Data modyfikacji:

Torba męska - jak wybrać, aby zachować męskość?

Wielu mężczyzn zastanawia się, czy dodatek w postaci torby jest na pewno męski? Odpowiedź na to pytanie wydaje się jednoznaczna, zwłaszcza jeżeli przyjrzymy się zarówno modzie międzywojennej, jak i współczesnej. Wielokrotnie torba męska jest o wiele lepszym dodatkiem do stroju niż przywołujący na myśl czasy szkolne – plecak.  Choć wielu mężczyzn nie zastanawia się gdzie trzymać dokumenty lub notatki, to moda z akcesoriami poszła tak daleko, że w zależności od sytuacji i formalności stroju wymagane są innego rodzaju torby męskiej. A zatem połączenie garnituru z plecakiem – definitywnie odpada. Zobacz, jak wybrać odpowiednią torbę, aby zachować swoją męskość i dobry styl.

O ile plecak świetnie sprawdzi się w stylizacjach sportowych, do szkoły lub na miasto - to niekoniecznie będzie pasować do marynarki lub koszuli. Warto więc, aby mężczyzna dbający o swój styl zaopatrzył się w dwa rodzaje dodatków - torba męska na ramię i plecak. Dlaczego? Dodatek wbrew pozorom nie oznacza "rzeczy", którą "można, ale nie trzeba mieć". Tego typu akcesoria mają za zadanie dopełnić nasz strój i nadać mu wybranego przez nas charakteru. Na rynku mamy dość szeroki wybór toreb męskich. O ile podobno hitem tego roku mają być torby podobne do tych z Ikei, to my przyjrzymy się nieco bardziej klasycznym typom.


Aktówka i teczka

Bodaj najbardziej klasyczną torby skórzanej męskiej pozostaje aktówka i teczka.  Pierwsza z nich pomieści dokumenty lub laptop i idealnie sprawdzi się do formalnych stylizacji. Choć jej dużym minusem jest brak uchwytu, to z całą pewnością ta torba męska wyróżnia się ona tle innych modeli  niezwykłym szykiem. Teczka jest większych rozmiarów niż aktówka, przez co posiada więcej funkcji.  Ta torba skórzana męska posiada rączkę i łączy w sobie wygodę oraz elegancję. Jest ona niezastąpionym dodatkiem do garniturów, skórzanych butów męskich lub mokasynów.  Tego typu torba idealnie sprawdzi się także w smart casualowym wydaniu. Najlepiej wyglądać będzie w ponadczasowym kolorze czarnym lub brązowym. Przy jej wyborze warto zwrócić uwagę na niejednokrotnie bardzo dekoracyjne zapięcie.

Torba męska na ramię - listonoszka

Innym popularnym typem torby skórzanej męskiej jest listonoszka. Jak wskazuje sama nazwa, inspirowana jest ona torbą listonoszy. Wyróżnia się ona praktycznością, a ponadto posiada wiele przegródek, w których bez żadnego problemu pomieścimy wszystkie dokumenty i notatki. Tego typu torba męska na ramię występuje w wielu rozmiarach (swego czasu najpopularniejsze były te największe), dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrana przez nas torba skórzana męska posiada szeroki i dobrze regulowany pasek? Ten sszczegół może znacznie uławić nam życie.Ta torba męska na ramię sprawdzi się przede wszystkim w stylizacjach casualowych oraz smart casual. Bez różnicy na wybór torby – pamiętaj, aby inwestować przede wszystkim w klasyczne kolory. Dzięki temu Twoja torba męska będzie pasować praktycznie do wszystkiego.


Kopertówka 

Od kilku sezonów coraz bardziej popularną staje się torba kopertówka.  Wbrew pozorom nie jest ona w żaden sposób podobna do tych kobiecych! W męskiej wersji często nazywa ją się po prostu saszetką. Ta torba skórzana męska wykonana jest ze sztywnego materiału i pomieści w sobie dokumenty oraz tablet. Bez wątpienia modele kopertówek przeznaczone są dla bardziej odważnych mężczyzn, którzy cenią sobie oryginalny i stylowy wygląd.  Tego typu modele toreb występują najczęściej z różnymi elementami dekoracyjnymi np. wzory, ćwieki.Torba męska na ramię - bawełniana

Nieustanną popularnością cieszą się także torby płócienne. Wiele osób kojarzy je przede wszystkim z grupą hipsterów. Nic bardziej mylnego! Tego typu torba męska na ramię idealnie sprawdzi się podczas wyjść na miasto, spotkań ze znajomymi lub drobnych zakupów. Koszt takiej torby jest naprawdę niewielki, a przy odrobinie cierpliwości – możesz znaleźć taki model, który podkreśli Twoją indywidualność. To wszystko za sprawą najróżniejszych napisów, obrazków i innych printów występujących na tych modalch. Nawet jeżeli na co dzień używasz innego rodzaju torby męskiej na ramię, to warto zawsze mieć również przy sobie tą płócienną. W niespodziewanych sytuacjach masz dodatkową możliwość schowania rzeczy. Torba podróżna

Osobną kwestią pozostaje torba podróżna.  Jest ona wykonywana z różnych materiałów, choć oczywiście najlepiej prezentuje się torba skórzana męska. Jak wskazuje jej sama nazwa, tego typu torba przeznaczona jest do podróży – choć trzeba przyznać, że raczej tych bliższych niż dalszych. Bez problemu pomieści ona kilka koszul, par spodni oraz marynarkę. W zależności od wykonania może ona stanowić stylowy dodatek do stylizacji.


Bartłomiej K.