Data publikacji:

Jaki zrobić tatuaż na dłoni? Jak dbać o tatuaż na dłoni?

Tatuaże w widocznych miejscach już dawno przestały budzić zdziwienie czy skojarzenia ze światkiem przestępczym. To kolejny sposób na podkreślenie swojej indywidualności. Tatuaż na dłoni jest odważny, a zarazem niezwykle efektowny. Ponieważ trudno go ukryć i bardzo zwraca na siebie uwagę, dobrze przemyśl, jaki wzór umieścić na skórze. Jakie tatuaże na dłoni wyglądają najciekawiej? Jak o nie dbać?
jaki tatuaż zrobić na dłoni

Tatuaż na dłoni – czy warto?

Tatuażu na dłoni nie sposób nie zauważyć. Jedynym sposobem na to, żeby go osłonić, są rękawiczki, ewentualnie długie rękawy, dlatego w zamkniętych pomieszczeniach będzie widoczny zawsze. Zanim udasz się do salonu, dobrze przemyśl, czy na pewno jesteś gotowy na taki krok.
Chociaż czasy bardzo się zmieniły, wciąż są miejsca pracy, w których tatuaż na dłoni będzie źle widziany, a taka ozdoba przysporzy ci kłopotów. Z drugiej strony, jeśli pracujesz w zawodach kreatywnych takich jak muzyk czy choćby… tatuator, dodatkowe podkreślenie swojej indywidualności okaże się doskonałym pomysłem.
Zatem – warto czy nie? Zależy to od twojego trybu życia i osobowości. Jeśli odważny tatuaż doda ci pewności siebie i z większym zadowoleniem będziesz patrzeć na swoje ciało, z pewnością warto.

Tatuaż na dłoni męski – gdzie go umieścić?

W którym miejscu umieścić tatuaż na dłoni? Bardzo często wykonuje się go na kostkach palców, ale świetnie nadaje się do tego również wierzch dłoni. Niektórzy decydują się na tatuaż na wewnętrznej stronie, trzeba jednak pamiętać, że gojenie będzie w tym przypadku znacznie utrudnione, ponadto tatuaż będzie nieustannie narażony na ścieranie. Można oczywiście również ozdobić całą dłoń.
Decydując się na jedną dłoń, ze względów praktycznych lepiej wybrać rękę niedominującą. Bardzo dobrze prezentują się natomiast kompozycje składające się z uzupełniających się tatuaży na dwóch dłoniach. Czasami po złączeniu przedstawiają całość, mogą też ukazywać przeciwstawne sobie obrazki.

Jakie tatuaże na dłoni męskie są najpopularniejsze?

Wybór wzorów tatuaży męskich na dłoń jest ogromny. To, na co się zdecydujesz, zależy w dużej mierze od pozostałych motywów na twoim ciele. Jeżeli ma to być część większej kompozycji, składającej się również z rękawa, tatuaż musi być dopasowany do całości.
Tatuaże na dłoni męskie bardzo często są symboliczne. Pokazują poglądy i przekonania właściciela. Kostki palców świetnie nadają się do umieszczania na nich napisów oraz innych znaków o głębszym znaczeniu.
Mężczyźni decydują się często na wzory większe, ciemniejsze i bardziej mroczne, niż te, które można znaleźć na damskich dłoniach. Ich wyborem padają między innymi dzikie zwierzęta, czaszki, potwory czy twarze.

Przed wykonaniem tatuażu zadbaj o dłoń

Tatuaż na dłoni może wyglądać spektakularnie zarówno na damskiej, jak i na męskiej dłoni, zdarza się jednak, że u kobiet efekt jest lepszy. Dlaczego? Panie regularnie dbają o skórę dłoni, dlatego jest ona dużo lepiej wypielęgnowana. Oczywiście wcale nie musisz być gorszy.
Zazwyczaj decyzji o wykonaniu tatuażu nie podejmuje się z dnia na dzień, będziesz miał zatem czas, żeby odpowiednio zadbać o skórę. Minimum tydzień przed planowaną wizytą w salonie, a najlepiej jeszcze wcześniej, rozpocznij nawilżanie skóry dobrym kremem do rąk. Dobrym pomysłem będzie także peeling, który pomoże ci pozbyć się starego naskórka. Pamiętaj o dokładnym usunięciu włosów za pomocą jednorazowej maszynki.

Używki a tatuaż

Oprócz zadbania o skórę dłoni postaraj się również przygotować swój organizm do zabiegu. Na dwa dni przed wykonaniem tatuażu na dłoni zrezygnuj z alkoholu, a w tym samym dniu także z napojów energetyzujących i kofeiny. Unikaj też środków przeciwbólowych.
Również po zabiegu przez pewien czas trzymaj się z daleka od używek. Alkohol rozrzedza krew, co negatywnie wpływa na proces gojenia podrażnionej skóry, a ponadto może prowadzić do wydostawania się na powierzchnię skóry nadmiernej ilości tuszu i osłabić rezultaty.

Jak dbać o tatuaż na dłoni? Podstawa to higiena

Jesteś już dumnym posiadaczem wymarzonego wzoru. Jak dbać o tatuaż na dłoni po zabiegu? Pamiętaj, że pierwsze dni są kluczowe dla jego bezproblemowego wygojenia oraz wyglądu. Podstawą pielęgnacji jest systematyczne mycie i natłuszczanie skóry. Jeszcze w salonie tatuator zdezynfekuje i zabezpieczy skórę specjalną folią, którą można usunąć dopiero po upływie kilkudziesięciu godzin.   
Zaniedbanie higieny jest bardzo niebezpieczne, ponieważ może doprowadzić do zakażenia. Dłoń jest miejscem, które łatwo zanieczyścić, dlatego najlepiej zaplanować wykonanie tatuażu na czas, w którym można kilka dni odpocząć od ryzykownych obowiązków. Ręce należy regularnie myć czystą wodą z dodatkiem bardzo delikatnego środka, obecnie można nawet kupić specjalne żele do pielęgnacji tatuażu. Po każdym myciu dokładnie osusz skórę, najlepiej jednorazowym ręcznikiem, który będzie bardziej higieniczny niż zwykły.

Natłuszczanie tatuażu na dłoni

Oprócz mycia bardzo istotne jest regularne natłuszczanie tatuażu na dłoni, ponieważ nie można doprowadzić do przesuszenia skóry. Do tego celu możesz stosować najprostsze produkty, takie jak wazelina, balsam do ciała lub kremy do rąk, ale dostępne są także specjalne produkty przeznaczone do nawilżania skóry ze świeżym tatuażem. Zawierają one składniki przyspieszające regenerację i gojenie skóry, a jednocześnie chroniące kolor.
Kosmetyki do pielęgnacji tatuażu powinny być treściwe, bogate w naturalne masła i oleje, witaminy oraz środki głęboko nawilżające. Takie połączenie gwarantuje najlepsze efekty.

Tatuaż a promieniowanie UV

Żeby cieszyć się pięknym wzorem i zdrową skórą, koniecznie pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej. Promieniowanie UV wpływa bardzo negatywnie na kolor tatuażu, dlatego już zawsze powinieneś chronić przed nim dłoń. W przeciwnym razie kontury wzoru będą się zacierały, a barwy stopniowo stracą swoją intensywność.
Zdjęcie: Envato Elements
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym