Data publikacji:

Męskie perfumy na wiosnę, czyli jakie zapachy męskie są idealne na wiosnę?

Czas na wybór najlepszych perfum męskich na wiosnę. Choć każdy z nas na przestrzeni lat wyrobił sobie już pewne preferencje zapachowe, nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco poeksperymentować i znaleźć dla siebie nowe perfumy, które idealnie dopasują się do naszego charakteru.

Wiosna – czas na nowe doznania zapachowe 

Nowy okres, w którym przebudzamy się ze snu zimowego, to doskonały pretekst, by wyjść do świata z nową energią i, co równie ważne, z nowym, świeżym zapachem. Dobrze nam znane głębokie i ciężkie zapachy świetnie nadające się na zimę powinniśmy na chwilę odstawić, a naszą szczególną uwagę powinny przykuć miłe, lekki kompozycje zapachowe, które są oczywiście domeną okresu wiosennego. 
Choć wielu z nas przywiązuje się już do zimowych perfum, które charakteryzują się bardzo wyraźną, aromatyczną nutą, to jednak ten typ zapachów nie zawsze dobrze współgra z lżejszymi stylizacjami, w których będziemy prezentować się poza domem. A zatem już od pierwszych, słonecznych wiosennych dni powinniśmy przestawić się na takie zapachy, które zwiększą naszą pewność siebie i pozwolą poczuć się naprawdę doskonale.  

Perfumy na wiosnę – jakie nuty zapachowe będą najlepsze? 

To, co wyróżnia każdy flakon popularnych i dobrze nam znanych perfum, to kompozycja zapachowa. Kompozycje na wiosnę powinny być przede wszystkim lekkie i świeże, co doda nam więcej energii. Jakie kompozycje zapachowe będą najlepsze na okres wiosenny? Przede wszystkim: 
  • morskie tony, które charakteryzują się niezwykłą świeżością (Davidoff Cool Water), 
  • kompozycje kwiatowe, które w połączeniu z innymi tonami gwarantują nam wielowymiarowość doświadczeń zapachowych (Hugo Boss No.6 Bottled), 
  • cytrusowy aromat – gwarancja świeżości i orzeźwienia (Armani Acqua Di Gio), 
  • nutka orientu – to dodatek, który w połączeniu z cytrusami czy zapachem morskim stworzy nietuzinkową mieszankę zachwycającą każdego, kto poczuje zapach (Christian Dior Sauvage). 
Te nuty zapachowe to zaledwie kropla w morzu inspiracji, które mogą popchnąć nas do znalezienia swojego ulubionego zapachu.  

Mężczyźni i ich preferencje zapachowe  

Nie powinno być dla nikogo tajemnicą, że to kobiety znacznie częściej decydują się na zmianę zapachu perfum. Mężczyźni bardzo często, przyzwyczajeni do jednego konkretnego zapachu, konsekwentnie wykorzystują go przy każdej okazji – w pracy, na spotkaniu z przyjaciółmi czy na oficjalnych uroczystościach, bez względu na obecną porę roku. 
Oczywiście nie ma nic złego w tym, że na bazie różnych doświadczeń doszliśmy do tego, jaki zapach pasuje nam najbardziej, jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że być może w zasięgu naszej ręki znajduje się taki flakon, który przewróci do góry nogami nasze postrzeganie o męskim zapachu. Wiosna to idealny moment na to, by nieco poeksperymentować i zdecydować się na drobną zmianę, próbując nowych, sprawdzonych zapachów o nucie cytrynowej czy morskiej, które dodadzą nam świeżości i pozytywnej energii, tak bardzo potrzebnej w wiosennych okolicznościach.  

Jak wybrać męski perfum na wiosnę?  

Czy poza samą nutą zapachową istnieją inne czynniki, które mogą pomóc nam w wyborze tego jedynego, ulubionego flakonu perfum, który spełni nasze oczekiwania? Przede wszystkim powinniśmy wejść w głąb siebie i zastanowić się, z jakim zapachem czujemy się najlepiej. Oczywiście warto słuchać opinii najbliższych, jednak nie będzie dla nas przyjemnością korzystanie z perfum, które nie podobają się przede wszystkim nam. A zatem najważniejsze to nasze upodobania, a zaraz za nimi opinie partnerki. 
Cena i pojemność flakonu powinny stanowić dla nas kwestie drugorzędne. Warto jednak mieć na uwadze, że im większe perfumy, tym cena wydaje się korzystniejsza. To oczywisty zabieg, który ma zachęcić nas do decyzji o zakupie największych rozmiarów perfum, jednak musimy pamiętać, że bez względu na ich jakość, po pewnym czasie każdy zapach traci swoje magiczne właściwości. Dobierajmy zatem wielkość flakonu do naszych potrzeb.  
Autor: Redakcja Ceneo