Data modyfikacji:

Fryzura na surfera – jak wygląda? Jak ją nosić??

Fryzura na surfera ma wiele wersji, a wszystkie łączy jedno: kontrolowany nieład, zmierzwienie i lekki bałagan. Przyjrzyjmy się lepiej najpopularniejszym surferskim uczesaniom.
fryzura na surfera
Fryzury surferskie są muśnięte słońcem, potargane wiatrem lub całkiem rozczochrane. Efekt potargania jest czasem wynikiem braku kontaktu z fryzjerem, ale może to być działanie zamierzone. Fryzury surferskie spodobają się tym mężczyznom, którzy czasem zapominają o właściwej pielęgnacji i zamiast grzebieni wolą przeczesać włosy palcami. Ale niektóre są bardzo wypielęgnowane i zadbane. Przyjrzyjmy się lepiej niektórym fryzurom na surfera – jest ich wiele, a wszystkie są ciekawe.

Najpopularniejsza fryzura na surfera – niechlujny mop

Niechlujny jest tylko pozornie, bo tak naprawdę jest to podcięte i ułożone przez fryzjera uczesanie. Włosy sięgają do ramion, większość końcówek jest równo przycięta, a wierzchnie pasma lekko cieniowane. Włosy z przodu mogą być odrobinę krótsze od reszty po to, by tworzyły stopniowaną grzywkę. Jak układać niechlujny mop? Nie układać! Po umyciu i spłukaniu odżywki włosy trzeba jedynie zmierzwić i zostawić do wyschnięcia w naturalnej temperaturze. Nie rozczesywać ich i pozwolić, by ułożyły się swobodnie. Potem wystarczy je przeczesać palcami od czasu do czasu, potrząsnąć głową i zmierzwić je nieco na karku. Jeśli włosy są kręcone – naturalnie się skręcą, jeśli zaś proste – będą lekko pofalowane. Generalnie chodzi o to, by fryzura wyglądała jak rozsypana przez wiatr.

Fryzura na surfera – słoneczne fale

Ta fryzura należy do kategorii zmierzwionych. Wygląda trochę nieporządnie, jest rozczochrana, ale bardzo atrakcyjna. Oczywiście, jeśli chcesz, by jakakolwiek twoja fryzura nawiązywała do surferskiej, musisz pozwolić włosom nieco urosnąć. Trzeba będzie oprzeć się pokusie, by włosy podciąć – muszą rosnąć naturalnie i bez kontroli. Fale surfera są długie przynajmniej do szyi i lekko pofalowane. Nawiązuje do stereotypu rasowego surfera np. z australijskich plaż lub choćby tych z Fuerteventury. Rasowy surfer jest piękny, dobrze zbudowany, ma opalone ciało i długie, rozjaśnione mocnym słońcem, oraz pofalowane przez słoną wodę włosy. To rzeczywiście bardzo wakacyjna fryzura, która może niekoniecznie wzbudzi aprobatę szefa w biurze, a już na pewno nie będzie zaakceptowana przez twoich zwierzchników, jeśli pracujesz w banku lub urzędzie. Ale możesz włosy związać w gładki kucyk na karku lub spleść w ciasny warkocz – wtedy skomponuje się nawet z białą koszulą i garniturem.

Fryzura na surfera – loki

Jeśli masz włosy krótkie lub półdługie z tendencją do skręcania się, to masz już naturalną podstawę do stworzenia fryzury na surfera. Musisz ją tylko odrobinę zmierzwić, rozczochrać i rozsypać loczki na boki, tworząc delikatnie zarysowany przedziałek. Pamiętaj, że surfer jest opalony słońcem, więc jeśli twoja cera jest niezdrowo biała, możesz użyć samoopalacza w sprayu lub – jeśli to twój debiut z balsamami koloryzującymi – wypróbuj na początek chusteczkę brązującą. Wystarczy posmarować nią twarz wieczorem, by następnego dnia cieszyć się cerą o ton ciemniejszą.

Długie, proste włosy – najłatwiejsza fryzura na surfera

Nie każdy ma to szczęście mieć loki lub fale. Ale i proste włosy, zwłaszcza te jasne, wpisują się w styl muśniętego wiatrem i słońcem oraz słoną wodą surfera. Wystarczy, że będą długie i czyste. By spełnić ten pierwszy warunek, musisz czekać kilka lat – a więc zapuszczać włosy. Ten drugi – utrzymanie w czystości – jest prostszy, choć ciągle jeszcze nie dla wszystkich mężczyzn. Zaopatrz się więc w lekki szampon, może być ziołowy, najlepszy dla twojej skóry głowy. Jeśli włosy szybko się przetłuszczają, wybierz szampon pokrzywowy lub produkt apteczny, dedykowany męskiej skórze. Myj włosy tak często, jak tego potrzebują – w przypadku przetłuszczających się włosów konieczne będzie mycie nie rzadziej niż co drugi dzień.

Surfer ugrzeczniony z kucykiem zwanym bułką

Fryzura na surfera może się czasem znudzić. Wtedy wystarczy związać długie włosy w wysoki, ale dość luźno upięty kok. Nazywa się go bułką, ponieważ odrobinę ją przypomina kształtem. Odsłonisz w ten sposób twarz, a wysoki kok wysmukli jej kształt, dodając ci uroku i jednocześnie męskości. Bułka jest bardzo praktyczna, bo włosy nie wchodzą do oczu, są pod kontrolą, a ty nadal dobrze wyglądasz i nadal jest to fryzura na surfera.

Fryzura na surfera z warkoczykami

Długie włosy według niektórych mężczyzn są ozdobą i marzą o nich, inni chcieliby je za wszelką cenę obciąć lub ujarzmić w inny sposób, nie pozbywając się jednocześnie włosów, które wabią kobiety – bo taka jest prawda, to właśnie często partnerki namawiają mężczyzn do zapuszczania włosów. Długie włosy możesz więc nie tylko związać w kucyk, ale też zapleść w warkocz lub kilka cieńszych warkoczyków. A jeśli nie brak ci odwagi i fantazji, możesz też wpleść w swoje włosy kilka sztucznych, kolorowych pasm i zapleść je razem ze swoimi. Możesz też na końcach swoich naturalnych warkoczy zaczepić kolorowe koraliki lub pióra. Lub doczepić syntetyczne warkoczyki. Możesz też mieć barwną fryzurę na surfera – wystarczy, że użyjesz zmywalnej farby do włosów w piance lub w sprayu.
Zdjęcie: Envato Elements
Agnieszka Jastrzębska
Agnieszka Jastrzębska

Dla redakcji serwisów Ceneo najchętniej piszę o modzie. I choć strojenie się, to szczyt próżności, to w przysłowiu „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wiele prawdy. A w dzisiejszych czasach moda to także mocny nośnik światopoglądu, o czym przekonuje np. jedna z moich ulubionych projektantek, Vivienne Westwood. Lubię też pisać o wnętrzach, ponieważ to one tworzą naszą codzienność. Chętnie doradzam też rodzicom, ponieważ rodzicielstwo to wielka i pouczająca przygoda. Rekomenduję też dobre książki i ciekawe miejsca na świecie. Prywatnie jestem mamą 11-latki, pracuję z dziećmi, uczę się grać na gitarze i planuję trenować boks.