Data modyfikacji:

Prezent na walentynki - jaki prezent na walentynki wybrać?

Walentynki to dzień, w którym nie tylko chcemy spędzić czas z ukochaną osobą, ale również obdarować go prezentem. W wielu przypadkach jest to niemały problem, ponieważ mimo iż kochamy naszą drugą połówkę, to nie wiemy jaki prezent na walentynki jej podarować. Pomocna może okazać się lektura niniejszego artykułu, który stanowi poradnik jaki prezent na walentynki kupić.

prezent na walentynki

Pomysły na prezent na walentynki dla niej

Walentynki to okazja do wyznania miłości swojej kobiecie, niezależnie od tego, czy jest to dziewczyna, narzeczona, a może żona. Szukając pomysłu na prezent na walentynki dla niej warto skupić się na potrzebach ukochanej osoby oraz jej preferencjach odnośnie prezentów. Wynika to z faktu, że wiele kobiet najbardziej zadowolone będzie z drobnych upominków, które symbolizują miłość i są kojarzą się wyłącznie z tą okazją. Przykładem mogą być lizaki, czy poduszki w kształcie serca. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest również spersonalizowany kubek, a najlepiej dwa, co pozwoli wspólnie delektować się ulubionym napojem. Walentynki to również okazja, by wręczyć ukochanej prezent, o którym marzy. Przykładem może być małe agd, takie jak prostownica do włosów, czy lokówko-suszarka. Popularnością cieszy się również lampa do paznokci, a najlepiej dedykowany zestaw zawierający również lakiery, czy dodatkowe akcesoria. Taki prezent z pewnością ucieszy każdą kobietę, która dzięki niemu będzie mogła samodzielnie wykonywać manicure, czy pedicure.

Co jeszcze podarować na walentynki, by zaskoczyć ukochaną? Oryginalny prezent na walentynki dla niej to np. voucher na masaż. Będzie to z pewnością niespodzianka, która pokaże jednocześnie, że zależy nam na zdrowiu oraz relaksie naszej drugiej połówki. Innym znakomitym rozwiązaniem jest voucher do ulubionej drogerii. Atutem w tym przypadku jest fakt, że większość facetów nie posiada wiedzy, by kupić odpowiednie kosmetyki, a kobieta obdarowana voucherem może samodzielnie wybrać to, czego potrzebuje.

Pomysły na prezent na walentynki dla niego

Co podarować z okazji walentynek ukochanemu mężczyźnie? W tym przypadku również wszystko zależy od podejścia konkretnych osób. Zakładając, że ma to być drobny prezent dobrym wyborem jest mała maskotka, którą można powiesić w aucie, czy brelok do kluczy. Jeżeli ukochany jest amatorem piwa jednym z pomysłów może być spersonalizowany kufel, w którym będzie mógł się delektować złocistym napojem. W przypadku, gdy prezent na walentynki dla niego ma być bardziej konkretny pomysłem może być portfel, w którym umieścimy nasze zdjęcie. Takie rozwiązanie sprawi, że Twój facet będzie o Tobie myślał każdorazowo, gdy sięgnie do portfela. Co jeszcze kupić chłopakowi na walentynki? Pomysłem może być kubek termiczny do pracy, czy na wyjazdy, a lub lunchbox. W przypadku majsterkowiczów można pokusić się o zestaw narzędzi, jednak w tym przypadku warto umieć wybrać te, które będą posiadały odpowiednią jakość.

Szukasz nieoczywistego prezentu na walentynki dla niego? Rozwiązaniem może być bilet na mecz ukochanej drużyny, czy imprezę kulturalną, np. kabaret. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest zakup dwóch biletów, ponieważ ten czas również można spędzić razem i doskonale się bawić. Innym pomysłem jest zakup wejściówek na gokarty, co pozwoli facetowi się wyszaleć lub odnaleźć w sobie gen sportowej rywalizacji, dzięki wspólnemu ściganiu się na torze.

Pomysły na prezent na walentynki dla dwojga

Wybierając prezent na walentynki warto pokusić się również o upominek, który zadowoli oboje partnerów. Przykładem może być wizyta w SPA, bilet do kina, czy zaproszenie do restauracji. Ciekawym rozwiązaniem jest również wspólne przygotowanie posiłku w domu, a następnie spędzenie czasu w miłej atmosferze. Z rzeczy materialnych doskonałym przykładem wspólnego prezentu jest komplet zmysłowej bielizny dla niej, co potrafi podgrzać atmosferę w sypialni i z pewnością ucieszy każdego faceta. Oczywiście wybierając taki prezent warto być na zaawansowanym etapie związku, ponieważ w innym przypadku partnerka może uznać go za niestosowny. Bieliznę na tą szczególną okazję można kupić na https://www.ceneo.pl/Bielizna_damska.

Przykładem prezentu dla dwojga może być również biżuteria, a konkretnie damska i męska bransoletka z okazjonalnym grawerem. Przykładem mogą być również dedykowane opaski, czy pasujące do siebie breloki.

O czym pamiętać przy wyborze prezentu na walentynki?

Wybór prezentu na walentynki wbrew pozorom nie jest łatwy, niezależnie od tego, czy ma to być upominek dla niej, czy dla niego. Szukając pomysłu na prezent warto wziąć pod uwagę przede wszystkim osobiste upodobania danej osoby oraz jej podejście do tego święta. Wiele osób podchodzi bowiem do niego w ten sposób, że prezent ma być jedynie symboliczny, a dużo ważniejszy jest wspólnie spędzony czas. Kupując prezent na walentynki należy również starać się nie dublować upominków z poprzednich lat, ponieważ jest to oznaką rutyny oraz pójścia na łatwiznę. Obowiązkowo należy również unikać tandety oraz przedmiotów wątpliwej jakości, ponieważ taki prezent nikogo nie ucieszy, a w efekcie może wprawić obu partnerów w zakłopotanie. Kwestią, o której obowiązkowo trzeba pamiętać jest również dopasowanie prezentu do poziomu zaawansowania związku. Przykładem może być bielizna, która będzie doskonałym prezentem w przypadku dwojga narzeczonych, czy małżeństwa, ale raczej nie wypada jej podarować w przypadku krótkiej znajomości, czy młodego wieku.

Czego nie kupować z okazji walentynek?

Poruszając kwestię prezentów z okazji walentynek warto również mieć świadomość, że są przedmioty, których podarowanie z tej okazji nie jest najlepszym pomysłem. Co może być przykładem? W przypadku prezentu na walentynki dla niej chybionym pomysłem jest książka kucharska, czy zestaw garnków. Taki podarunek może być potraktowany jako podtekst w kierunku posiadanych umiejętności gotowania, co z pewnością nie jest miłe. Nie sprawdzą się również wszelkiego rodzaju pomysły praktyczne, szczególnie te, które w rzeczywistości są przeznaczone dla wszystkich domowników, czego przykładem może być mop obrotowy, czy myjka do szyb. W przypadku prezentów dla niej ryzykownym posunięciem może być również zakup kosmetyków, ponieważ każda kobieta ma swoje ulubione, które są dopasowane do jej potrzeb. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wspomniany już bon zakupowy do ulubionej drogerii.

Jakiego prezentu na walentynki nie kupować facetowi? Chybionym pomysłem jest z pewnością bielizna (z wyłączeniem tej spersonalizowanej na tę okazję). Z reguły nie sprawdzają się również kapcie, gry planszowe, czy książki, ponieważ są to prezenty oklepane oraz sprawiające wrażenie kupowanych bez zaangażowania. W takim przypadku zdecydowanie lepiej podarować perfumy.

Prezent z okazji walentynek ma przede wszystkim sprawić radość oraz być dodatkiem do wspólnie spędzonego czasu. Warto jednak pamiętać, że jest również dowodem na to, jak dobrze znamy drugą osobę.

Autor: Grzegorz Woźniak