Data modyfikacji:

Jaki tani fotel gamingowy wybrać?

Odpowiednio dobrany fotel, czy to gamingowy, czy biurowy, to nie tylko komfort pracy, ale i bezpieczeństwo użytkowników. Bez odpowiedniego siedziska narażamy się bowiem na schorzenia kręgosłupa czy zwyczajny dyskomfort podczas pracy. Nie oznacza to jednak, że musimy wydać kilka tysięcy złotych na zakup ekskluzywnych foteli. W tym artykule przedstawię bowiem propozycje budżetowe, które sprostają nawet najbardziej wymagającym.
tani fotel gamingowy
Na samym początku musimy sobie powiedzieć co nieco na temat różnic pomiędzy zwykłym fotelem biurowym a fotelami gamingowymi.

W gruncie rzeczy są to inne rozwiązania konstrukcyjne, które wpływają na ergonomię siedziska. Dzięki temu możemy, chociażby z powodzeniem grać na komputerze przez kilka godzin w wygodniej pozycji, przez co nie odczuwamy tak bardzo zmęczenia i dyskomfortu. Dodatkowo fotele dla graczy są wyposażone w poduszki pod odcinek lędźwiowy czy szyjny, które możemy swobodnie regulować. Dodatkowo samo siedzisko również możemy modyfikować pod względem odchyłu fotela czy wysokości położonych podłokietników. Dzięki temu fotele dla graczy wyprzedzają fotele biurowe i sprawiają, że są o wiele lepszą propozycją.

Fotel dla gracza a fotel biurowy

Jeśli chodzi o wytrzymałość foteli, to tutaj mamy do czynienia z wieloma aspektami, które ją warunkują. Przede wszystkim należy pamiętać, że to, czy dany fotel będzie wytrzymały, bardzo mocno zależy od wykonawcy. Na rynku pełno jest producentów, którzy próbują oszukać swoich odbiorców nikłymi jakościowo produktami. W rezultacie szybko się one zużywają i niszczą. By tego uniknąć, warto stawiać wyłącznie na sprawdzone marki, które swoją renomą gwarantują żywotność i jakościowe wykonanie. Gdy rozwialiśmy wątpliwości dotyczące wykonania czy materiału, pora przedstawić najpopularniejsze modele foteli, które swoją ceną nie odstraszają, a przy tym cechują się wysoką jakością wykonania.

Tani dobry fotel gamingowy – ranking

Silver Monkey SMG-400

Jest to stosunkowo tani fotel gamingowy, którego wykonanie i użyte materiały mogą z powodzeniem konkurować z takimi popularnymi markami jak Diablo czy Yumisu. Różnicą jest tutaj tylko cena, ponieważ za fotel Silver Monkey zapłacimy około trzy razy mniej niż chociażby za Yumisu 2050X. Jeśli chodzi o samo wykonanie tego produktu, producent zastosował tutaj stalowy stelaż, na którego bazie zamontowano piankowe wypełnienie. Następnie całość pokryto skórą ekologiczną, dzięki czemu fotel otrzymał stonowany design pasujący do każdego wnętrza. Producent dodatkowo oferuje wiele opcji kolorystycznych, dzięki czemu fani zieleni czy czerwieni znajdą coś dla siebie.

Co do regulacji natomiast, to oprócz standardowego zakresu góra-dół, mamy również możliwość wychylenia się i odpoczynku. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu odpoczniesz, jak chcesz i kiedy chcesz.

Huzaro Force 3.0

Jest to fotel gamingowy, który za przystępną cenę oferuje funkcjonalność, wygodę, ale i bardzo przystępny design. Podobnie jak w Silver Monkey, mamy tutaj do czynienia ze stalową pięcioramienną podstawą oraz stalową konstrukcją całego fotela. Wypełnienie stanowi tutaj gąbka free air oraz tzw. zimna pianka. Połączenie to zapewnia bardzo wygodne korzystanie z fotela, ale i sprawia, że skóra użytkownika może oddychać bez przeszkód.

Co do samego designu to mamy tutaj do czynienia z nawiązaniem do stylistyki sportowych aut. Producent postawił tutaj na kolorystykę nawiązującą bardzo mocno stylistyką do aut sportowych. Z tego powodu wśród dostępnych wersji kolorystycznych dominują jaskrawe barwy, jednakże miłośnicy tych nieco bardziej stonowanych też znajdą coś dla siebie.

Wings AQ-1039

Ten fotel o kubełkowa propozycja dla miłośników odpowiedniego komfortu podczas pracy oraz designu wpasowującego się w nawet najbardziej nietuzinkowe aranżacje. Podobnie jak w poprzednich modelach tutaj również zastosowano solidną metalową konstrukcję, którą następnie wypełniono pianką zapewniającą wysoki komfort podczas rozgrywki. Producent zadbał dodatkowo, by wypełnienie to znajdowało się nie tylko w siedzisku czy oparciu pleców, ale i w podłokietnikach. Dzięki temu są one przyjemne w użytkowaniu, co owocuje dużym entuzjazmem u zadowolonych kupujących.

Dla większego komfortu producent zaprojektował również specjalny podnóżek, który można zarówno całkowicie wsunąć, jak i rozłożyć do pozycji leżącej. Co do samego zestawu, który otrzymujemy, to w jego skład, oprócz samego krzesła, dochodzą jeszcze dwie poduszki podtrzymujące kręgosłup. Jest to bardzo standardowy zestaw, jednakże za cenę około 350 zł, otrzymujemy fotel wykonany z wysokiej jakości materiałów, który pozwala na wiele godzin grania bez nieprzyjemnych konsekwencji.

Jak dbać o fotel?

Wiele osób zapomina, że zakup fotela to jedno, a odpowiednie użytkowanie i impregnacja to drugie. W rezultacie czego, przez fundamentalne wręcz błędy nawet najdroższe fotele szybko niszczeją i tracą na pierwotnym wyglądzie. Sposobem, by nieco się przed tym zabezpieczyć, jest przestrzeganie kilku dość prostych zasad.
  1. Usuwaj kurz i brud ze szczelin fotela. Jest to jedna z najbardziej uciążliwych prac, jednak bardzo niezbędna do zachowania fotela w formie. Tego typu drobinki powodują bowiem mikropęknięcia czy przetarcia, które z czasem tylko bardziej się powiększają.
  2. Nie wystawiaj fotela na miejsca nasłonecznione. Słońce to jeden z największych wrogów tego typu mebli. Duża ekspozycja powoduje bowiem przebarwianie się skóry czy materiału oraz nadmierne wysuszanie. Jest to duży problem, ponieważ fotele wtedy bardzo często pękają i nie można ich w żaden sposób naprawić.
  3. Wszelkiego rodzaju napoję i wilgoć to kolejny poważny problem, z którym należy się mierzyć. Pozostawiona sama sobie bardzo szybko niszczy skórę, zmniejsza jej sprężystość, a co za tym idzie, sprawia, że jest ona podatniejsza na uszkodzenia.
  4. Uważaj na ubiór, który masz na sobie przed komputerem. Chodź wydaje się to dziwne, suwaki czy wystające guziki to prawdziwa zmora, która skutecznie potrafi podrzeć fotel.
Autor: Jakub Grzelak