Data publikacji:

Twarz diamentowa – fryzury męskie. Jaką fryzurę męską wybrać przy diamentowej twarzy?

Atrakcyjny wygląd każdego mężczyzny w dużej mierze zależy od fryzury. Jest ona wyeksponowana i od razu rzuca się w oczy. Dlatego mężczyźni również muszą dbać o swoje włosy, a ich fryzura nie powinna zależeć od przypadku, a być odpowiednio dobrana do kształtu twarzy. Wyróżnia się parę kształtów męskiej twarzy, jednak my dziś skupimy się na twarzy diamentowej. Jaką fryzurę męską dobrać do twarzy diamentowej? Czytajcie dalej.
twarz diametnowa fryzury

Jak ocenić swój kształt twarzy?

Każdy mężczyzna powinien mieć dobraną fryzurę do kształtu twarzy oraz do swojego stylu ubierania, ponieważ jest ona dopełnieniem wizerunku. Dodatkowo, odpowiednio dobrana do kształtu twarzy może ukryć mankamenty i kompleksy, takie jak odstające uszy, duże czoło, ale też uwydatnić atuty. Nasuwa się pytanie: jak określić kształt twarzy, aby dobrać odpowiednią fryzurę? Będzie to przydatne nie tylko przy wyborze fryzury, ale także zarostu oraz okularów.
Do oceny kształtu twarzy wystarczą trzy kroki:
  1. Długość i szerokość twarzy – jeżeli twarz jest dłuższa, to twarz może być diamentowa, owalna, trójkątna lub podłużna. Z kolei szersza może mieć kształt okrągły, kwadratowy lub trójkątny.
  2. Linia czoła – drugim krokiem jest sprawdzenie linii czoła. Może być ona prosta, wtedy kształt twarzy może być kwadratowy, trójkątny, podłużny. Jeżeli ocenimy, że linia czoła wygina się w górę, czyli w stronę linii włosów, mamy twarz owalną lub okrągłą, a jeśli zauważalne jest wygięcie linii w dół, czyli w stroną twarzy, może mieć kształt odwróconego trójkąta lub diamentowy.
  3. Kształt szczęki – ostatnim etapem, który pomoże w określeniu kształtu twarzy, jest ocena kształtu szczęki. Jeżeli szczęka jest kwadratowa, to oznacza, że twarz jest kwadratowa albo prostokątna. Broda podobna do litery U to twarz okrągła, owalna lub podłużna. Z kolei ostra szczęka w kształcie litery V oznacza, że twarz może być trójkątna lub diamentowa.
Po wykonaniu tych etapów powinieneś już wiedzieć, jaki jest kształt twojej twarzy. Teraz wystarczy dobrać odpowiednią fryzurę i gotowe!

Diamentowa twarz – charakterystyka

Wygląd diamentu jest dosyć specyficzny. Niektórzy mylą ten kształt z owalnym, jednak jak już pozna się charakterystyczne cechy diamentowego kształtu, zauważa się, że są one zupełnie różnie. Diamentowy kształt twarzy charakteryzuje się wyrazistymi kośćmi policzkowymi, które są najszerszym elementem twarzy. Czoło jest dosyć szerokie, ale węższe niż policzki, a podbródek jest charakterystycznie zarysowany, spiczasty. 

Męskie fryzury pasujące do twarzy diamentowej

W przypadku diamentowej twarzy polecane są męskie fryzury z nieco dłuższymi włosami, które złagodzą ostre rysy twarzy. Pasować będzie grzywka w różnych formach, np. zaczesywana na bok, wycieniowana lub zaczesywana do tyłu, lekko uniesiona u nasady. Należy unikać bardzo krótkich strzyżeń bądź fryzury oklapniętej, czyli „przylizanej”, ponieważ uwydatnią one jeszcze mocniej rysy twarzy.
Przykładowymi męskimi fryzurami pasującymi do diamentowego kształtu twarzy są:
  • Quiff – to popularna fryzura, która jest zawsze w modzie. Charakteryzuje się krótkim cięciem, co powoduje, że jest wygodna (zwłaszcza w lato). Posiada wiele różnych wariantów, dlatego też pasuje do wszystkich kształtów twarzy. Każdy może dopasować ją pod swoje wymagania. Ta fryzura składa się z krótkich boków oraz dłużej góry, którą zaczesuje się do tyłu. Układanie jej nie jest problematyczne, wystarczy tylko utrwalający produkt, np. pomada do włosów, dlatego sprawdzi się dla zabieganych mężczyzn.
  • Messy hair – obecnie jest jedną z najbardziej pożądanych fryzur. Polega na niechlujnym ułożeniu włosów, czyli nic prostszego. Messy hair mogą być krótkie, średniej długości lub długie, w zależności, jakie kto woli. Charakteryzują się krótszymi włosami na bokach, a dłuższymi na górze, ale to zależy od preferencji. Aby uzyskać taką fryzurę, należy użyć produktów do stylizacji, np. wosku do włosów, i rozczochrać włosy.
  • Middle part – jest to nowoczesna fryzura, która charakteryzuje się przedziałkiem na środku głowy. Włosy swobodnie układają się po obu częściach twarzy od ucha do ucha. Dla osób z diamentową twarzą jest to bardzo korzystna fryzura, gdyż zasłoni nieco uszy oraz mocne rysy twarzy.

Jakie kosmetyki do stylizacji włosów wybrać?

Aby utrzymać wygląd modnej fryzury w ciągu dnia, należałoby stosować odpowiednie kosmetyki do stylizacji. Na rynku dostępnych jest wiele różnych kosmetyków, więc każdy znajdzie coś odpowiadającego własnym potrzebom. Kosmetykami do stylizacji są produkty takie jak żel, pianka, pasta, pomada, wosk i puder. Każdy kosmetyk ma inną konsystencję i siłę utrwalania, więc trzeba dobrać produkt, który będzie dawał pożądany efekt. Jeśli chcemy, aby włosy były gładko „przylizane” i nabłyszczone, sprawdzi się żel lub pomada. Z kolei gdy chcemy uzyskać efekt rozczochranych włosów lub uniesionych od nasady – odpowiednie będą pudry, pasty lub pianki do włosów.
Ważnym produktem są także męskie szczotki do włosów. Najlepiej sprawdzą się te z naturalnym włosiem, np. z włosiem dzika, ponieważ nie wyrywają one włosów i nie szarpią. Ważną funkcją szczotek jest usuwanie drobnych zanieczyszczeń z włosów, zapobieganie elektryzowaniu, a także masaż pobudzający ukrwienie głowy.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Dominika Mańka