Data modyfikacji:

Do czego założyć czarny krawat?

Krawat to przez wielu nielubiany element garderoby. Kojarzy się dość biurowo, a nie wszyscy lubią wyglądać poważnie. Da się jednak sprawić, żeby krawat wyglądał w stylizacji na ciekawy dodatek. Można go nosić nie tylko w pracy i na oficjalne wyjścia, ale także na co dzień. Wystarczy połączyć go z odpowiednimi elementami.

Kiedy założyć czarny krawat

Jaka koszula pasuje do czarnego krawata?

Tak naprawdę każda. Czarny to kolor na tyle uniwersalny, że sprawdzi się prawie zawsze. Jeśli mężczyzna chce wyglądać profesjonalnie i poważnie, to czarny krawat powinien być dopełnieniem stylizacji z białą klasyczną koszulą. Nieco bardziej nowoczesnym rozwiązaniem będzie granatowa koszula. Ten kolor pasuje do wielu mężczyzn i wygląda niebanalnie. Takie zestawienie sprawdzi się do pracy, ale także na rodzinne uroczystości, chociażby wesela.

Czarnego krawata można użyć także w codziennych stylizacjach. Wystarczy elegancką koszulę zamienić na wersję ze wzorem w kratę w odcieniach, na przykład szarości. Takie połączenie sprawdzi się na wyjście do kina, restauracji czy po prostu na randkę. Jest więc wiele możliwości na zastosowanie tego elementu garderoby. Nie trzeba myśleć o nim w klasyczny, biurowy sposób. Lepiej zastanowić się nad wykorzystaniem go do stylizacji smart casual. Można na koszulę, do której dobraliśmy odpowiedni krawat, założyć sweter. To doskonałe połączenie na jesień czy zimę.

Czarny krawat dla kobiety

Krawat to już nie tylko część stroju dla mężczyzn. Z chęcią zakładają go także kobiety. Jak stworzyć stylizację, do której krawat będzie pasował? Jeśli chcemy wyglądać elegancko, to możemy skomponować białą koszulę z czarnymi rurkami, szpilkami i krawatem. Bardziej nowoczesny charakter uzyska się dzięki zastąpieniu rurek boyfriendami, a szpilek trampkami. Można wtedy puścić krawat luźniej, a nie wiązać go ciasno pod szyją. Taka stylizacja będzie wyglądała ekstrawagancko. Dla odważnych kobiet propozycją może być strój, w którym krawat zostanie połączony z t-shirtem. Taka casualowa stylizacja sprawdzi się na spacer czy zakupy.

Na co zwrócić uwagę, gdy wybieramy krawat?

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety powinni szczególną uwagę zwrócić na materiał, z którego wykonany jest krawat. Trwała tkanina pozwoli na korzystanie z tej części garderoby często i bez obaw o zniszczenia. Dobry materiał to także gwarancja braku wystających nitek, które potrafią zepsuć nawet najlepszą stylizację. Zadbać trzeba również o odpowiednią fakturę materiału. Najbardziej gładki sprawdzi się na oficjalne wyjścia, natomiast te o ciekawej fakturze nadadzą się do codziennych stylizacji. Należy także sprawdzić, jaka długość krawata jest dla nas najodpowiedniejsza. Zwłaszcza panowie powinni o to zadbać. Liczy się także szerokość tego elementu garderoby. Powinna być dobrana do kołnierza koszuli.