Data publikacji:

Golenie głowy na łyso - jak ogolić głowę na łyso?

Przerzedzające się włosy, coraz większe zakola czy pojawiająca się na czubku głowy łysina to problem wielu mężczyzn, który niejednokrotnie pojawia się nawet w młodym wieku. Gdy zauważamy go u siebie, możemy oczywiście starać się wzmocnić mieszki włosowe. Niemniej jednak wielu panów stawia na całkowite ogolenie głowy i pozbycie się problemu. Jest to praktyczne, szczególnie w czasie ciepłych, letnich miesięcy. Aby jednak wyglądać dobrze, trzeba wiedzieć, jak powinno wyglądać prawidłowe golenie głowy. Przedstawiamy więc krótki poradnik, jak ogolić głowę.
golenie głowy na łyso
Golenie głowy na zero staje się coraz popularniejsze. W świecie gwiazd możemy znaleźć liczne przypadki mężczyzn, którzy mimo całkowicie łysej głowy, uznawani są za niezwykle przystojnych i seksownych. Z tego właśnie powodu wielu panów przestaje bać się całkowicie łysej głowy i stawiają na praktyczną fryzurę, a raczej jej brak.

Nie ma w tym nic dziwnego. Ogolona głowa wygląda dużo bardziej atrakcyjnie niż rzadkie włosy odsłaniające łysiejące miejsca. Decydując się na golenie, warto jednak odpowiednio się do niego przygotować.

Jak przygotować się do golenia?

Podstawą przygotowania się do golenia głowy na łyso jest oczywiście wybór i zakup odpowiedniej maszynki. Obecnie panowie, którzy chcą golić swoje głowy na zero, mogą wybierać pomiędzy maszynkami:
  • uniwersalnymi, które często wykorzystujemy również do golenia zarostu. Ich zaletą jest stosunkowo niska cena oraz dostępność - bez problemu kupimy je w każdym sklepie i drogerii. Niestety, nie są zbyt skuteczne. Często powodują podrażnienia, dociskanie ich do skóry może zaś spowodować skaleczenia;
  • dedykowanymi skórze głowy - są wyprofilowane w taki sposób by idealnie dopasowywać się do kształtu głowy, dzięki czemu zapewniają perfekcyjnie gładką skórę. Idealne dla mężczyzn, którzy zamierzają golić głowę regularnie. Znajdziesz je na stronie Ceneo.pl;
  • golarkami elektrycznymi - pozwalają zarówno ogolić skórę głowy na zero, jak i tworzyć na niej nieco bardziej fantazyjne fryzury. Będą więc dobrym wyborem dla mężczyzn, którzy lubią eksperymentować ze swoim wyglądem. Poza tym warto wiedzieć, jakich produktów używać podczas golenia głowy. Podstawowym zestawem powinien być dobry żel do golenia lub pianka, łagodzący balsam po goleniu bez zawartości alkoholu oraz nawilżający krem.

Na sucho czy na mokro?

Podobnie jak w przypadku zarostu na twarzy, tak również w kwestii golenia głowy wielu panów spiera się ze sobą o to, czy lepiej jest golić ją na sucho, czy też na mokro. Tymczasem istnieje tylko jedna bezpieczna dla naszej skóry metoda. Jest nią oczywiście golenie na mokro. Warto bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że skóra głowy jest znacznie delikatniejsza niż na męskiej twarzy. Łatwiej więc doprowadzić do powstawania podrażnień oraz drobnych skaleczeń, które nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale również są przyczyną poważnego dyskomfortu.

Jeśli mimo to dojdzie do skaleczenia skóry głowy, najlepiej odpuścić kolejne golenia do czasu, aż rana się zagoi. Jeśli jest to jednak niemożliwe, należy uważać, by podczas kolejnego golenia nie przejeżdżać ostrzami po zranionym miejscu. Możemy bowiem zdrapać strup, a tym samym przedłużyć proces gojenia, a nawet doprowadzić do powstania blizny.

Golenie krok po kroku

Przejdźmy więc do najważniejszego, a więc tego, jak ogolić głowę na łyso, by było to bezpieczne, a efekt końcowy spełnił nasze oczekiwania. Przedstawiamy instrukcję krok po kroku:
  • Dłuższe lub gęste włosy warto maksymalnie skrócić nożyczkami lub maszynką do strzyżenia.
  • Golenie warto przeprowadzać na macie lub pod prysznicem, by uniknąć konieczności sprzątania spadających na około włosów.
  • Golenie rozpoczynamy od ustawienia maszynki na najkrótszą długość.
  • Maszynkę prowadzimy od karku do przodu głowy równymi rzędami.
  • W okolicach uszu oraz bokobrodów warto postępować szczególnie ostrożnie.
  • Po maksymalnym skróceniu włosów całość golimy maszynką - prowadząc ją w tym samym kierunku (od karku do przodu).
  • Pociągnięcia maszynką powinny być krótkie, delikatne, ostrze maszynki należy często oczyszczać z włosów.
  • Spłukujemy resztki kremu lub żelu do golenia i sprawdzamy za pomocą lusterka, czy z tyłu głowy nie pozostały miejsca wymagające poprawy.
  • Nanosimy kojący balsam po goleniu (koniecznie bez alkoholu). Dobrej jakości balsamy znajdziesz na stronie Ceneo.pl.

O czym warto pamiętać po ogoleniu głowy?

Golenie głowy na łyso wiąże się z kilkoma zmianami dotyczącymi codziennej pielęgnacji. Przede wszystkim pamiętać musisz, że skóra głowy pozbawiona owłosienia jest znacznie bardziej podatna na oparzenia słoneczne i opala się niezwykle szybko. Jest również bardziej wrażliwa niż np. skóra na twarzy. Dlatego przed wyjściem koniecznie należy zabezpieczyć ją kremem z wysokim filtrem UV. Opcjonalnie możesz również osłaniać skórę czapką lub kapeluszem.

Kolejnym problemem, z którym możesz się zmagać, jest nadmierna suchość skóry głowy, na szczęście temu również łatwo można zaradzić, stosując regularnie rano i wieczorem lekki krem nawilżający. Pamiętaj również, że jeśli golisz głowę na łyso co kilka dni, nie musisz myć jej szamponem. Z powodzeniem wystarczy żel lub mleczko, które stosujesz do mycia twarzy.

Podsumowując, golenie głowy na łyso może okazać się dobrym sposobem na odzyskanie atrakcyjnego wyglądu oraz pewności siebie. Na szczęście, w dzisiejszych czasach możemy znaleźć szeroki wybór golarek oraz produktów, dzięki którym golenie głowy na zero jest całkowicie bezpieczne dla skóry. Jeśli więc zastanawiasz się nad takim krokiem - nie obawiaj się.

Pamiętaj również o tym, że pierwsze dni po ogoleniu głowy mogą być dla ciebie nieco dziwne, ze względu na zupełnie nowy wizerunek. Zazwyczaj jednak zarówno ogoleni mężczyźni, jak i ich bliscy oraz znajomi szybko przyzwyczają się do zmiany i doceniają zarówno wygodę, jak i estetykę całkowicie łysej głowy.
Autorka: Kamila Łońska-Kępa