Jaki kolor garnituru na studniówkę?
Pomyślałeś o czarnym garniturze? Choć założenie go nie byłoby błędem, wszak studniówka jest imprezą wieczorową, lepiej będzie wybrać garnitur znacznie bardziej uniwersalny, który przyda ci się w przyszłości. Granatowy garnitur założysz później na egzaminy maturalne, rozmowy o pracę, spotkania biznesowe czy wesela. Zakup garnituru na studniówkę to doskonała okazja, by zainwestować w dobrze skrojony model z prawdziwej wełny czesankowej, a decydując się na czarny garnitur mocno ograniczysz okazje, w którym będziesz mógł go użyć.
Co warte podkreślenia, mówiąc o granacie mamy na myśli ciemny granat, który jest najbardziej elegancki. Dużo jaśniejsze garnitury kobaltowe lub błękitne nie są już tak formalne, a założenie ich na ważną uroczystość mogłoby zostać uznane przez modowych purystów za błąd. Nie ma w tym wielkiej tragedii, jednak jest jeszcze jeden argument przemawiający za rezygnacją z jasnoniebieskich garniturów: w sztucznym świetle mogą wyglądać nieco pstrokato. Z tego samego względu wystrzegaj się połyskujących garniturów.
Dopasowanie garnituru: budowa i proporcje
Udało ci się wybrać dobry rozmiar i kolor? To jeszcze nie koniec. Teraz należy przeanalizować, czy garnitur ma odpowiednią budowę. Popularnym błędem jest zbyt wysoko poprowadzony górny guzik marynarki, co sprawia, że klapy są wręcz absurdalnie krótkie. Taka marynarka nie spełnia swojego podstawowego zadania, czyli nie podkreśla talii oraz sylwetki V. Kolejnym mankamentem mogą być zbyt wąskie klapy, charakterystyczne dla niedrogich garniturów adresowanych do nastolatków. W klasycznym garniturze mają szerokość krawata (7-8 cm), dzięki czemu korzystnie wpływają na poszerzenie optyczne barków.