Data modyfikacji:

Jakie koreańskie fryzury męskie nosić?

Męskie fryzury to w ostatnim czasie bardzo popularny temat nie tylko wśród fryzjerów zajmujących się włosami tej płci. Zainteresowanie światem męskich fryzur wyraźnie świadczy o tym, że coraz więcej mężczyzn dba o swoje włosy ze znacznie większą uwagę, skupiając się zarówno na ich wyglądzie, jak i kondycji.
koreańskie męskie fryzury
To dobry znak, ponieważ jeszcze do niedawna o męskich fryzurach mówiono bardzo niewiele, a same fryzury sprawiały wrażenie niedbałych, nieprzemyślanych i często źle dobranych do kształtu twarzy i innych kluczowych aspektów.
Obecnie na sklepowych półkach znaleźć można niezliczoną ilość kosmetyków do włosów dla mężczyzn, dzięki którym panowie mogą uzyskać idealną fryzurę każdego dnia w zaciszu własnego domu. Kosmetyki, preparaty i akcesoria dla mężczyzn są przystosowane do rodzaju włosów, kształtu fryzury oraz do innych istotnych cech.
Wielu mężczyzn, stojąc przed wyborem idealnej fryzury dla siebie, zastanawia się, która z wielu propozycji będzie odpowiednia. Dobrą praktyką jest poszukiwanie inspiracji, co często wiąże się z odkryciem zupełnie nowego spojrzenia na męskie fryzury.
Coraz częściej we fryzjerskich kuluarach słyszeć można o koreańskich fryzurach lub o włosach na styl koreański. Co to oznacza? Jak uzyskać koreańską fryzurę, jak o nią dbać oraz czym tak właściwie charakteryzują się koreańskie włosy? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, warto zapoznać się z artykułem przedstawionym poniżej.

Koreańskie włosy – czym się wyróżniają?

Znakiem rozpoznawczym koreańskich mężczyzn są idealnie zadbane, proste i niezwykle gładkie włosy. Trudno doszukiwać się u tych mężczyzn włosów farbowanych, ponieważ znaczna część z nich stawia na naturalną wersję swojej fryzury.
Włosy u koreańskich mężczyzn charakteryzują się specyficzną budową — są wyjątkowo ciężkie, proste, grube oraz zdecydowanie odporne na farbowanie i stylizacje z użyciem ciepła, takie jak kręcenie lub karbowanie. Te cechy sprawiają, że mężczyźni o takich włosach bardzo rzadko ingerują w ich naturalny wygląd i stan, często ograniczając się wyłącznie do skracania oraz codziennej pielęgnacji.
Fryzury po koreańsku są bardzo charakterystyczne oraz widoczne na tle innych. Wyróżniają się prostotą, maksymalnym wykorzystaniem naturalnych cech włosów oraz prostym kształtem, często także o ostrych i wyraźnie zarysowanych końcach. Takie cechy dotyczą fryzur zarówno kobiet, jak i mężczyzn, dlatego o koreańskich fryzurach można powiedzieć, że są bardzo sprecyzowane i ujednolicone.

Koreańskie fryzury – czy to dobra inspiracja?

Czerpanie inspiracji jest dobrą i wartościową praktyką, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że moda na koreańskie fryzury rozpędza się z zawrotną prędkością. Inspirowanie się fryzurami pochodzącymi z całkowicie innej kultury może wnieść w świat lokalnego fryzjerstwa wiele nowych, trafionych propozycji, które świetnie się sprawdzą u wielu mężczyzn.
Inspirowanie się kulturą oraz innymi aspektami życia codziennego Koreańczyków to stosunkowo młody nurt, jednak stał się na tyle dynamiczny, że obecnie obejmuje wiele dziedzin. Koreańska pielęgnacja cery i ciała, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, to niezwykle popularny sposób na uzyskanie pięknej skóry. Inspirowanie się koreańskimi fryzurami to także nowy trend, który szybko zyskał swoich fanów.
Koreańskie fryzury są bardzo charakterystyczne, co znacznie wyróżnia je na tle innych. Koreańskie fryzury męskie charakteryzują się określoną długością, która w większości przypadków jest dłuższa niż ta, która dominuje we fryzurach Europejczyków.
Fryzury koreańskie są uznawane za jedne z najbardziej dopracowanych i perfekcyjnych stylizacji, lecz wbrew pozorom, stylizacja takich włosów oraz odpowiednia pielęgnacja nie zajmują dużo czasu w ciągu dnia. Fryzury u koreańskich mężczyzn są zróżnicowane zależnie od sytuacji, dlatego wielu panów stylizuje swoje włosy inaczej do pracy w biurze, a inaczej na nieoficjalne wyjście.
Koreańska fryzura często posiada jeden, niezwykle charakterystyczny element, którym jest grzywka. Taka grzywka zazwyczaj ma długość zakrywającą brwi oraz nachodzi na oczy.

Komu psują koreańskie fryzury?

Chociaż dobór fryzury zawsze powinien być zależny wyłącznie od preferencji i upodobań mężczyzny, który na zmianę fryzury się decyduje, to warto zwrócić uwagę, komu szczególnie pasują koreańskie fryzury.
Koreańskie fryzury męskie słyną ze swojej uniwersalności, co oznacza, że bez obaw mogą je nosić panowie w różnym wieku, kolorze włosów, zawodzie oraz o różnych pasjach. Co więcej, na fryzurę w stylu koreańskim mogą zdecydować się zarówno właściciele grubych, prostych i ciężkich włosów, jak i ci panowie, których włosy są delikatne i cienkie. Koreańska fryzura będzie prezentować się dobrze niezależnie od rodzaju i koloru włosów, dlatego jest to dobra propozycja na liście modnych męskich stylizacji włosów.
Utrudnieniem dla stworzenia fryzury koreańskiej mogą być kręcone oraz falowane włosy, ponieważ koreańskie fryzury słyną z prostych pasm. Rozwiązaniem tego problemu może być regularne prostowanie włosów z użyciem ciepła, jednak często ma to szkodliwy wpływ na włosy. Panowie o kręconych włosach, którym zależy na uzyskaniu idealnej fryzury koreańskiej, mogą skorzystać z zabiegu prostującego włosy z wykorzystaniem profesjonalnych kosmetyków i technik.
Koreańskie fryzury w wersji nowoczesnej, na którą decydują się młodzi mężczyźni, charakteryzują się swobodnym oraz nieco chaotycznym ułożeniem włosów. Pasma sprawiają wrażenie lekko potarganych, co dodaje chłopięcego uroku.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!