Data publikacji:

Jaki żel do higieny intymnej dla mężczyzn?


Higiena intymna wśród mężczyzn to temat, o którym wciąż niewiele się mówi. Żele do higieny dla kobiet i zasady dbania o wrażliwe okolice zostały dokładnie przebadane oraz omówione. Tymczasem panowie często nie zdają sobie sprawy, jak ważna jest higiena nie tylko dla nich samych, lecz także dla ich partnerek. W tym artykule pochylimy się nad tym problemem oraz wskażemy, jaki żel do higieny intymnej dla mężczyzn będzie najlepszy.
mężczyzna

Dlaczego higiena intymna jest ważna?


Brak odpowiedniej higieny wśród mężczyzn to wciąż częsty problem, choć z upływem czasu zdecydowanie zmienia się to na plus. Cały czas jednak kłopotem jest higiena intymna. Choć znaczna część panów coraz chętniej sięga nie tylko po wodę i mydło, lecz także po kosmetyki pielęgnacyjne, zdecydowana większość nie wie, jak dobrze dbać o wrażliwe okolice. Nic dziwnego – niestety wciąż bardzo mało mówi się o higienie intymnej wśród mężczyzn.

Aspekt ten jest niezwykle istotny nie tylko z praktycznego punktu widzenia. Oczywiście dbałość o higienę sprawia, że mężczyźni mogą poczuć się bardziej komfortowo chociażby ze względu na eliminację przykrych zapachów. Troska o higienę intymną to jednak również troską o zdrowie. Dzięki odpowiednio częstemu myciu się (nie tylko przed czy po stosunku), można uniknąć przykrych schorzeń, którymi nieraz zarażają się także partnerki seksualne. Z tego też powodu dbałość o higienę intymną jest niezwykle istotna.

Jak dbać o higienę intymną?


Na początku musimy powiedzieć sobie jedną bardzo ważną rzecz – o higienę intymną mężczyzn (ale też kobiet) należy dbać codziennie, bez względu na to, co na dany dzień planujemy. Dokładne mycie się jest obowiązkowe! Jeśli chcesz dobrze dbać o higienę intymną, dostosuj się do naszych wskazówek:

• nie używaj gąbek ani myjek do mycia – są one siedliskami bakterii i mogą podrażniać delikatny naskórek w miejscach intymnych,
• korzystaj z prysznica jeśli masz taką możliwość – kąpiele w gorącej wodzie mogą źle wpływać na narządy intymne,
• sięgaj wyłącznie po specjalne żele do higieny intymnej dla mężczyzn – zazwyczaj zawierają one delikatniejsze substancje myjące niż mydła,
• jeśli jesteś aktywny fizycznie (masz pracę fizyczną, korzystasz z siłowni czy basenu), koniecznie zwiększ częstotliwość mycia,
• pamiętaj o higienie intymnej przed i po stosunku,
• noś nieuciskającą bieliznę z naturalnych materiałów (bawełna, jedwab) – dzięki temu zapewnisz właściwą cyrkulację powietrza),
• po myciu dokładnie osusz miejsca intymne suchym ręcznikiem – pamiętaj, by używać go wyłącznie do higieny miejsc intymnych.

Jaki żel do higieny intymnej wybrać?


Duża część mężczyzn na co dzień korzysta jedynie z mydła bądź żelu pod prysznic, który równocześnie spełnia funkcję szamponu. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim tego typu specyfiki nie nadają się do higieny intymnej dla mężczyzn. Zawierają bowiem silne środki czyszczące, które mogą być niebezpieczne dla delikatnej skóry. Mowa tu o SLS oraz SLES – substancje te znajdziemy w większości środków myjących. Ponadto żele czy mydła są pełne środków zapachowych, które mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Wybierając żele do higieny intymnej, warto zwrócić uwagę na te zawierające kwas mlekowy, pantenol, alantoinę, wyciąg z nagietka, rumianku czy kory dębu. Potrzebujesz konkretnej podpowiedzi? Oto nasze typy:
• Ziaja Yego Sensitiv – zawiera kwas mlekowy, wyciąg z kory osiki, pantenol i alantoinę,
• Oni.SH men – żel o działaniu łagodzącym z pantenolem i cynkiem,
• Biały Jeleń Men – żel hipoalergiczny do mycia ciała i higieny intymnej.
Mamy nadzieję, że dzięki temu krótkiemu poradnikowi dbanie o higienę intymną mężczyzn będzie znacznie prostsze.
Autor: Olga Sadowska

Najlepsze żele do higieny intymnej dla meżczyzn