Data modyfikacji:

Rodzaje męskiej bielizny, o których nie miałeś pojęcia! 

Czy jest rzecz nudniejsza niż męska bielizna? Jak się okazuje, gdy wyjrzysz poza świat bokserek, możesz spotkać się z naprawdę dziwnymi okazami. Dziś wrzucimy na ruszt rodzaje męskiej bielizny, w tym te najbardziej odjechane. Odważyłbyś się ich użyć?

Rodzaje męskiej bielizny

Luźne męskie bokserki

Zaczniemy od najpopularniejszego typu bokserek, czyli tych luźnych. Mimo iż zostały niemal wyparte przez modele obcisłe, to właśnie obszerne bokserki są najkorzystniejsze dla zdrowia. Zapewniają odpowiednią przewiewność, nie powodują odparzeń oraz nie uciskają w newralgicznych miejscach. Doskonale sprawdzają się jako bokserki domowe lub do luźnych casualowych stylizacji. Niestety, mają też kilka wad. Nie nadają się do uprawiania sportu oraz w sytuacjach formalnych. Zrezygnuj z nich też wtedy, gdy musisz dużo biegać po mieście – mogą Cię obetrzeć. Inną wadą jest zaś to, że lubią się podwijać i odznaczać na przylegających spodniach, zaś spod letnich szortów mogą nawet wystawać. Często posiadają rozporek na guziki.

Obcisłe męskie bokserki

Najpopularniejszy typ męskich bokserek zwany boxer-briefs lub trunks. Gdy myślimy o męskiej bieliźnie, myślimy dziś o obcisłych bokserkach. Największą ich zaletą jest wygoda noszenia oraz utrzymywanie męskości w ryzach. W odróżnieniu od luźnych bokserek świetnie nadają się do uprawiania sportu lub założenia pod garnitur czy dopasowane spodnie. Co zaś najważniejsze, są najbardziej lubiane przez kobiety. Nic więc dziwnego, że obcisłe bokserki Calvina Kleina widzimy na niezliczonych plakatach z roznegliżowanymi modelami.

Rodzaje męskiej bielizny, czyli slipy

Slipy to model, o których świat, całkiem słusznie, zapomniał. Ok, są bardzo wygodne i jesteśmy w stanie wyobrazić sobie sytuacje, w których mają zastosowanie, ale z pewnością nie będą to kontakty damsko-męskie. Panie wyjątkowo ich nie lubią i twierdzą, że wyglądają żenująco, a w najlepszym wypadku śmiesznie. Unikaj zwłaszcza tych z cienkimi paskami po boku. Najlepiej to wszystkich unikaj.

Przeczytaj również: Bielizna Calvin Klein męska. Skąd popularność? 

Męskie stringi jako kolejny rodzaj męskiej bielizny

Męskie stringi mogą okazać się dla Ciebie idealną propozycją. Pod warunkiem, że jesteś tancerzem erotycznym, pracujesz w klubie i umilasz czas spragnionym wrażeń kobietom. Model koronkowy, w cekiny lub panterkę przeciągnie niejedną kocicę. Mówiąc poważnie, omijaj męskie stringi szerokim łukiem, zwłaszcza jeśli wybierasz się na randkę. Być może będzie śmiesznie, ale na kolację w pakiecie ze śniadaniem bym nie liczył.

Męska bielizna push-up

Mamy dla Ciebie łamiącą wiadomość. Oszukują nie tylko kobiety. Męska bielizna korygująca to nie mit i bez problemu dostaniesz ją w Internecie. Jak działa? Zwiększa objętość uwidaczniającą się na spodniach, a niektóre modele dodatkowo podnoszą pośladki. Choć bielizna push-up może robić wrażenie, nie zachęcamy do korzystania z niej. To trochę tak, jak ze słoiczkami kremu czekoladowego wyposażonymi w wypukłe dno – oszustwo i rozczarowanie.

Męska bielizna wyszczuplająca

Jak ukryć boczki, brzuch i grube uda? Skorzystaj z męskiej bielizny wyszczuplającej. Tym razem mówimy to z pełną powagą i bez kpin. Bielizna wyszczuplająca pozwoli pozbyć się drobnych mankamentów i sprawi, że garnitur będzie leżał na Tobie idealnie. Pamiętaj tylko, że w sytuacjach podbramkowych możesz nie mieć tyle szczęścia co Brigitte Jones.

Męska bielizna seksowna

Wspomnieliśmy już o męskich bokserkach, więc idziemy za ciosem. Być może nie wiedziałeś, ale istnieje taka kategoria. Męska bielizna seksowna to feeria wstążek, pozłacanych tkanin, koronek oraz krwistoczerwonych ozdób. Spotkasz wśród niej kroje zakładane na szyje, z wycięciem na przyrodzenie lub ozdobnymi pejczykami. Żarty żartami, ale pomyśl, że ktoś to zaprojektował, ktoś wyprodukował i ktoś sprzedaje. A skoro jest podaż, z pewnością też jest popyt.

Męskie podwiązki jako męska bielizna

Sądzisz, że seksowna męska bielizna to zbyt dużo? Poczekaj, aż dowiesz się o męskich podwiązkach. Choć brzmi to jak metroseksualny sen, w rzeczywistości ma proste wyjaśnienie. Takie podwiązki służą do utrzymania na swoim miejscu wysokich skarpetek stosowanych w strojach formalnych. Mogą też zapobiegać wysuwaniu się koszuli ze spodni, co nie jest tak głupie, jak mogłoby się wydawać.

Ciekawostka

Czy wiesz, że dawniej za bieliznę uznawano także męską koszulę? To właśnie dlatego w dobrym guście jest niezdejmowanie marynarki lub kamizelki w sytuacjach formalnych. Co ciekawe, u krawca koszulowego szyto też w dawnych czasach innego rodzaju bieliznę – bokserki szyte na wymiar.

Rodzajów męskiej bielizny jest znacznie więcej. Wystarczy wspomnieć o bieliźnie z GPS-em, specjalnymi włóknami spalającymi tłuszcz, zmieniającej kolor pod wpływem ciepła lub modelu z wyświetlaczem. Sądzimy jednak, że na dziś wystarczy.