Data publikacji:

Męska depilacja laserowa - Twoja wygoda i oszczędność czasu!

Od jakiegoś czasu gabinety estetyczne coraz chętniej odwiedzają mężczyźni! To pokazuje, że zabiegi kosmetyczne przestały być tematem tabu i źle się kojarzyć panom. Dbanie o wygląd wykraczające poza wizyty u fryzjera staje się coraz bardziej popularne a co Ty o tym myślisz?

Dzisiaj przyjrzymy się bliżej zabiegom depilacji laserowej, które bardzo podnoszą komfort życia na co dzień i dają dużo wygody. To jeden z najchętniej wybieranych zabiegów estetycznych na które decydują się zarówno panie jak i panowie.

depilacja męska

Męska depilacja - jakie partie ciała mężczyźni?

Wszystko zależy od tego, czego dotyczy problem. Kiedy masz wrastające włosy na twarzy i nieustanne podrażnienia po goleniu, to chętnie wybierzesz się do gabinetu na serię zabiegów depilacji laserowej. To sprawi, że będziesz lepiej się czuł i przestaniesz tracić czas na golenie zwykłą maszynką czy golarką.

Spora część mężczyzn wybiera także depilację laserową pleców. Pewnie się zgodzisz, że nadmiar włosów w tej okolicy potrafi przysporzyć sporo problemów - chociażby nadmierną potliwość. Dzięki depilacji laserowej możesz zapomnieć o niechcianych włosach na plecach i zaczniesz cieszyć się idealnie gładką skórą! Ostatnią najczęściej wybieraną partią ciała jest męskie bikini. Panowie tak jak kobiety chcą się pozbyć włosków z tej okolicy w trwały sposób dlatego decydują się właśnie na laser.

Jak wygląda sytuacja z goleniem przed zabiegiem?

Duża część Panów pyta nas czy przed zabiegiem depilacji należy się golić. Sytuacja wygląda tak, że przed rozpoczęciem serii zabiegów w gabinecie konieczne jest przeprowadzenie wstępnej konsultacji. Podczas takiej wizyty Kosmetolog dokładnie omawia cały zabieg, wyklucza ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania a także ogląda włoski, które mają zostać poddane zabiegowi. Dodatkowo wykonuje próbę laserową i dobiera odpowiednie parametry lasera. Im ciemniejszy włos i więcej barwnika czyli melaniny tym lepiej.

Czy depilacja laserem boli ?

Odczuwanie zabiegu depilacji laserowej jest zależne od predyspozycji każdego z nas! Odczucia związane z zabiegiem są porównywalne do punktowego ciepła, które niwelujemy przy pomocy specjalnych cold pack’ów stosowanych podczas całego zabiegu depilacji. Jeżeli nadal się boisz, to pomyśl tylko o efektach jakie osiągniesz po tym zabiegu! Z pewnością Cię ucieszą!

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać?

Dla uzyskania pełnych efektów zabiegu konieczne jest 6-7 wizyt w salonie depilacji laserowej w odstępach co 8-12 tygodni. Dlaczego właśnie tak? Światło lasera Light Sheer Duet działa na te włoski, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu czyli anagenie. Z każdym kolejnym zabiegiem zauważalna będzie coraz mniejsza ilość włosków aż do osiągnięcia najlepszych efektów tego zabiegu.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat zabiegów depilacji laserowej oraz innych zabiegów kosmetycznych, to zapraszamy Cię do Laser Delux na konsultację!

Tekst: materiał partnera