Data modyfikacji:

Zegarki Skagen: Historia, modele, ceny i opinie o zegarkach skandynawskich

Lubisz styl skandynawski? Zegarki Skagen są jego ucieleśnieniem. Czym zaskoczą Cię minimalistyczne czasomierze tej stosunkowo młodej marki, lecz zdobywającej szturmem kolejne rynki?

Filozofia Skagen

Dzieje zegarków Skagen pokazują, że serce klientów można podbić nie tylko legendarną i długowieczną marką, ale i sposobem podejścia do dzisiejszego lifestylu oraz zrozumieniem potrzeb klienta. Zegarki Skagen są minimalistyczne, nie próbują naśladować starszych kolegów, ani przyciągać efekciarskimi detalami lub rozwiązaniami technicznymi. Wręcz przeciwnie, przyciągają dojrzałością, prostotą, wysoką jakością oraz całkowitym brakiem kompleksów.

Zegarki o skandynawskim rodowodzie

Już sama nazwa informuje o typowo skandynawskim charakterze marki. Wywodzi się ona od niewielkiego miasteczka rybackiego położonego na cyplu Jutlandzkim, tuż nad dwoma łączącymi się w tym miejscu morzami: Bałtyckim oraz Północnym. Zderzenie prądów dwóch mórz było inspiracją do powstania logo marki, przypominającego dwie skierowane do środka strzałki.

Założycielami marki są Henrik i Charlotte Jorst. Impulsem do założenia firmy była emigracja małżeństwa z Danii do Stanów Zjednoczonych, gdzie Henrik objął posadę kierownika sprzedaży duńskiego piwa Carlsberg. W USA para zdobyła kontakty, które umożliwiły już po kilku latach, w 1992 roku, rozpoczęcie produkcji wysokiej jakości zegarków w skandynawskim stylu. Czasomierze Skagen szybko zyskały zaufanie pasjonatów zegarmistrzostwa, zaś w roku 1998 przedsiębiorstwo znalazło się wśród 250 najszybciej rozwijających się firm w Stanach Zjednoczonych. Późniejsze czasy to okres dalszego rozwoju. W 2000 roku przedsiębiorstwo otwiera nowe fabryki w Niemczech oraz Holandii, zaś w 2005 roku wchodzi na rynki azjatyckie. Największym przełomem okazuje się rok 2010, w którym to Skagen, za pośrednictwem Internetu, dociera do klientów na całym świecie.

Dziś Skagen to marka, która urzeka gustownymi projektami, przywodzącymi na myśl skandynawski klimat. W ofercie często pojawiają się modele inspirowane morzem, duńską roślinnością oraz skandynawskim wyciszeniem. W projektach próżno szukać ogromnych kopert, niezliczonych subtarcz lub przytłaczających wskazówek, indeksów oraz ozdób. Dzięki stylowym tarczom zegarki męskie Skagen doskonale pasują do garniturów, zestawów koordynowanych oraz innych elementów z garderoby opartej na klasycznej męskiej elegancji. Docenią je miłośnicy garderoby kapsułowej, czyli tej, w której na piedestale stoi uniwersalność.

Celebracja Hygge

Ponadczasowa stylistyka jest afirmacją duńskiego stylu życia znanego pod nazwą Hygge. To sztuka szczęścia oraz czerpania radości z najdrobniejszych chwil. W przypadku zegarków Skagen wyrażone jest to poprzez stylowy, minimalistyczny design przywodzący na myśl komfort oraz przytulność. Klasyczne zegarki Skagen wyróżniają się charakterystycznymi prostymi paska skórzanymi oraz delikatnymi meshowymi bransoletami. Pojawiają się one w najnowszej kolekcji męskich zegarków Skagen, która adresowana jest dla mężczyzn świadomie kreujących swój styl, którzy nie mają zamiaru płynąć z prądem.

Elegancka hybryda

Ciekawostką w gamie zegarków Skagen są smartwatche, ale nie takie, do których przywykłeś. Zamiast kwadratowego wyświetlacza znajdziesz niemal klasyczne zegarki z subtelnie ukrytymi nowoczesnymi funkcjami takimi jak: monitor aktywności, sygnalizacja powiadomień, zarządzanie muzyką smartfona z poziomu zegarka, zegar światowy czy robienie zdjęć (za pomocą telefonu).    W ofercie marki Skagen znajdziesz zarówno klasyczne czasomierze do garnituru, jak i nowoczesne, naszpikowane technologią hybrydy i smartwatche, doskonale współgrające ze sportową elegancją. Oprócz zegarków, firma Skagen produkuje także m.in. luksusowe bransolety, plecaki, torby oraz portfele.

Skandynawska wytrzymałość

Wysoka jakość zegarków Skagen to zasługa doskonałego projektu, szlachetnych materiałów oraz precyzji wykonania. Wszystkie te cechy kojarzą się ze skandynawską wytrzymałością. Większość zegarków Skagen szczyci się wodoszczelnością na poziomie 3-5 ATM, zaś do produkcji używa się takich materiałów jak tytan czy szkło szafirowe. Wartością dodaną jest dożywotnia gwarancja, która podkreśla zaufanie producenta do własnych produktów. Dzięki temu możesz być pewien, że Twoja fascynacja duńskim lifestylem potrwa przez długi czas. Który z modeli zegarków Skagen urzekł Cię najbardziej?

Autor: Szymon Sonik