Data modyfikacji:

Gadżety do smartfona, o których nie miałeś pojęcia

Współczesne smartfony to kwintesencja nudy. Wszystkie wyglądają podobnie, a szczytem innowacyjności wydaje się być brak ramek lub wcięcie ekranu zwane „notchem”. Gdzie im do starych modeli telefonów, gdzie każdy wyglądał odmiennie, a producenci prześcigali się w wymyślaniu najrozmaitszych kształtów. Aby ożywić ten smartfonowy marazm, prezentujemy kilka ciekawych gadżetów.

Mobilna drukarka zdjęć

Do których zdjęć wracasz najchętniej? Jeśli do tych wywołanych, to z pewnością zainteresuje cię mobilna drukarka do zdjęć. Możesz na niej wydrukować zdjęcie bezpośrednio ze smartfona, np. będąc w odwiedzinach u babci. Drukarki te korzystają ze specjalnego papieru zawierającego pigment, więc nie wymagają uzupełniania tuszu czy wymieniania tonerów. To droga zabawa, ale ma swój urok. 

Nakładane obiektywy

Mowa nie tylko o niewielkich szkłach zakładanych na klips, ale o pełnoprawnych obiektywach. Eliminują one podstawowe wady obiektywów montowanych smartfonów, czyli pozwalają uzyskać przybliżenie optyczne oraz rozmycie tła. W zestawie znajdziesz zazwyczaj trzy soczewki: makro, szerokokątną i rybie oko.

Gamepad

Gamepad to gadżet, który przeobrazi twój smartfon w podręczną konsolę do gier. Trzymanie w dłoniach smartfona jest niezbyt wygodne, dlatego warto w tym celu dokupić stację dokującą z wygodnymi rękojeściami. Zaletą gamepadów są też wygodne przyciski i gałki, dzięki którym rozgrywka staje się bardziej precyzyjna.

Pistolet do gier

Podobną przewagę daje pistolet do gier. Montując w nim smartfon możesz wykorzystać żyroskop i akceleratory do sterowania w „strzelankach”. Jeszcze większą frajdę z gry uzyskasz, gdy połączysz pistolet z okularami VR. Jeżeli wychowałeś się na Pegasusie i strzelaniu do kaczek, musisz tego spróbować.

Lampa pierścieniowa

Umiejętność zrobienia dobrego selfie to wręcz sztuka. W grę wchodzi odpowiednie ustawienie aparatu, przyjęcie korzystnej pozycji czy opanowanie mimiki. Jednym z najważniejszych rzeczy jest jednak światło, bez którego nie uda ci się zrobić dobrego zdjęcia. Lampa pierścieniowa do smartfona doświetlająca selfie to niezbędny gadżet dla influencerów.

Gimbal do smartfona

W niedługiej przyszłości nagrywanie filmów smartfonami będzie na porządku dziennym. O ile ujęcia ze statywu już teraz wychodzą obiecująco, to sporym problemem są nagrania „z ręki”. Pomocny jest gimbal, czyli urządzenie stabilizujące smartfona elektronicznie lub grawitacyjnie.

Kamera 360

Nie byłoby Google Street View gdyby nie kamera 360 stopni. Kamery sferyczne dają zupełnie nowe możliwości i mogą przydać się nie tylko do zabawy. Aby zrobić zdjęcia panoramiczne obejmujące wszystko wkoło nie musisz już kupować specjalnej kamery. Wystarczy ci obiektyw dołączany do smartfona.

Składana klawiatura

Dzisiejsze smartfony daleko przekraczają możliwości komputerów sprzed zaledwie kilkunastu lat. Dlaczego by więc nie wykorzystać ich możliwości w pracy? W przypadku pisania największym ograniczeniem jest niewygodna klawiatura ekranowa. Potrzeba jest matką wynalazku, więc powstanie składanej klawiatury do smartfonów nie może dziwić.

Dodatkowy przycisk

Dodatkowy przycisk to gadżet tyleż prosty, co użyteczny. To niewielki element montowany w gnieździe słuchawkowym, którym można np. uruchamiać błyskawicznie aparat, latarkę lub wyciszać telefon. Nie można też zapomnieć o dodatkowej funkcji, czyli zabezpieczeniu gniazda przed zanieczyszczeniami.
To tylko początek długiej listy gadżetów do smartfona. Pomysłowych urządzeń jest więcej i każde z nich może przeobrazić twój telefon w coś zgoła odmiennego.

Czytaj również: