Data modyfikacji:

Jaki prezent dla studenta prawa? Szukamy prezentu

Spersonalizowany prezent to zawsze miły gest. Co wybrać w przypadku studenta prawa? Można oczywiście pokusić się o zakup „śmiesznych” gadżetów nawiązujących do zawodu prawniczego, np. kubków, koszulek czy zawieszek, ale nie każdemu przypadnie to do gustu. Proponujemy więc bardziej praktyczne prezenty dla studenta prawa, które przydadzą się na co dzień – również po ukończeniu studiów i rozpoczęciu pracy.
Gift man
Nasze propozycje uwzględniają zarówno drobne upominki, wręczane bez większych okazji, jak i duże prezenty, związane z wyjątkowymi wydarzeniami. Równie duży jest przekrój cen, bowiem waha się od kilkunastu do nawet kilku tysięcy złotych. Są to jednocześnie na tyle uniwersalne przedmioty, że będą służyć obdarowanej osobie nawet wtedy, gdy zrezygnuje ona z prawniczej ścieżki nauczania i obierze nowy kierunek w życiu. Jaki prezent dla studenta prawa wybrać? Oto lista rzeczy, które przydadzą się na studiach prawniczych oraz w zawodzie prawnika.

Notatnik A5

Elegancki notatnik A5 to bardzo wdzięczny przedmiot, bo przyda się podczas wielu okazji. Może posłużyć do prowadzenia bullet journala, prawniczego dziennika czy notowania na wykładach. Dobrej jakości notatnik dobrze zaprezentuje się podczas praktyk, stażu, jak i spotkania z klientem. Rozmiar A5 to idealny kompromis pomiędzy praktycznością a kompaktowymi wymiarami.
Jaki notatnik wybrać? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość papieru, aby można było w nim notować różnego rodzaju akcesoriami piśmienniczymi, w tym piórem wiecznym. Z tego względu papier powinien mieć gramaturę minimum 80 g/m2. Dla ułatwienia pisania najlepiej wybrać model z usztywnianą okładką oraz konstrukcją umożliwiającą rozłożenie notatnika na płasko. Praktyczna gumka zapobiegnie samoczynnemu otwieraniu się notatnika, a także umożliwi przymocowanie długopisu lub pióra. Polecane marki notatników to Moleskine, Leutchtturm 1917 oraz Rhodia.

Pióro wieczne

Kolejnym trafnym pomysłem na prezent dla przyszłego studenta jest eleganckie pióro. Podpisywanie dokumentów oraz sporządzanie notatek będzie dzięki niemu bardziej eleganckie, a przy tym wygodniejsze. Klasyczne pióro wieczne przyda się zarówno na wykładach, jak i już w zawodzie prawnika. Najlepiej sprawdzi się model ze stalówką o grubości F, pozwalającą na w miarę drobne pismo. Jeśli planujesz wydać więcej niż 500 zł, w grę wchodzą egzemplarze ze złotą stalówką. Najlepszej jakości pióra wieczne znajdziesz w gamie niemieckich i japońskich producentów, ale nie tylko. Marki, którym warto się przyjrzeć, to m.in. Pelikan, Lamy, Kaweco, Parker, Waterman, Platinum, Pilot, Faber-Castell czy Graf von Faber-Castell.
Jeśli wybierzesz pióro zasilane tłoczkowo, dobrym pomysłem będzie dokupienie atramentu. Najbardziej uniwersalny kolor to royal blue, czyli ciemny niebieski. Na studiach może jednak przydać się atrament permanentny, odporny na wodę i zakreślacze.

Portfel slim

Charakterystyczną cechą studiów prawniczych jest elegancki dress code. Aby jednak marynarka prezentowała się jak najlepiej, nie może być wypchana grubym portfelem. Skórzany i cienki portfel to idealny prezent dla przyszłego prawnika. Dzięki niewielkiej grubości z łatwością zmieści się do wewnętrznej kieszeni marynarki i nie sprawi, że jej wyłogi będą odstawać. Większość modeli typu slim ma miejsce na kilka kart oraz na banknoty, natomiast nie posiada schowka na monety. Miłym dodatkiem może więc się okazać niewielka sakiewka na bilon, chowana w kieszeni spodni. Taki schludny zestaw to nie tylko stylowy, ale i praktyczny prezent.

Aktówka

Jak stylowo nosić notatki lub dokumenty? Raczej nie w sportowym plecaku, który nie pasuje do prawniczego dress code'u. Lepszym rozwiązaniem jest skórzana torba lub aktówka, w której obdarowana osoba pomieści wszelkie ważne papiery. Wbrew pozorom skórzane torby męskie nie przypominają już nieestetycznych neseserów, przywodzących na myśl biznesmenów z lat 90. Brązowe lub koniakowe modele wyglądają naprawdę stylowo, a przy tym nowocześnie. Najbardziej praktyczna okaże się torba z odpinanym paskiem na ramię. Dobrze też, gdy ma dodatkowe przegrody na studenckie niezbędniki.

Czytnik e-booków

Gdzie pomieścić wszelkie kodeksy, ustawy oraz podręczniki prawnicze? Era kserowania notatek już dawno za nami. Lepszym wyborem są czytniki e-booków, które można mieć cały czas pod ręką. Dzięki opcji wyszukiwania w prosty sposób można znaleźć odpowiedni paragraf. Przewagą czytnika nad laptopem czy tabletem jest też e-inkowy ekran, który imituje papier i nie męczy oczy. To szczególnie ważne podczas przygotowań do sesji. Niektóre modele mają także opcję odręcznego notowania, dzięki czemu można dodatkowo zaoszczędzić na zeszytach oraz notatnikach.

Lunch box

Ciągła bieganina pomiędzy salami wykładowymi sprawia, że czasu na spożywanie posiłku jest naprawdę niewiele. Zamiast jednak sięgać po przekąski i batony, najlepiej zabrać pełnowartościowy obiad ze sobą. Niezwykle przydatnym akcesorium jest lunch box, czyli po prostu duża śniadaniówka. Niektóre modele podzielone są na oddzielne komory, co sprawia, że składniki obiadu nie wymieszają się ze sobą. Pojemniki na lunch mają różne kształty oraz pojemności, ale najważniejsza jest ich szczelność. Przed zakupem konkretnego modelu upewnij się więc, że jest wyposażony w uszczelkę i nie przecieka. Zwróć też uwagę, czy tworzywo z jakiego wykonany jest lunch box, nie zawiera BPA.

Etui na koszulę

Na koniec wspomnimy o mało popularnym, ale bardzo praktycznym prezencie. Mowa o specjalnym etui na koszulę, które pozwala przewozić odzież bez zagięć. Dzięki temu po dojeździe do hotelu koszula jest w nieskazitelnym stanie i gotowa do założenia. To szczególnie ciekawy prezent dla osób, które często podróżują biznesowo lub dojeżdżają na studia z daleka.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Szymon Sonik