Savoir vivre: jak postawić drinka nieznajomej kobiecie

Lada moment rozpocznie się weekend i wielu z Was wyruszy na podbój barów i klubów. Może nie jest to najlepsze miejsce na poszukiwanie życiowej partnerki, ale odrobina flirtu i zabawy jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Widzisz tę samotną ślicznotkę przy barze? Chciałbyś kupić jej drinka? Podpowiadamy, jak postawić drinka nieznajomej kobiecie.
Jeden z klasycznych podrywów – postawienie drinka. Najbardziej niepewny chwyt, jakiego możemy spróbować. Po pierwsze trzeba przełamać wszelkie opory (wyzwanie dla nieśmiałych), po drugie – przedostać się do baru (kto choć raz był w weekendową noc w klubie, ten wie, o czym mowa), po trzecie – niewiasta! Kobieto!

Puchu marny! Próba zrozumienie tego stworzenia, jest niczym przysłuchiwanie się rozmowie w Urdu. Nigdy nie wiesz, jaką artylerię wysunie na pierwszą linię. Nie ma co panikować – bez ryzyka nie ma zabawy! Oto kilka porad, jak postawić drinka nieznajomej kobiecie i nie popełnić gafy.


Kupuj na odległość

Nie chodzi o zachowanie bezpiecznej odległości (może trochę tak). Przez wiele kobiet bezpośrednie podejście i zaproponowanie drinka bywa odczytywane jako bezczelność i brak taktu. Może być też na tyle krępujące i niespodziewane, że dama wycofa się zgodnie z podpowiedziami instynktu samozachowawczego.

Działania na dystans to dobra strategia. Obserwuj, jak się zachowuje, czy przyszła z kimś, czy sama (jeżeli jest z koleżanką, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie porzuci jej dla nowo poznanego amanta).

W wolnej chwili podpytaj kelnera lub barmana, co ona pije. Następnie prześlij drinka. Jeżeli masz gest i chcesz zaskarbić sobie sympatię koleżanki (skrzydłowa!), to również jej postaw drinka. Gdy Twój podarunek zostanie zaakceptowany, podejdź, przywitaj się i przedstaw. Small Talk.

Zagadaj

Wersja dla odważniejszych (raz się żyje): obserwacje i wymiany spojrzeń nie zawsze przyniosą pożądany skutek. To dobry początek, dzięki któremu wybadasz sytuację. Podejdź do kobiety i zacznij niewinną rozmowę (unikaj szablonowych tekstów w stylu "Musiało boleć, gdy spadałaś z nieba"), wówczas możesz zapytać, czy się czegoś napije.

W bezpośrednim "starciu" radzimy ostrożność z oferowaniem konkretnych drinków. Nasza nowa znajoma może być abstynentką (i nie jest to żadne kuriozum). Poczekaj na decyzję kobiety. Pytanie skierowane do Ciebie: "Co polecasz?" jest sprawdzianem Twojego obeznania, spostrzegawczości (czy widziałeś, co wcześniej zamawiała), taktu i hojności. Jeżeli nie wiesz, co w tej sytuacji postawić, to możesz spróbować wydobyć od towarzyszki wskazówkę.

Zachowaj się z godnością

Jeżeli misja się powiodła - możesz poklepać się po plecach - dobra robota! Jeśli jednak Twoje trudny spaliły na panewce, to zachowaj się z godnością. Nie obrażaj kobiety, nie rób niegrzecznych uwag i nie bądź nachalny. Czasami "Nie!" naprawdę oznacza odmowę.

Podziękuj grzecznie, życz miłej zabawy i oddal się z uśmiechem. Nie daj po sobie poznać, że zostałeś urażony. Nie biegnij też od razu do innej kobiety! Na litość boską! Przecież ona też ma oczy i możliwe, że widziała wcześniejszą sytuację. Kobieta musi czuć się wyjątkowa, a Twoja postawa "nie ta, to inna" raczej nie zrobi na niej wrażenia. Nie obnoś się też z pieniędzmi. Wartościowa kobieta nie potraktuje tego serio, a Ty wyjdziesz na snoba.
Prezent na komunie

Prezent na komunię do 100 zł

2021-03-15
Pierwsza Komunia to ważny dzień dla każdego dziecka. Na przyjęciu zbiera się cała rodzina, a dodatkowej radości dostarczają otrzymane od gości prezenty. Wcale jednak nie musisz przeznaczać na ten cel majątku, aby ucieszyć dziecko. Sprawdź nasze propozycje najlepszych prezentów na komunię do 100 zł.
Pomysł na prezent

Idealny pomysł na prezent z okazji Dnia Kobiet – postaw na bestsellerowe kosmetyki.

2021-03-01
Co roku panowie stają przed tym samym dylematem. Jakie prezenty na Dzień Kobiet wybrać? Czym zaskoczyć swoją ukochaną?
spieniacz do mleka

Jaki spieniacz do mleka? Ranking polecanych urządzeń

2020-09-22
Uwielbiasz smak świeżo przyrządzonej kawy ze spienionym mlekiem? My też! Dlatego przygotowaliśmy ranking najlepszych spieniaczy do mleka. Sprawdź nasz artykuł i wybierz najlepszy spieniacz do mleka dla siebie.
bushcraft

Bushcraft - akcesoria jakie musisz mieć, aby obozwać w terenie

2020-08-20
Planujesz biwak w lesie lub w górach? Zrób to w wielkim stylu i zdaj się na reguły bushcraftu. Sprawdź na czym polega sztuka leśnego obozowania.
myjka parowa do okien

Myjka parowa do okien – ranking najlepszych modeli

2020-08-01
Dzięki ciekawym gadżetom do utrzymania czystości, sprzątanie staje się szybsze i przyjemniejsze. Przykładem jest myjka parowa do okien. Sprawdź nasz ranking polecanych produktów.
Zabawki edukacyjne Ceneo

Najciekawsze zabawki edukacyjne

2020-05-03
Czym się bawić? Warto rozejrzeć się za takimi zabawkami, które zapewniając rozrywkę, przekazują przy okazji cenną wiedzę i umiejętności. Które zasługują na uwagę rodziców, a przede wszystkim dzieci?