Data modyfikacji:

Fryzura na Cezara – jak wygląda? Jak nosić fryzurę na Cezara?

Wbrew powszechnie powielanej opinii, w świecie męskich fryzur i stylizacji włosów znaleźć można różnorodne pozycje w ilości zbliżonej do tej, która jest obecna w damskim fryzjerstwie.
fryzura na cezara
Męskie stylizacje włosów również podzielić można na takie, które zaliczają się do grupy fryzur klasycznych, ponadczasowych, które prawdopodobnie zawsze będą aktualne. Druga grupa męskich fryzur to te, które są modne w danym sezonie i odpowiadają na aktualnie obowiązujące fryzjerskie trendy.
Mężczyźni znacznie częściej decydują się na fryzury z tej pierwszej grupy, ponieważ to zawsze dobry, praktyczny i stylowy wybór. Wśród licznej grupy klasycznych męskich fryzur ta zwana fryzurą na Cezara cieszy się niezmiennie dużą popularnością. Dobieranie męskich fryzur wcale nie jest tak łatwe, jak początkowo mogłoby się wydawać, dlatego taka opcja wydaje się idealna dla wielu mężczyzn.

Przeczytaj również: Jakie fryzury męskie w latach 80. były modne? Jaką fryzurę z lat 80. nosić teraz?

Fryzura na Cezara wyróżnia się prostotą, powściągliwością oraz łatwością w utrzymaniu, a co najważniejsze – taka fryzura wygląda schludnie i zadbanie bez dużego wysiłku.

Fryzura na Cezara – skąd wzięła się ta nazwa?

Chociaż fryzura na Cezara jest obecnie bardzo popularna, to wciąż wielu mężczyzn nie wie, skąd właściwie wzięła się ta charakterystyczna nazwa, oraz kto jest odpowiedzialny za rozprzestrzenienie trendu z tą fryzurą na światową skalę.
Osoby, które interesują się nieco historią, z pewnością domyślają się, jakie pochodzenie ma nazwa takiej fryzury. Fryzura na Cezara swoją nazwę wzięła od imienia jednego z najbardziej znanych rzymskich władców – Gajusza Juliusza Cezara. Historyczny Cezar, według wielu podań, zmagał się z problematycznym łysieniem, dlatego swoje włosy zaczesywał od czubka głowy w stronę czoła.
Chociaż nazwa tej fryzury pochodzi od wspomnianego rzymskiego dowódcy, to we współczesnym świecie popularność zawdzięcza głównie hollywoodzkiemu aktorowi, George'owi Clooneyowi, który w serialu „Ambulans” występował w takiej właśnie fryzurze. Serial ten emitowany był pod koniec lat 90. i to w tym czasie fryzura na Cezara cieszyła się największą popularnością na fryzjerskich fotelach.

Fryzura Cezar – dlaczego mężczyźni tak często się na nią decydują?

Wielu mężczyzn podczas wyboru idealnej fryzury dla siebie kieruje się podstawowymi aspektami ważnymi z perspektywy dnia codziennego. Najważniejsze dla wielu mężczyzn jest to, aby fryzura na ich głowie dobrze się układała, nie wymagała długiej stylizacji oraz angażujących poprawek w ciągu dnia, była elegancka i schludna zarazem oraz aby pasowała do wielu różnorodnych stylizacji i okazji. Fryzura na Cezara ma te cechy, dlatego jest częstym wyborem u sporej grupy mężczyzn.
Powściągliwa fryzura na Cezara pasuje mężczyznom w różnym wieku, a także świetnie się sprawdzi w zestawieniu ze stylem casualowym, sportowym oraz pasuje idealne do stylu biznesowego.
Wielu mężczyzn decyduje się na fryzurę na Cezara z jeszcze innych, bardziej spersonalizowanych powodów. Fryzura na Cezara ma duży potencjał w kontekście maskowania i korygowania rysów twarzy, dlatego osoby z czołem o nieregularnym kształcie często decydują się na taką stylizację.
Fryzura na Cezara jest idealna dla mężczyzn, którzy gustują w minimalizmie i prostych krojach, ponieważ ten rodzaj stylizacji jest prosty i klasyczny. Podstawą dobrze wyglądającej fryzury w tym przypadku są proste włosy. W przypadku włosów kręconych lub falowanych fryzura na Cezara będzie pozbawiona widocznego konturu. Taka fryzura nie jest polecana także osobom o okrągłej twarzy, ponieważ prosta linia włosów sprawia, że twarz wygląda na zdecydowanie szerszą i pełniejszą.

Dla kogo fryzura na Cezara jest dobrym wyborem?

Fryzura na Cezara to dobry wybór dla wielu mężczyzn o różnych rysach i kształtach twarzy, jednak w niektórych przypadkach taka stylizacja nie jest zalecana.
Fryzura na Cezara pasuje szczególnie tym mężczyznom, których twarz ma kształt wydłużony lub owalny. Kto zatem powinien uważać z takim cięciem włosów?
Zdecydowanie taka fryzura nie jest zalecana osobom o twarzach okrągłych, pełnych i pucołowatych, ponieważ obecna w tej fryzurze grzywka obcięta w linii prostej uwydatnia pełne kształty okrągłej twarzy oraz wizualnie znacznie ją poszerza.
Na taką fryzurę mogą zdecydować się mężczyźni posiadający włosy proste, ponieważ kręcone włosy lub lekko falowane nie będą się idealnie układać. Co więcej, układając taką fryzurę, należy zadbać o to, aby wszystkie włosy tworzyły jedną taflę. Odstające na bok pojedyncze włosy lub kosmyki zaburzają cały wizerunek i często wyglądają komicznie. Do stylizacji niesfornych włosów warto wykorzystać żel lub specjalną piankę, która pomoże ułożyć niesforne kosmyki.

Jak poprawnie stworzyć fryzurę na Cezara?

Przed obcięciem włosów na Cezara, warto skontrolować długość włosów, ponieważ dla dobra stylizacji nie powinny być one krótsze niż 5 centymetrów. Tylko na takiej długości włosów można wykonać dobrze wyglądającą stylizację, która ma zachowane odpowiednie proporcje.
Podczas wykonywania takiej fryzury pierwszy etap rozpoczyna się od stylizacji grzywki. Włosy są zaczesywane na czoło, a następnie obcinane w linii prostej. Uzyskanie idealnie prostej linii jest trudne, dlatego osoby planujące taką stylizację powinny skorzystać z usług profesjonalnego fryzjera lub barbera. Następnie obcinane są włosy dookoła głowy, a te znajdujące się z tyłu głowy są podcinane znacznie krócej, pod kątem ich wzrostu. W unowocześnionej wersji fryzury na Cezara włosy na górze głowy są odrobinę dłuższe niż włosy na skroniach i z tyłu głowy.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!