Data modyfikacji:

Jaki pierścionek zaręczynowy do 1000 zł?


Kupno pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeśli mamy ograniczony budżet. Ale bez obaw – w zaręczynach przecież nie chodzi o to, aby kupić najdroższy pierścionek z możliwych. Dlatego w dzisiejszym poradniku podpowiadamy, jaki pierścionek zaręczynowy do 1000 zł kupić. Zapraszamy do lektury!
pierścionek

Pierścionek zaręczynowy do 1000 zł – jaki kupić? Wybieramy rodzaj kruszca


Jeśli chcesz kupić pierścionek zaręczynowy do 1000 zł, to musisz dokładnie wiedzieć, czego szukasz. I nie chodzi tutaj wyłącznie o kwestie estetyczne, ale przede wszystkim rodzaj wybieranego kruszca czy kamienia. Zacznijmy od podstaw. Najlepiej, aby pierścionek zaręczynowy był wykonany ze złota lub srebra. Nawet jeśli na sklepowych półkach widzisz pierścionki ze stali szlachetnej, które są znacznie tańsze, a przy tym znacznie większe, to taki model nie będzie dobrym wyborem na zaręczyny. Dlaczego? Ponieważ w tym przypadku chodzi przede wszystkim o trwałość.
Złoto i srebro są znacznie trwalsze niż stal szlachetna czy stop innych metali. Złoto i srebro nie czernieją z czasem i na długie lata zachowują swój blask. A przecież pierścionek zaręczynowy ma być pamiątką na lata! Co jest tańsze – złoto czy srebro? Odpowiedź może być tylko jedna – srebro. Wybierając srebrny pierścionek zaręczynowy, należy też wiedzieć, jaką próbę ma wybrany model.

Przeczytaj również: Prezent na Dzień Kobiet – jaki prezent na Dzień Kobiet wybrać?

Próba to nic innego jak oznaczenie mówiące o tym, ile dany pierścionek ma zawartości czystego chemicznie srebra (lub złota) w stopie. Próba wyrażana jest w promilach. Srebro może mieć 3 różne próby z czego 1 próba (952) jest najlepsza, ponieważ zawiera aż 95,2% czystego srebra. Dalej mamy próbę 2 (875, czyli 87,5% czystego srebra), 3 (830, czyli 83% czystego srebra) oraz 4 (800, czyli 80% czystego srebra). W cenie do 1000 zł spokojnie kupicie pierścionek o najlepsze próbie 1.
Przejdźmy do złota. Złoto też ma 3 różne próby. 1 (750) ma 75% czystego złota. 2 (585), ma 58,5% czystego złota, a 3 (333) ma 33,3% czystego złota. Czy tutaj najwięcej złota to też najlepsza decyzja? I tak, i nie. Pierścionki z najwyższej próby złota są znacznie bardziej kruche. Ponadto w cenie do 1000 zł rzadko można spotkać pierścionki o próbie 750. Najczęściej znajdziecie te o próbie 585 i 333 (z przewagą tych ostatnich).

Pierścionki zaręczynowe do 1000 zł – jaki kamień znajdziemy w tej cenie?


Diamenty i brylanty – to właśnie o nich myślimy najczęściej, kupując pierścionek zaręczynowy. Należy jednak wiedzieć, że to kamienie bardzo drogie. W cenie do 1000 zł znajdziecie stosunkowo mało pierścionków z brylantami lub diamentami. Co więcej, będą to zazwyczaj pierścionki z jednym małym oczkiem o niewielkiej średnicy. Pytanie jest zatem jedno – czy chcecie postawić na najwyższą jakość surowców, czy na wielkość. Jeśli to pierwsze, w cenie do 1000 zł znajdziecie złote i srebrne pierścionki z diamentami, ale jednak z bardzo małym i pojedynczym oczkiem. Jeśli szukacie większego pierścionka, wówczas należy pomyśleć o innym kamieniu. Jakim?
Najpopularniejsza jest cyrkonia. Cyrkonie są piękne i łudząco podobne do diamentów. Z małymi różnicami:

• cyrkonie są mniej trwałe niż diamenty;
• ich krawędzie szybciej się wycierają, a ich blask nie jest tak intensywny, jak blask diamentu;
• cyrkonia może z czasem stawać się matowa.

Mimo wszystko cyrkonia to świetny wybór, jeśli na pierścionek zaręczynowy możecie przeznaczyć do 1000 zł. Ta wygląda naprawdę pięknie i nawet specjaliści nierzadko mają problem, aby odróżnić diament od cyrkonii. Warto dodać, że do 1000 zł możecie kupić pierścionek z nawet bardzo dużą cyrkonią lub kilkoma różnymi, np. jednym głównym oczkiem i szeregiem mniejszych po boku.
Do 1000 zł znajdziecie też złote i srebrne pierścionki z innymi kamieniami szlachetnymi, m.in. szafirem, rubinem, akwamarynem czy szmaragdem. To świetny wybór dla kobiety, która chce dostać pierścionek zaręczynowy z kolorowym oczkiem. Szmaragdy są zielone, szafiry niebieskie, rubiny czerwono-fioletowe, a akwamaryny błękitne.

Pierścionek zaręczynowy za 1000 zł – ogólne zasady wyboru


Podczas wyboru pierścionka zaręczynowego najważniejszy jest rozmiar. Dlaczego? Ponieważ nie zawsze możliwość jego ewentualnego zwiększenia lub zmniejszenia – zwłaszcza jeśli wybrany pierścionek ma obrączkę o nieregularnym kształcie lub dużo kamieni. Jak zmierzyć rozmiar pierścionka? Poniższy filmik powinien ułatwić ci to zadanie.
Druga istotna kwestia to rozmiar oczka. Nie zawsze duży kamień jest najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Ze względów praktycznych. Na pierścionek z dużym kamieniem trudniej zakłada się rękawiczki – będzie to istotne zwłaszcza wtedy, kiedy twoja dziewczyna nosi je codziennie, np. dlatego, że jest lekarzem. Co więcej, duże oczko może wyglądać zbyt przytłaczająco na drobnych dłoniach z bardzo szczupłymi palcami. Pamiętaj – drobniejsze palce wyglądają lepiej w towarzystwie mniejszego oczka.

Oczywiście, wybierając pierścionek zaręczynowy, dokładnie przemyśl jego kształt. Na rynku znajdziesz coraz więcej wariacji, a klasyczna cienka obrączka z kamieniem pośrodku to nie jedyne słuszne rozwiązanie. Pierścionki mogą mieć różne wygięcia, grubości, a nawet kolory, np. połączenie złota ze srebrem. Tutaj dobierz już pierścionek do gustu swojej partnerki. A jeśli nie jesteś do końca pewien, to najlepszym wyborem zawsze jest minimalizm.

Jak widać wybór pierścionka zaręczynowego nie należy do najprostszego zadania. Nie mniej jednak wystarczy znać kilka podstaw, aby dokonać właściwego wyboru. Mamy więc nadzieję, że nasz powyższy poradnik ułatwi wam zadanie i nieco rozjaśni pewne kwestie.
Autorka: Klaudia Borycka