Data publikacji:

Jaki prezent dla męża wybrać? Inspiracje na prezent dla męża

Odpowiedź na pytanie jaki prezent dla męża wybrać, zależy w pierwszej kolejności od pasji i upodobań obdarowanego. Prezent powinien pokazywać, że uważasz jego zainteresowania za wartościowe i wspierasz je. Może to być zarówno konkretna rzecz, która jest na jego liście życzeń np. obiektyw do aparatu fotograficznego, czy akumulator do elektronarzędzi. Ale możesz też podarować doświadczenie np. przejazd wymarzonym autem elektrycznym, szkolenie z jazdy na torze wyścigowym lub wizyta na strzelnicy. A jeśli szukasz czegoś eleganckiego za niewielką kwotę, zawsze możesz sięgnąć po drobny gadżet typu zapalniczka czy scyzoryk i butelkę szlachetnego trunku.

prezent dla męża

Jaki prezent dla męża pod choinkę

Prezenty na Święta Bożego Narodzenia to zwykle te, którym poświęcamy najwięcej uwagi, gdyż oprócz samego obdarowanego ogląda je także cała rodzina, jest więc naturalne, że inwestujemy w ich zakup więcej pieniędzy i uwagi. Jeśli możemy wydać na prezent kilkaset złotych warto kupić jedną, wartościową rzecz, której zakup najlepiej dyskretnie skonsultować wcześniej z obdarowanym, aby wybrać właściwy produkt. Dobrym pomysłem mogą być akcesoria do sprzętu, którego mąż używa np. zestaw akumulatorów i ładowarka do elektronarzędzi, obiektyw lub lampa do aparatu czy kamery i wszystkie inne rzeczy, na których normalnie się oszczędza, a chciałoby się je mieć. Wybierając tego typu prezent, najlepiej zapytać wprost o model sprzętu, gdyż pod choinką i tak prezent nabierze magii nawet bez elementu zaskoczenia, a my unikniemy kosztownej pomyłki. Mniej bezpieczne są produkty wymagające samodzielnego wyboru – sprzęt sportowy, czy akcesoria samochodowe – jeśli sama nie pasjonujesz się daną dziedziną, którą akurat interesuje się mąż, trudno będzie trafić w gust z takim prezentem. Warto podkreślić, że mężczyzna raczej nie obrazi się, jeśli dostanie pod choinkę narzędzia wysokiej jakości, pod warunkiem, że nie jest to aluzja do wykonania odkładanego przez lata remontu.

Przeczytaj również: Prezent dla mężczyzny- jak zrobić niespodziankę?

Przeczytaj również: Kalendarz adwentowy dla mężczyzny – jaki kalendarz adwentowy dla mężczyzny wybrać?

Jaki prezent na rocznicę ślubu dla męża

Jaki prezent dla męża na 10, 20 lub inną okrągłą rocznicę ślubu wybrać? Warto, żeby było to coś, wyjątkowego, co zostanie z Wami na dłużej i będzie przypominało o jubileuszu. Może to być albo prezent z dziedziny sztuki, czy rzemiosła artystycznego – dobrym pomysłem jest zakup obrazu lub grafiki do powieszenia na ścianie, albo efektowna lampa stojąca lub wazon na kwiaty. Jeśli będzie to większy zakup lepiej również go skonsultować, aby podobał się Wam obojgu. Zresztą można z takich zakupów również zrobić formę prezentu np. wspólna wyprawa do galerii sztuki może być wyjątkowym przeżyciem. Oczywiście, jeśli sprawdzimy wcześniej ceny i porównamy je z zasobnością naszego portfela. Innym pomysłem na oryginalny i trwały prezent – jeśli macie własny ogród lub działkę – jest zakup i wspólne posadzenie drzewa, najlepiej takiego które pięknie kwitnie lub ma dekoracyjne liście.

Innym rozwiązaniem będzie zakup prezentu w formie przeżycia, najlepiej wspólnego – może to być voucher na wspólny przejazd wymarzonym autem lub kurs strzelecki, albo inna przyjemność związana z zainteresowaniami małżonka. Warto zadbać, żeby kupując voucher przekazać go w atrakcyjnej formie – wystarczy elegancka koperta z pudełkiem czekoladek czy butelką wina, aby uniknąć wręczania samej kartki papieru. Możesz wybrać coś, co jest pasją małżonka, którą znasz, ale możesz też spełnić jego nigdy nie zrealizowane marzenie. Zresztą wspólne przeżycie niekoniecznie musi być wybrane z katalogu gotowych prezentów, możecie np. zarezerwować wycieczkę we wspólne miejsce, gdzie nie byliście od lat, albo wręcz przeciwnie, odwiedzić kultowe miejsca, do których wcześniej nigdy nie mieliście czasu pojechać.

Jaki prezent dla męża na urodziny

Celebrowanie urodzin nie wymaga kupowania specjalnie drogich prezentów, czasem wystarczy drobny gadżet, aby pokazać, że pamiętasz i zależy Ci na sprawieniu drugiej osobie przyjemności. Zapalniczka Zippo, scyzoryk Victorinox to tylko te najbardziej oczywiste przykłady cieszących oko, ale szlachetnych gadżetów, które będą służyć przez lata i oprócz designerskiego wyglądu mają także praktyczną funkcję. Raczej zrezygnuj z gadżetów typu śmieszne rzeczy, gdyż te są bardziej właściwe na 18-tkę niż dla poważnego mężczyzny, jakim przecież chcesz, aby był Twój małżonek.

Wyjątkiem są oczywiście okrągłe rocznice typu 50-te urodziny, kiedy warto pomyśleć o prezencie z głębszym znaczeniem. Może gdyby Walter White, bohater kultowego serialu Breaking Bad, dostał na 50-te urodziny od żony dobrą, dającą do myślenia książkę i butelkę whisky, zamiast jajecznicy, nie zamieniłby się w czarny charakter?

Jeśli ktoś jest wrażliwy na punkcie wieku, co może dotyczyć szczególnie tych okrąglejszych rocznic, warto również rozważyć, czy nie lepiej powrócić do starej tradycji świętowania imienin. Prezenty też można z tej okazji dawać, a nikt nie liczy lat i nie trzeba ukrywać zażenowania z powodu infantylnie wyglądającego tortu urodzinowego ze świeczkami na 50-tą rocznicę urodzin.

Jaki prezent na walentynki dla męża

Choć Walentynki to nowe w naszej kulturze i przez to dość komercyjne święto, kto powiedział że nie można przy tej okazji ucieszyć bliskich oryginalnym prezentem? Jest to doskonała okazja, żeby zaszaleć i kupić coś mniej rozsądnego, może bokserki lub skarpetki z oryginalnym nadrukiem z ulubionym superbohaterem albo wizyta u dobrego barbera? Tego typu prezent może być ekstrawagancki, ale nie powinien być tandetny. Jest ogromna różnica między powiedzmy skarpetami z printem z ulubionej gry komputerowej, a generycznym podkoszulkiem ze śmiesznym nadrukiem. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnego poczucia humoru, gdyż czasem nawet tandetny prezent w odpowiednim kontekście może być wartościowy. Grunt, żeby prezent skupiał się na osobie, której dotyczy i dawał emocje, których na co dzień sobie skąpimy, czy to z rozsądku, czy ze zwykłej oszczędności.

tekst: Szymon Wachal, fot. Nicole Michalou z Pexels
Autor: Szymon Wachal