Data modyfikacji:
jakie rękawiczki wybrać

Wełniane czy skórzane – jakie rękawiczki wybrać?

W zimie ochrona dłoni przed wiatrem i mrozem jest nieodzowna. Wystawienie ich na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych nie tylko sprzyja złapaniu przykrego kataru lub przeziębienia, ale też wpływa na wysuszanie się skóry. Jest ona bowiem na dłoniach bardzo cienka, toteż szybko pojawiają się na niej negatywne efekty działania ujemnej temperatury – robi się szorstka i popękana. Jakie rękawiczki wybrać? Wełniane czy skórzane? Sprawdź!

Jakie rękawiczki wybrać?

Aby temu zaradzić nie wystarczy używać kremów nawilżających. Rękawiczki również będą niezbędne. Wybór odpowiedniej pary rękawiczek na zimę uwarunkowany jest ich przeznaczeniem oraz materiałem, z którego są wykonane.

To oczywiste, że gdy wybierasz się na narty, wówczas sięgniesz po wodoodporne, grube i oddychające rękawice narciarskie. Tyle tylko, że sprawdzą się doskonale na zaśnieżonym stoku, ale noszenie ich w mieście na co dzień raczej do dobrych pomysłów nie należy.

Do roli codziennego dodatku do stroju na mroźne dni najlepiej nadadzą się pięciopalcowe rękawiczki wykonane z naturalnej skóry lub prawdziwej wełny (ewentualnie sztucznego tworzywa z jej znaczną domieszką). Od razu powinieneś skreślić modele bez palców.

Są bardzo ciepłe, ale niepraktyczne, bowiem nie zapewniają pewnego chwytu. Wybór między skórą a wełną nie jest czysto subiektywny. Czarne lub brązowe rękawiczki skórzane będą pasować idealnie do formalnego stroju: garnituru i płaszcza. Wełniane z kolei do bardziej casualowej garderoby, zwłaszcza, gdy gustujesz w żywszych barwach.

Czy warto wybrać rękawiczki skórzane?

Rękawiczki z naturalnej skóry gwarantują najwłaściwszą ciepłotę oraz oddychanie dłoni. Modele wykonane ze skóry ekologicznej mogą powodować nadmierne pocenie się dłoni. Wybierając rękawiczki skórzane zwracaj uwagę na jakość ich wykonania, przede wszystkim przeszycia i grubość użytej skóry.

Pary z niższej półki cenowej są zwykle szyte z odpadów skórzanych przy wykorzystaniu cieńszej nici, toteż zużywają się nawet po jednym sezonie. Jeżeli wybierzesz rękawiczki z materiału najwyższej jakości to będą Ci one służyć przez wiele lat. Oprócz zapewniania optymalnej temperatury rękawiczki skórzane mają też inne zalety: chwyt jest w nich pewniejszy, a poza tym umożliwiają - do pewnego stopnia - korzystanie ze sprzętu elektronicznego w rodzaju smartfonów lub tabletów.

Zalety wełnianych rękawiczek

Takiej swobody nie zapewniają rękawiczki wełniane, ale są za to bardzo ciepłe. Jeśli uszyte są ze stuprocentowego materiału pozyskiwanego z runa owiec, wówczas dłonie będą również w nich oddychać. Takie rękawiczki możesz zakupić w stonowanych barwach, czyli brązie, czerni lub szarości, ale znajdziesz też wiele par w żywszych kolorach: czerwonym, niebieskim, zielonym lub żółtym. Popularne są również modele z wzorami norweskimi lub splotami w stylu klasycznych swetrów Aran.

Jeśli często korzystasz ze smartfona, ale nie chcesz za każdym razem zdejmować rękawiczek, to dobrym wyborem będą modele z odpinanymi koniuszkami palców. Takie rękawiczki przypominają hybrydę kroju pięcopalcowego z bezpalcowym. W sklepach czekają również rękawiczki dedykowane użytkownikom nowoczesnych technologii – mają wszyty w końcówki palców specjalny materiał pozwalający na pełne korzystanie z ekranów dotykowych.

Najlepsze wełniane rękawiczki

Najlepsze skórzane rękawiczki