Data modyfikacji:

Jaki T-shirt do marynarki? Najlepsze połączenia

T-shirt i marynarka — połączenie, które przez jednych uznawane jest za stylowe, przez innych zaś za wyjątkowo drażniący kicz. Co ciekawe, rację mają obie strony. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach i końcowy efekt zależy od wielu czynników. Nie każda marynarka nadaje się wszak do połączenia z T-shirtem i nie każdy T-shirt założony pod marynarką będzie wyglądał dobrze. Jaki T-shirt do marynarki wybrać? Sprawdź!

Jaki T-shirt do marynarki?

Jak nie łączyć T-shirtu i marynarki?

Zestaw złożony z T-shirtu i marynarki szczególnym uwielbieniem obdarzony jest przez muzyków gatunku disco-polo. Wiąże się to z faktem, że zespoły muzyki tanecznej przestały okupować remizy oraz domy weselne i zawitały na dużych scenach. Ten awans odbił się na strojach, które garściami czerpały z eleganckich ubiorów, np. z marynarek, smokingów czy garniturów.


Eleganckie elementy połączyły się natomiast z tymi luźnymi, sportowymi i imprezowymi. Zdekompletowana marynarka smokingowa towarzyszyła więc sneakersom, dżinsom czy wspomnianemu T-shirtowi.

Balansowanie na granicy kiczu jest mniej lub bardziej świadomym wizerunkiem estradowym typowym dla muzyki tanecznej. Sugerowanie jednak, że każde połączenie marynarki oraz T-shirtu wygląda źle, jest sporym nadużyciem. Tym bardziej, że kolekcje marek odzieżowych oraz pokazy mody dowodzą, że fuzja ta może się udać.

T-shirt i marynarka w dobrym stylu

Aby koszulka dobrze pasowała do marynarki, trzeba jak najbardziej zbliżyć je do siebie formalnością. Z pozoru są to niepasujące do siebie ubrania, jednak można dobrać je całkiem dobrze. Wystarczy zestawić gładki, dopasowany T-shirt z typowo casualową, np. wzorzystą marynarką. W takim układzie T-shirt odbierze nieco formalności marynarce, zaś marynarka doda T-shirtowi więcej elegancji. Świetnie sprawdzą się w tej roli marynarki bawełniane, których szorstka i matowa faktura nie pozostawia złudzeń, że mamy do czynienia z odzieżą codzienną.

Unikaj zaś łączenia z T-shirtem marynarek garniturowych lub poliestrowych, które mocno błyszczą w sztucznym świetle. Mogą dawać nieprzyjemny efekt i sprawiać wrażenie niepasujących do zestawu. Ważny jest też krój marynarki. Długa i nieco szersza marynarka garniturowa z wypełnionymi ramionami pasuje do T-shirtu znacznie gorzej niż miękka i dopasowana marynarka casualowa.

Na co uważać łącząc marynarkę i T-shirt?

Choć marynarkę można połączyć z wzorzystym T-shirtem, warto upewnić się, że nie wyjdzie z tego nic niepoważnego. Kolorowy T-shirt może być nazbyt pstrokaty, a jeżeli znajduje się na nim napis lub wymowny obrazek, może stracić sens. Wystarczy, że niektóre litery schowają się pod marynarką.

Kiedy ubrać marynarkę i T-shirt?

Zestaw złożony z T-shirtu i marynarki jest ubiorem typowo codziennym, więc właśnie na co dzień zaprezentuje się najlepiej. W stylu nieformalnym nie ma zbyt wielu zasad i zabawa modą jest wręcz wskazana, więc próżno szukać tu także szczególnych restrykcji. Nieco więcej obostrzeń pasuje m.in. w stylu smart-casualowym, gdzie T-shirt nie zawsze jest mile widzianym elementem.

Założenie T-shirtu pod marynarkę na spotkanie biznesowe, ważną uroczystość czy nawet elegancką imprezę może zostać uznane za brak klasy, znajomości zasad mody męskiej lub zlekceważenie organizatora wydarzenia. Nie wspominamy już o uroczystościach formalnych, tj. weselach, ślubach czy pogrzebach, na których wystąpienie w T-shircie jest dużym błędem.