Data publikacji:

W czym do ślubu cywilnego po czterdziestce? Męska stylizacja do ślubu cywilnego po czterdziestce

Ślub to niezaprzeczalnie jeden z najważniejszych momentów w życiu człowieka, dlatego często mężczyźni przygotowujący się do ślubu zastanawiają się, w co powinni być ubrani. Niezależnie od wieku pana młodego, jego strój powinien być elegancki, schludny, dostosowany do miejsca, ale dobrze, aby był także modny i zgodny z obecnie obowiązującymi trendami w ślubnej modzie męskiej.
w czym do ślubu cywilnego po 40
Na szczęście ślubna moda męska nie ulega aż tak dużym zmianom, jak bywa to w przypadku stylizacji dla kobiet, dlatego podążanie za obecnie obowiązującymi trendami nie jest aż tak trudne, jak wielu mężczyznom może się wydawać.
Ślub cywilny jeszcze kilkanaście lat temu dla wielu par młodych był jedynie dodatkiem poprzedzającym ceremonię zaślubin, która najczęściej odbywała się w kościele. Dziś coraz więcej narzeczonych decyduje się na zawieranie wyłącznie ślubu cywilnego, dlatego sama uroczystość zyskała znacznie wyższą rangę.
Zatem jak się ubrać na własny ślub cywilny? Takie pytanie często pada ze strony przyszłego pana młodego, dlatego niniejszy artykuł pomoże podjąć dobrą decyzję dotyczącą stroju.

Czy kolor stroju ma znaczenie? Jak się ubrać na ślub cywilny, aby wyglądać dobrze?

Ślub cywilny to dla wielu osób jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego wybór odpowiedniego stroju jest kluczowy, aby zachować elegancję i dostosować się do panującej sytuacji. Odpowiednia stylizacja to nie tylko wybór rodzaju stroju, ale także wybór jego koloru. Zatem na jakie kolory postawić?
Niezależnie od tego, czy wybór pana młodego padł na klasyczny garnitur, czy na smoking, niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniego koloru. Jakie kolory męskiego stroju na ślub cywilny są najpopularniejsze?
Niezaprzeczalnie wśród męskiej mody ślubnej króluje kolor czarny. Ten stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić, ponieważ czerń to najbardziej klasyczny kolor, który pasuje na większość oficjalnych okazji. Dodatkowo czarny garnitur lub czarny smoking to oznaka najwyższej elegancji, dlatego stylizacje w tej kolorystyce są wybierane na wyjątkowe okazje.
Dobrym wyborem jest także garnitur w kolorze granatowym. Taki wybór jest nieco lżejszy niż czarna stylizacja, a co więcej, u wielu mężczyzn kolor granatowy podkreśla ich atuty i urodę. Coraz częściej w sklepach znaleźć można garnitury w kolorze brązowym. Taki wybór to oryginalna pozycja, która sprawia, że cała stylizacja pana młodego wygląda niezwykle elegancko i nietuzinkowo.
Oprócz wyboru koloru warto także poświęcić uwagę na wybór materiału, który został wykorzystany w danym modelu garnituru. Warto zadbać o to, aby materiał był przewiewny oraz odporny na zagniecenia. Te cechy z pewnością doceni każdy pan młody.
Co należy dobrać do garnituru, aby stylizacja wyglądała na kompletną? Niezbędna jest dobrej jakości koszula, najlepiej w kolorze białym, oraz krawat w stonowanym kolorze. Buty oraz pasek do spodni powinny być wykonane ze skóry oraz mieć jeden, pasujący do całości stroju kolor.

Garnitur czy smoking? Jak się ubrać do urzędu stanu cywilnego?

Ślub to wyjątkowa okazja, która wymaga odpowiedniej oprawy, a co za tym idzie, dobrze dopasowanego stroju zarówno dla pana młodego, jak i panny młodej. Jaki strój dla mężczyzny będzie odpowiedni na tę okazję?
Z pewnością pierwszym punktem na liście cech, jakie powinien spełniać strój przewidziany na ten dzień, powinna być wygoda i komfort pana młodego. W znacznej większości przypadków bezpośrednio po ślubie odbywa się wesele, które często trwa wiele godzin, dlatego stylizacja, jaką tego dnia będzie miał na sobie pan młody, powinna zagwarantować mu wygodę, a także powinna się nienagannie prezentować aż do zakończenia świętowania.
Zatem jak się ubrać na ślub cywilny, aby wybrana stylizacja pasowała także na wesele? Podstawowym wyborem, który sprawdza się niemal w każdej sytuacji, jest klasyczny garnitur. To ponadczasowy element męskiej garderoby, który pasuje na wiele różnych okazji.
Garnitur na ślub cywilny powinien być idealnie dopasowany do sylwetki pana młodego, dlatego nad jego wyborem warto się dobrze zastanowić. Niezależnie od tego, z ilu części będzie składał się garnitur, wszystkie elementy powinny pasować do siebie tak, aby razem tworzyć spójną całość.
Garnitur może występować jako strój dwuczęściowy, składający się z marynarki i spodni, lub trzyczęściowy, gdzie trzecim elementem jest kamizelka. Dodatkiem do garnituru powinna być dobrze skrojona i idealnie dopasowana koszula, skórzany pasek, wygodne, eleganckie buty oraz krawat.
Równie ważny jest materiał, z którego wykonano garnitur, oraz jakość jego wykonania. Źle skrojony i niedbale zszyty garnitur zrobiony z materiału o wątpliwej jakości to prawdziwy koszmar wśród męskich stylizacji, dlatego warto poświecić uwagę na wybór dobrego modelu.
Drugą propozycją na ślubną męską stylizację jest smoking. Smoking ciągle zyskuje na popularności i w ostatnich latach jest coraz częściej odpowiedzią na pytanie jak się ubrać na ślub cywilny. Smoking to wyjątkowo elegancki rodzaj garnituru, dlatego jest idealną propozycją na taką uroczystość, jaką jest ślub.
Marynarka w smokingu zazwyczaj zapinana jest na jeden lub dwa rzędy guzików oraz posiada klapy szalowe lub ostre. Klapy marynarki najczęściej pokryte są satyną lub jedwabiem, co sprawia, że odróżniają się od reszty stroju. W przypadku marynarki dwurzędowej nie należy zakładać dodatkowo pasa smokingowego. Taki pas warto nosić tylko w połączeniu z marynarką jednorzędową, ponieważ wysmukla on sylwetkę oraz dodaje elegancji.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!