Data publikacji:

Klocki Lego dla dorosłych. Najlepsze zestawy

Klocki Lego dla większości z nas są pięknym wspomnieniem z dzieciństwa. Cudownie bawiliśmy się budując zamki, statki pirackie albo lotniska. Ta zabawa nie nudzi się nigdy. Dorośli mężczyźni – już jako ojcowie - kupują klocki Lego dzieciom, aby wspólnie budować. Inni, decydują się na zestawy dla siebie. Takie, o jakich zawsze marzyli. Przedstawiamy listę najbardziej odjazdowych zestawów klocków Lego. Dla mężczyzn, którzy chcieliby zrobić prezent samemu sobie. 

Klocki Lego w promocyjnych cenach:

Statek w butelce z klocków Lego

Zestaw wygląda po prostu niesamowicie. Zabawa przy tworzeniu to jedno, ale może służyć również jako element wystroju mieszkania mężczyzny. Wypada dodać, że samotnego mężczyzny.

Robot Voltron

Wiecie kim jest Voltron? My też nie, ale sprawdziliśmy w Wikipedii. Gdy z początkiem lat 90. na Polonii 1 śledziliśmy przygody Generała Daimosa, to nasi zachodni równolatkowi pasjonowali się Voltronem – obrońcą wszechświata. Możemy poczuć się jak za dawnych lat, gdy dostawaliśmy paczki od „cioci z Ameryki”.

Doctor Who

Brytyjski serial science fiction produkowany jest przez BBC już od 1963 roku. Nic dziwnego, że Lego wykorzystało ten motyw w swoich zestawach.

Posterunek policji z klocków Lego

Ok, to może nie jest najbardziej spektakularny zestaw. Ale kto nie chciał mieć policjantów z klocków?

Żółta łódź podwodna

Coś dla fanów The Beatles i klocków Lego. Wiemy, że to dziwne połączenie. Gdyby się jednak ktoś taki trafił…

Tron: dziedzictwo

Nie będziemy ściemniać. Film z 2010 roku to była kaszanka. Udawajmy, że zestaw nawiązuje do klasyka z 1982 roku.

Sokół Millennium

Dość długo się zastanawialiśmy, czy dać ten statek kosmiczny, czy jednak Gwiazdę Śmierci. Przeważył argument, że są dwie wersje Sokoła. Na jedną nawet nas stać.

Imperialny myśliwiec TIE z klocków Lego

Fani Gwiezdnych Wojen, którzy akurat nie chcą wydawać 3 tysięcy złotych na Sokoła (ciekawe, czy w ogóle są tacy), mogą postawić na myśliwiec Imperium. Trzeba tylko stanąć po ciemnej stronie mocy.

Pogromcy duchów – posterunek straży pożarnej

Tutaj również mamy skrajne odczucia w zależności o którą wersję filmu chodzi. Wzrok jednak już nie ten i trudno nam powiedzieć, do którego filmu nawiązuje ten zestaw. W każdym razie są duchy. Znając Lego pewnie świecą w ciemności.

Harry Potter - sala w Hogwarcie

Zastanawialiśmy się, czy umieścić ten zestaw. W końcu, gdy wychodziła pierwsza część książki, to byliśmy już w gimnazjum. Więc wiadomo - Harry Potter, to tylko dla dzieci. Po chwili spojrzeliśmy na naszą datę urodzenia i zdaliśmy sobie sprawę, że te "dzieci" są już pod 30.

Rezydencja Jokera

Why so serious?

Statek z „Piratów z Karaibów”

Przynajmniej nikt nie będzie nawet sprawdzał, czy potrafi pływać.

Zamek Disneya

Obiecywaliśmy Wam zamki. Pewnie liczyliście też na rycerzy. Może ten jest trochę „dziewczyński”, ale ile budowania!

Hulkbuster

I jeszcze coś od Marvela.

Pociąg towarowy

Pewnie niewielka część z Was spełniła marzenie z dzieciństwa i została maszynistą. Albo chociaż konduktorem. Żeby osłodzić porażkę tym, którym się nie udało:

Lego Technic – Bugatti Chiron

Wchodzimy w strefę dla nieco bardziej ambitnych. Tych, którym ojcowie obok „Małego majsterkowicza” kupowali Lego Technic.

Lego Technic – Hot Rod

Jeszcze bardziej ambitnie. Tu budujemy też silnik!

Mac Anthem

Tir czy śmierciarka? Tir czy śmieciarka? Tir czy śmieciarka? Po takim dylemacie drzemiące w nas dziecko jest na łopatkach.

Dźwig z Lego Technic

Znacznie lepsze niż Bob Budowniczy.

Tadź Mahal

Na pudełku napisali, że zestaw jest dla osób powyżej 14 lat. Mamy nadzieję, że się łapiecie. Zestaw zawiera prawie 6 tys. klocków!

Volkswagen Camper Van

A może kultowy „ogór” z 1962 roku?

Aston Martin z klocków Lego

Last but not least. Samochód Jamesa Bonda. Prawdziwego większość z Was sobie nie kupi. No to Lego.
Niektóre z powyższych zestawów, to naprawdę duży koszt. Trzeba mieć gruby portfel albo naprawdę silną potrzebę, aby się na nie skusić. Na zakup niektórych wystarczy jednak odmówić sobie kilku wyjść z kolegami. Zabawa będzie równie dobra, a klocki zostaną na lata. Odważniejsi będą mogli je przekazać swoim synom. Oczywiście, gdy ci już będą dorośli.
Fotografia otwierająca: materiały Lego
Autor: Piotr Kalsztyn

Podobne artykuły: