Koszulka polo, potocznie nazywana połówką, to kwintesencja ponadczasowego stylu. Ten fason nigdy nie wychodzi z mody, dlaczego kupując jeden model, masz pewność, że zostanie z tobą na wiele sezonów. Polówka męska jest również uniwersalna i wygląda dobrze w połączeniu z praktycznie każdym elementem garderoby. Możesz zestawiać ją z jeansami, szortami, chinosami, a nawet spodniami dresowymi.
Nie bez znaczenia jest również sportowa elegancja, którą charakteryzuje się polówka. Dzięki temu można z powodzeniem wybierać ją nie tylko na typowo casualowe okazje, ale także połączyć z nieco bardziej formalnym strojem, na przykład na spotkanie ze wspólnikami czy w pracy w restauracji. Na tym jeszcze nie koniec! Koszulka polo to także gwarancja wygody w każdej sytuacji. Jej fason zapewnia maksymalną swobodę ruchów. Nic w tym dziwnego – w końcu polówka została zaprojektowana z myślą o tenisistach.
A to wszystko w połączeniu z dostępnością różnorodnych kolorów i wzorów, dzięki którym możesz dopasować polówkę męską do swojego indywidualnego stylu. Dodatkowo koszulki polo kupisz w praktycznie każdym sklepie odzieżowym – od sieciówek, aż po marki premium.
Jaka koszulka polo będzie strzałem w dziesiątkę? Zdecydowanie ta z bawełny, która jest miękka, przyjemna w dotyku i noszeniu oraz przewiewna. Naturalny materiał jest także bezproblemowy w czyszczeniu, a odpowiednio prany nie ulega zniszczeniu przez wiele lat.
Przeczytaj również: Jak dobrać rozmiar T-Shirtu? Jak nosić koszulkę?
W przypadku koszulki polo męskiej bardzo ważny jest właściwy rozmiar. Kupując nową polówkę, nie inspiruj się trendem oversize, który od sezonów nie wychodzi z mody. Zamiast tego postaw na dopasowany model. Jak sprawdzić, czy koszulka dobrze na tobie leży? Po włożeniu powinieneś mieć około 3 cm wolnej przestrzeni z każdej strony.
Nie zapomnij o sprawdzeniu długości rękawów. Choć w ofertach marek dostaniesz modele z długim rękawem, to klasycznym i uniwersalnym wyborem jest krótka polówka męska. Jeśli chcesz, aby koszulka leżała idealnie, szukaj modelu z rękawami zakończonymi ściągaczem, kończących się mniej więcej w środku bicepsów.
A co z kolorem? W tej kwestii masz pełną dowolność. Możesz postawić na ponadczasową klasykę i wybrać czarną, szarą, granatową albo białą polówkę męską. Wolisz eksperymentować z trendami? W takim razie nie bój się bawić barwami, wykorzystując w swoich stylizacjach czerwoną, niebieską, żółtą, a nawet różową koszulkę polo.
Jak już wspomnieliśmy – koszulki polo dają ogromne pole do popisu w trakcie tworzenia stylizacji. W wielu przypadkach jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia. Jeśli jednak nie masz pomysłu na outfit, to poniżej podpowiadamy, jak nosić koszulkę polo, aby uniknąć modowej wpadki.
Koszulka polo i chinosy męskie to duet idealny, który sprawdzi się na co dzień, do pracy i podczas randki z ukochaną. Chcesz podkręcić strój, dodając mu jeszcze więcej elegancji? W takim razie postaw na look smart casualowy i zestaw polówkę z… garniturem! Pamiętaj tylko, że taki komplet nie jest odpowiedni na formalne okazje.
Polówka męska wygląda równie dobrze w towarzystwie męskich jeansów. W takiej odsłonie warto nosić ją na co dzień. Strzałem w dziesiątkę będzie biała, błękitna, szara lub czarna koszulka w towarzystwie jasnych denimowych spodni. Wystarczy dodać do stylizacji trampki albo sneakersy, i gotowe.
A jak nosić koszulkę polo – w spodniach czy na zewnątrz? Wszystko zależy od okazji. W eleganckich stylizacjach wpuść ją do środka, dodając do całości pasek. Z kolei na co dzień, jeśli zestawiasz polówkę z męskimi szortami, jeansami czy spodniami lnianymi, możesz nosić ją na zewnątrz.
1. Koszulka polo została zaprojektowana w 1926 roku przez Rene Lacoste’a. Nie był on jednak, jak można by sądzić, projektantem mody, a tenisistą. Jego wynalazek zrewolucjonizował tenisowy strój, zastępując koszulę z długim rękawem zapinaną na guziki.
Ówcześni tenisiści podwijali rękawy koszuli, zapewniając sobie choć minimalny przewiew powietrza. W 1926 roku, na turnieju US Open, Rene Lacoste pojawił się we wkładanej przez głowę, białej koszulce z krótkim rękawem oraz miękkim kołnierzykiem. Fason ten pozostał niemal bez zmian do dziś.