Data publikacji:

Fryzura slick back – jak wygląda ta fryzura? Jak nosić fryzurę slick back?

Przychodząc do barbera, mężczyznom często bardzo ciężko jest wybrać odpowiednią fryzurę. Z uwagi na fakt, że uczesań męskich jest coraz więcej i coraz więcej jest też propozycji dla odważnych, wielu panów stawia na klasykę. Jednym z takich klasycznych, a zarazem nowoczesnych stylizacji jest fryzura slick back. Jak wygląda taka fryzura i jak ją układać?       
fryzura slick back

Jak wygląda fryzura slick back?     

Slick back to fryzura, w której każdy mężczyzna z pewnością poczuje się wyjątkowo. W oczekiwaniu na większe wyjścia, ale również na piwo z kumplami, slick back w zależności od stroju dopasuje się do okazji.      
Fryzura slick back to nic innego jak wszystkie włosy zaczesane do tyłu. Dla efektu dodającego elegancji dobrze, żeby włosy były spryskane lakierem lub zwilżone żelem i miały połysk.     
To uczesanie wybierało wiele znanych gwiazd i postaci z telewizji już w XX wieku. Wszystko głównie za sprawą filmu „Wielki Gatsby”, w którym to Leonardo DiCaprio paradował w uniesionych i zaczesanych ku tyłowi głowy włosach. Do tej pory fanami tego typu uczesania są David Beckham czy Zac Efron, którzy mogą pochwalić się grubymi i gęstymi włosami.     
Slick back na przestrzeni lat delikatnie był modyfikowany, a panowie chętnie z nim eksperymentowali. Baza była ta sam, czyli wszystkie włosy w tyle, natomiast dodawano do tego kosmyk opadający z przodu, delikatną falę przy linii grzywki lub – alternatywnie – poszarpane włosy z tyłu głowy.      

Fryzura slick back – wykonanie     

Przy tej fryzurze (ale nie tylko) zdecydowanie najważniejsze jest odpowiednie cięcie, włosy muszą się dobrze układać i nie odstawać, tak aby mężczyzna, który wybrał ten rodzaj fryzury, mógł bez większych problemów ponownie wykonać ją samemu w zaciszu domowym. Należy dodać, że fryzura nadaje się dla osób, które mają włosy nieco dłuższe i mogą sobie pozwolić na szyk i ekstrawagancję w tym wykonaniu.  
Dłuższa góra włosów przy odpowiednim cięciu fryzjerskim będzie się doskonale układać. Dla łatwości stylizacji warto dodać odrobinę preparatu do czesania włosów. Polecane są różnego rodzaju produkty dostępne na rynku, między innymi żele, pomady, pianki i pudry. A dla utrwalenia efektu zdecydowanie trzeba spryskać  czuprynę lakierem.       

Slick back – dla kogo?     

Wbrew pozorom, fryzura wyglądająca na staranną i dopracowaną nie wymaga od mężczyzny zbyt dużego wysiłku, dlatego będzie doskonała dla tych, którzy wstają wcześnie rano i cenna jest dla nich każda minuta snu. Ułożenie fryzury wymaga zaledwie kilku minut. Wystarczy grzebień i jeden kosmetyk.
Rzecz jasna, nie przy każdym rodzaju włosów ten typ fryzury spisze się tak samo. Przy sztywnych, jak i przy kręconych włosach może wystąpić problem w stylizacji. Kosmyki będą się wywijać i mimo użycia dużej ilości lakieru fryzura po paru godzinach (w zależności od włosa) nie będzie prezentować się dobrze.      
Jeśli chodzi o kształt twarzy, to z pewnością można odradzić slick back panom o okrągłych buziach. Slick back nie sprawi, że twarz będzie wydłużona, wręcz przeciwnie – jeszcze bardziej ją zaokrągli.    
Ten typ fryzury również nie będzie podkreślał urody panów z wysokim czołem. Podobnie jak w przypadku okrągłej twarzy, jeszcze bardziej optycznie powiększy czoło. Ponieważ wszystkie włosy wędrują w tył – uwydatnione zostają również odstające uszy.       
Slick back może także sprawić, że zakola staną się bardziej widoczne. Natomiast łysina na czubku głowy tym samym sposobem zostanie zakryta.     
Jak widać, trzeba dobrze przemyśleć wybór tej jednak nie tak łatwej fryzury i postarać się, aby fryzjer, który będzie nam ją wykonywał, najpierw stwierdził, czy pasuje ona do naszej urody, kształtu twarzy i ewentualnych mankamentów.     
Dodatkowo, o czym trzeba wspomnieć przy klasycznym slick backu, nie widać po nim, kiedy włosy już nie są świeże. Ponieważ jest mocno wygładzony, dotykanie go ręką nie sprawi, że włosy będą wydawać się tłuste i zaniedbane, cały czas będą prezentować się tak samo.     

Rodzaje fryzury slick back

Wydawałoby się, że w temacie rodzajów wszystko skupia się na zaczesanym do tyłu przodzie. Nie da się z tym nie zgodzić, jednak każda dodatkowa modyfikacja nadaje inny charakter tej fryzurze.     
Pierwsza, klasyczna i standardowa wersja to ta z delikatnie skróconymi bokami i pozostawioną długą górą. Ten zaczes będzie nie tylko dobrze wyglądał z grubą warstwą lakieru, ale również w wersji codziennej, bardziej matowej.      
Już od dobrych paru sezonów utrzymuje się w modzie męski koczek. Upięcie w wersji slick back to bardzo elegancki, a zarazem niezobowiązujący element fryzury dla panów z nieco dłuższymi kosmykami. W tym wypadku włosy nie potrzebują mocnego utrwalacza, ponieważ kok spina wszystko w tyle.
Ostatnim typem jest ten zapoczątkowany właśnie przez DiCaprio, czyli slick back z subtelną falą. Również wszystkie włosy są zgarnięte do tyłu, jednak nie tak mocno wystylizowane. Przez falę stylizacja robi się lżejsza i mniej elegancka, ale wciąż bardzo zadbana. Ten typ najczęściej wybierany jest przez osoby młodsze.     

Fryzura slick back

Fryzurę slick back można stylizować zarówno na większe okazje, jak i każdego dnia, jako fryzura do pracy czy na rower. Nie jest to uczesanie wymagające długiej stylizacji, wystarczą w zupełności preparaty dostępne w drogeriach, żeby utrzymać fryzurę w należytym porządku. Jeśli wybierzemy się do dobrego fryzjera lub barbera z pewnością da nam porady, jak dobrze układać ten rodzaj zaczesu.  
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!