Data publikacji:

Maszynka do włosów Braun – którą z nich warto rozważyć? Ranking 2023

Męczą Cię wizyty u barbera lub nigdy nie możesz znaleźć odpowiedniego terminu? Wiele czynności wykonasz samodzielnie, przy pomocy maszynki do strzyżenia. Jakie strzyżarki dostępne są w ofercie marki Braun? Wyjaśniamy, jaka maszynka do włosów Braun będzie najlepszym wyborem w Twoim przypadku.
Young man checking hair in mirror
Własnoręczne strzyżenie włosów oczywiście nie jest proste i nie zastąpi barbera w pełni. Jeśli chcesz wykonać skomplikowaną fryzurę, sama maszynka do strzyżenia Braun nie wystarczy. Doskonale nada się natomiast do strzyżenia na zero lub jednolitą długość włosów na całej głowie. Przy pomocy nowoczesnych maszynek do włosów z łatwością podgolisz też boki i zrobisz estetyczne cieniowanie. To właśnie boki fryzury najczęściej stwarzają wrażenie nieładu i wystarczy delikatnie zgolić je maszynką, by uzyskać efekt jak od fryzjera.

Braun – maszynka do włosów. Ale jaka?

Wybór idealnej maszynki do włosów zależy od kilku czynników. Narzędzie musi nam zapewniać przede wszystkim możliwość uzyskania docelowej długości włosów, dlatego należy zwrócić uwagę na zakres ustawień grzebienia. O ile każda maszynka pozwoli przyciąć fryzurę na kilka lub kilkanaście milimetrów, to już ustawienie 30 mm długości nie zawsze jest możliwe. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, czy narzędzie umożliwia płynną regulację długości. Jeśli ustawień jest niewiele, przeskoki pomiędzy ustawieniami utrudnią cieniowanie włosów.
Jak wygląda to w przypadku maszynek do strzyżenia Braun? Choć marka znana jest raczej z maszynek do golenia zarostu, to i wśród modeli do włosów można znaleźć ciekawe egzemplarze. Dostępne są one w dwóch seriach: Series 5 oraz Series 7.

Maszynki do strzyżenia Braun – najciekawsze modele

Podstawowym modelem w asortymencie marki Braun jest strzyżarka Braun HC5310, która oferuje 9 ustawień długości. Można je uzyskać przy pomocy jednego grzebienia dołączanego do zestawu. Dzięki funkcji Memory SafetyLock ustawienia te są zapamiętywane i blokowane, więc nie ma ryzyka, że długość cięcia zostanie zmieniona przypadkowo. Ergonomiczny uchwyt maszynki powleczono gumą, co ułatwia manewrowanie nią mokrymi dłońmi. Niklowo-metalowo-wodorkowy akumulator zapewnia 50-minutowy czas działania. Z powodzeniem wystarczy to do wykonania kilku fryzur. W razie rozładowania możliwe jest również strzyżenie po podłączeniu urządzenia do ładowarki.
Nieco bardziej zaawansowanym modelem jest maszynka do włosów Braun Series 5 HC5330. Oferowana jest z dwoma grzebieniami do strzyżenia, które dają 17 ustawień długości. To wciąż niewiele, ale wystarcza do prostych domowych stylizacji. Duży grzebień umożliwia dostosowywanie długości w zakresie 14–35 mm. Ponownie spotkamy tu niklowo-metalowo-wodorkowy akumulator, działający przez około 50 minut oraz funkcję Memory Safety Lock. Wraz z bliźniaczym modelem Braun HC5350 dodatkowo oferowana jest kosmetyczka.
Czym natomiast wyróżnia się maszynka do strzyżenia włosów Braun Series 7 HC7390? Niestety, wbrew pozorom nowa seria nie przynosi tutaj wielu udogodnień. Wciąż mamy do wykorzystania jedynie 17 ustawień długości, a warto podkreślić, że u innych producentów jest ich nawet 400. Plusem jest szybkie ładowanie akumulatora, które zajmuje godzinę, oraz funkcja szybkiego, 5-minutowego podładowywania. Seria 7 zapewnia także bazę ładującą, która ułatwia korzystanie z urządzenia na co dzień, a także woreczek ze sznurkiem zwany kosmetyczką. Pozostałe funkcje maszynki są takie same, jak w poprzednich modelach.

Maszynki Braun do włosów – najważniejsze parametry

 • Długość pracy na jednym ładowaniu – wyposażone w akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy maszynki Braun wytrzymują na jednym ładowaniu około 50 minut.
 • Liczba ustawień długości – jeśli zależy Ci na cieniowaniu włosów, wybierz maszynkę z szeroką liczbą ustawień długości. Maszynki Braun mają dość skromną regulację, oferującą 17 ustawień. Do podstawowych zadań wystarczy, ale precyzyjne cieniowanie może być utrudnione.
 • Precyzja – aby fryzura była jednolita i schludna, maszynka powinna oferować wysoką precyzję. Zbyt duży przeskok pomiędzy ustawieniami będzie widoczny na głowie.
 • Zakres ustawień długości strzyżenia – maksymalny zakres strzyżenia określa, jakie długości można osiągnąć za pomocą danej maszynki. Duży grzebień w maszynkach Braun pozwala ściąć włosy na długość 35 mm.
 • Materiał ostrzy – w standardowych maszynkach ostrza wykonane są ze stali nierdzewnej. Nie inaczej jest w przypadku maszynek Braun.
 • Dodatkowe nasadki – akcesoria dołączane do zestawu zwiększają użyteczność maszynki.
 • Rodzaj zasilania – budżetowe maszynki zasilane są sieciowo, ale lepszym wyborem są maszynki z wbudowanym akumulatorem. Brak kabla ułatwia operowanie maszynką, a w razie rozładowania baterii urządzenie i tak można podpiąć do zasilania, by dalej pracować.
 • Maszynka do włosów, trymer, a może urządzenie wielofunkcyjne?

  Przypominamy także, że w asortymencie marki Braun dostępne są nie tylko maszynki do włosów, ale i bardzo podobne urządzenia. Za pomocą trymera zgolisz nie tylko głowę, ale i zarost, a także wykonasz ostre kontury. Ten typ urządzenia lepiej sprawdzi się także, jeśli zamierzasz się golić na zero. Ciekawą alternatywą są też maszynki wielofunkcyjne, które nadają się do ścinania włosów, pielęgnacji zarostu oraz golenia całego ciała. Przed zakupem dokładnie sprawdź możliwości każdego z tych urządzeń, by najlepiej dobrać model do własnych potrzeb.
  Autor: Szymon Sonik