Pomysłowe gadżety do schładzania alkoholu

Prawdziwy koneser wie, że temperatura alkoholu jest ważnym czynnikiem wpływającym na jego smak. Jeśli serwujesz drinki, to tylko odpowiednio schłodzone. Lód jest najpopularniejszą metodą chłodzenia drinków. Ma jednak jedną wadę: rozpuszczająca się kostka rozcieńcza drinka, co dla smakosza jest świętokradztwem. Mamy dla Ciebie kilka pomysłowych gadżetów, dzięki którym na czas podasz napoje w odpowiedniej temperaturze.
gadżety do schładzania alkoholu
Problem rozwodnionych trunków rozwiążą kostki do drinków wielorazowego użytku . Wystarczy, że przed imprezą wstawisz je do zamrażarki i, gdy już się schłodzą, wrzucisz do szklanki z koktajlem. Będziesz cieszyć się zmrożonym, nierozwodnionym napojem. Kostki nie mają smaku u zapachu, więc nie musisz się obawiać, że zepsują Twojego drinka. Po użyciu wystarczy je opłukać. Będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród gości.

Przeczytaj również: Jakie gadżety do auta na prezent wybrać?

Kostki do drinków

Kamienne kostki do drinków są eleganckim sposobem na schłodzenie alkoholu. To bardzo męski gadżet, który pasuje do mocniejszych trunków. Będzie robił furorę wśród Twoich kolegów. Dobre wykończenie i solidny szlif czynią go jednym z atrakcyjniejszych akcesoriów imprezowicza.
Metalowe kostki do drinków wyglądają bardzo stylowo i nowocześnie. Sprawdzą się na każdym przyjęciu i w każdym drinku. Metal bardzo szybko się chłodzi, więc nie będziesz musiał serwować za ciepłego alkoholu. Kostki wykonane są ze szlachetnej stali przystosowanej do kontaktu z żywnością. Wnętrze każdej z nich wypełnione jest termożelem, dzięki któremu utrzymują one niską temperaturę.
Karnawałowe imprezy rozkręcą zabawne kolorowe kostki do drinków . Termożel zamknięty w przezroczystej powłoce został specjalnie zabarwiony. Kostki podkręcają klimat zabawy. Jeżeli chcesz, żeby Twoi goście spędzili noc w energetyzującej i pozytywnej atmosferze, to na pewno spodoba Ci się ta wersja.
Alternatywą dla kostek do chłodzenia drinków jest cooler niemieckiej firmy AdHoc. Model  Drop charakteryzuje się bardzo nowoczesnym, prostym designem.  To metalowa kropla wykonana ze stali nierdzewnej, przytwierdzona do dłuższego uchwytu z trwałego tworzywa sztucznego. Możemy używać kropli bez konieczności wkładania dłoni do kieliszka. Schładzacz jest bardzo funkcjonalnym i poręcznym gadżetem. W wygodny i higieniczny sposób obniżysz temperaturę napoju, nawet tych podawanych w wysokich szklankach.
Niektóre alkohole należy podawać serwować schłodzone. Kostki w kieliszku do wina nie wszystkich zachwycają. Dlatego też warto zainwestować w dobry schładzacz do butelek. Jedną z propozycji jest bardzo gustowny cooler w formie kubełka . Wnętrze naczynia wyściełane jest specjalną wkładką z termożelem. Przed użyciem należy umieścić ją na kilka godzin w lodówce. Bardzo łatwo wymontujesz ją i ponownie zainstalujesz w kubełku. W ten sposób butelka szybko się schłodzi i dłużej utrzyma satysfakcjonującą temperaturę.
Uzyskanie odpowiedniej temperatury sprawia, że możemy w pełni cieszyć się bukietem napoju. Zestaw Menu Cool złożony z termookrycia i termometru ułatwi Ci profesjonalne serwowanie alkoholu. Płaszcz chłodzący w stylu skandynawskim jest wykonany z bardzo trwałego i solidnie wykończonego materiał. Za chłodzenie odpowiada żelowa wkładka wszyta w pokrowiec. Termometr cyfrowy w formie zegarka odczytuje temperaturę w przedziale 5-30 st. Urządzenie automatycznie wyłącza się po godzinie, co ogranicza zużycie baterii.
Zdjęcie: Envato Elements