Data publikacji:

Jakie wykonać ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud?

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud są kluczowe, jeśli chcesz wymodelować uda. Wewnętrzna strona ud to problematyczny obszar nawet dla mężczyzn, którzy wiele efektywnych godzin spędzają na siłowni. Podpowiadamy, co robić, aby dobrze „wycelować” w czuły punkt. Jakie wykonać ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud?
ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud

Teoria, dzięki której lepiej zadziałasz w praktyce!

Mięśnie uda to trzy grupy: przednia, tylna i przyśrodkowa. O względach wizualnych ud decydują przyśrodkowe mięśnie ud. Są to: przywodziciele (krótki, długi oraz wielki), a także mięsień grzebieniowy i smukły. Jakie mają one zadanie?
 • Rotacja uda w stawach kolanowym i biodrowym.
 • Zgięcie i wyprost nogi.
 • Zapewnienie mobilność stawu biodrowego.
 • Trening siłowy jest niezbędny zarówno do wyszczuplenia ud, jak i wzmocnienia ich i zbudowania pokaźnych mięśni. Pamiętaj jednak, żeby po treningu dobrze wypocząć oraz zadbać o odżywczą dietę. Bo nie budujesz mięśni w czasie ćwiczeń (de facto wtedy niszczysz je, bo powodujesz w nich mikrourazy, które dają impuls do wzrostu muskulatury), a po nich, dbając o zdrowy i higieniczny tryb życia.

  Efekty ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud

  Trzeba na nie czekać długo. Z tego właśnie powodu kobiety często zrzucają wykonywanie ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud (chodzi im głównie o pożegnanie się z cellulitem i wysmuklenie tej części ciała). Mężczyźni są bardziej wytrwali w dążeniu do celu w zakresie tej partii mięśni. Dlaczego? Bo panowie są świadomi, że ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud to forma prewencji przed kontuzjami, które niszczą staw kolanowy, a których nabawić się można, uprawiając niemal każdy rodzaj sportu.
  Ćwiczenia wewnętrznej strony ud łącz z treningiem mięśni nóg. Wykonuj go optymalnie 2–3 razy w tygodniu, bo to zapewni regenerację mięśni.
  Na zachętę dla każdego pana – dobre wytrenowanie wewnętrznej strony ud skutkuje poprawieniem wyglądu całej sylwetki. I mimo że łatwe nie jest, to jeśli cierpliwie powalczysz, to mile się zaskoczysz na widok uzyskanych efektów!

  Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud – przysiady z wyskokiem

  Przysiady z wyskokiem.

  Stań w szerokim rozkroku. Możesz złączyć dłonie przed sobą na wysokości klatki piersiowej. To pomoże zachować ci równowagę. Ugnij kolana i zrób głęboki przysiad – do kąta 90 stopni – na czas jednej sekundy, po czym energicznie wyskocz do góry, łącząc nogi. Wykonaj 30 przysiadów z podskokami.

  Przysiad sumo

  Ćwiczenie 2, proponowane na wzmocnienie ud, to przysiad sumo, czyli Sumo Squat Dumbbell. Wykonuj je na podwyższeniu z dwóch stepów. Stopy ustaw szerzej niż szerokość barków i skieruj do zewnątrz. Ciężarek (hantle, odważnik kulowy, kettlebell) chwyć oburącz i trzymaj w wyprostowanych rękach między nogami. Prostuj plecy, ściągnij łopatki, napnij mięśnie brzucha oraz pośladki. Wykonaj przysiad. Wykonaj 20 powtórzeń w 3 seriach z przerwami maksymalnie 60 sekund pomiędzy seriami.

  Unoszenie nogi w siadzie

  Ćwiczenie numer 3 na wewnętrzną stronę ud – unoszenie nogi w siadzie ćwicz zamiennie: jedna noga po pół minuty. Usiądź na podłodze. Odchyl tułów do tyłu. Podeprzyj się na rękach. Jedną nogę ugnij w kolanie, drugą wyprostuj i obróć o 45 stopni, tak by palce stóp skierowane były na zewnątrz. Ćwicz rytmicznie z napiętym brzuchem przez 30 sekund.

  Przysiady kozackie

  Ćwiczenie 4 – przysiady kozackie dla mężczyzn i kobiet, chcących wyrzeźbić wewnętrzną stronę ud. Stań szerzej niż na szerokość bioder. Stopy „patrzą” w przód. Wyciągnij dłonie przed siebie. Wyprostuj plecy. Prawa noga ugina się w kolanie podczas przenoszenia ciężaru ciała na jedną stronę. W tym czasie lewa stopa przechodzi na piętę. Powtarzaj naprzemiennie na obie strony.

  Propozycje ćwiczeń w domu i na siłowni

  Przykładowe ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud z gumą:
  Ewa Doniec
  Ewa Doniec

  Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.