi mieć zapachu lasu - dostępna jest pełna gama zapachowa tego produktu, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni zapach. Jest to w zasadzie jeden z najtańszych zapachów samochodowych, przy czym jego trwałość nie jest zbyt długa, a poza tym nie zakrywa intensywnych zapachów typu dym papierosowy. Dla niektórych osób „choinka” jest zapachowo zbyt mocna - ale nic straconego, można wybierać w zdecydowanie lepszych produktach.

Długa podróż z miłym zapachem w tle: jaki zapach do auta?

Osoby, które dużo podróżują, doskonale wiedzą, jak ważny jest komfort jazdy. Każdy chce pokonywać kilometry w spokoju i w miłej atmosferze, którą mogą wzbogacić perfumy do samochodu. Zapach zbliżony do prawdziwych perfum proponuje marka Areon - można otoczyć kabinę auta zapachem odświeżającym, owocowym, a także słodkim.

Ciekawostką jest, że Areon jest pierwszym w skali światowej odświeżaczem do auta, który jakością i zapachem przypomina wartości reprezentowane przez perfumy uznawane za luksusowe. Aplikacja jest bardzo prosta - można spryskiwać wnętrze samochodu, korzystać z zawieszki lub aplikować na przykład na dywaniki. Opakowanie wystarcza na dłuższy okres czasu.

Drugą interesującą marką jest Poorboy`s World - linia zapachowa czaruje aromatem prawdziwych owoców (jest to super kosmetyk dla miłośników zapachów kojarzących się z latem). Swoimi zapachami uwodzi również marka Yankee Candle - seria Car Jar Ultimate. Markę wyróżnia piękny i trwały zapach - można zdecydować się przykładowo na zapach waniliowy, lawendowy, jaśminowy czy wiśniowy.

Kto zna produkty bazowe tej marki (świeczki), to doskonale wie, że zapach od Yankee to wybitna kompozycja aromatów do samochodu, które każdemu umilą podróż nawet na najdłuższych dystansach.

Zapachowy zawrót głowy: jaki zapach do samochodu?

W wyborze zapachu bardzo istotne jest to, by aromat nie wywoływał negatywnych reakcji typu ból głowy, zdenerwowanie, irytacja czy brak możliwości skoncentrowania się na tym, co dzieje się na drodze. Dlatego też przed wyjazdem w podróż warto jest sprawdzić, jak się reaguje na dany zapach.

Bezpieczeństwo jazdy i samopoczucie kierowcy są bardzo ważne - jeśli zapach komuś nie odpowiada (co może się zdarzyć, jeśli ktoś kupuje na przykład „choinkę” po raz pierwszy), to trzeba po prostu z niego zrezygnować i kupić inny. Zapach nie może generować sytuacji niebezpiecznych w czasie podróży. Zbyt intensywny aromat nie musi odpowiadać wszystkim uczestnikom jazdy. Z taką opcją trzeba się liczyć, dlatego jeśli samochodem podróżuje cała rodzina lub znajomi, to wcześniej warto jest skonsultować wybór ulubionego zapachu do auta.

Nadmiernie mocny zapach może wchodzić w zapachowy konflikt z perfumami używanymi przez pasażerów, co faktycznie może wywołać ból głowy. Kierowca pojazdu musi się też liczyć z tym, że pasażer może mieć problem na przykład z alergią lub z chorobą lokomocyjną (może ją „uruchomić” zbyt mocny zapach). Dlatego w czasie podróży z pasażerami warto jest zdecydować się na zapachy łagodne, ale skutecznie eliminujące przykre wonie docierające z zewnątrz. Podróż w samotności pozwala na randkę z ukochanym zapachem, ale wówczas nie ma ryzyka, że nawet najbardziej intensywny zapach komukolwiek będzie wadził.

Samochód z mgiełką perfum w roli głównej: jakie perfumy do samochodu?

Ludzie kochają piękne i szybkie samochody - nic w tym dziwnego. Samochody służą nie tylko do podróżowania, podkreślają również status społeczny danego człowieka. W XXI wieku prawie każdy jest posiadaczem samochodu (nikogo już nie dziwi, że w rodzinie są dwa auta). Polacy jeżdżą coraz lepszymi samochodami, bardzo chętnie kupują nowe auta prosto z salonów. Rynek samochodów używanych potrafi zaoferować wiele samochodowych perełek w super stanie, nawet jeśli samochód ma już ileś lat.

Dbanie o samochód to podstawa - nie chodzi tutaj wyłącznie o regularne wizyty u mechanika, ale i o stosowanie odpowiednich kosmetyków samochodowych. Nie bez znaczenia jest również, jaki odświeżacz do samochodu jest używany - dla potencjalnego kupca zapach będzie przyjemny albo nie. Zapach może przyczynić się do sukcesu w sprzedaży używanego samochodu, gdyż potencjalny nabywca podczas jazdy próbnej po prostu będzie czuł się w nim dobrze (a przecież chodzi o to by klient „rozpoznał” idealny samochód).

Oczywiście dla znawców pojazdów, którzy mówią, że zapach ma znaczenie podrzędne, najważniejszy będzie stan techniczny takiego pojazdu, ale trzeba pamiętać, że ludzie bardzo często kupują sercem i emocjami. Zatem piękny zapach w samochodzie może być fantastycznym wabikiem, który doprowadzi do zmiany właściciela, a także przywiąże klienta do zapachowej marki.

Dokładnie tak samo jest przy sprzedaży nieruchomości - piękny zapach w mieszkaniu lub w domu kusi potencjalnych kupców, przenosi ich w krainę marzeń, czasem do dzieciństwa. Dobry zapach jest jak magia, a każdemu należą się zapachowe czary-mary.
Autorka: Dorota Wiśniewska