Data modyfikacji:

Idealna męska sylwetka – jak ją zbudować? Jak wygląda idealna męska sylwetka? 

Wygląd fizyczny to wciąż istotna kwestia. Wiele osób, choć nie mówi tego otwarcie, zwraca uwagę na cechy fizyczne u partnera. Obecne czasy i pogoń za idealną sylwetką skłaniają nas do refleksji, jak wygląda idealna męska sylwetka. Jak zbudować idealną figurę?
idealna męska sylwetka jak ją zbudować

Idealna sylwetka u mężczyzny

Gdybanie nad tematem idealnej sylwetki mężczyzny należy rozpocząć od tego, że każdemu podobają się inne cechy wyglądu, każdy ma inny gust i upodobania. Ciężko jest znaleźć taki typowy, stereotypowy typ wyglądu fizycznego mężczyzny. Mężczyznom często podoba się w ich wyglądzie coś innego niż kobietom. Pracują na siłowni nad konkretnymi partiami ciała, które jednak nie przyprawiają o dreszcze ich partnerek i wybranek. Jak zatem mogłaby wyglądać idealna budowa ciała mężczyzny?

Męskie sylwetki – proporcje

To, co jest dość istotne w męskiej sylwetce, to zachowanie dobrych proporcji. Tak naprawdę już starożytna ludność miała ustalony pewien kanon piękna, który niewiele różni się do tego obecnego w dwudziestym pierwszym wieku. Na czym polegają idealne proporcje męskiej sylwetki?                
Przyjęło się, że książkowym ideałem jest mężczyzna, który posiada szersze barki niż całkowity obwód w pasie, nieco szerszą klatkę piersiową od szerokości bioder. Talia powinna być dostosowana do wysokości mężczyzny. Większą część obwodu w pasie powinny zajmować męskie pośladki. Bardzo istotne są również nogi, które nie powinny być chude.   

Rodzaje męskich sylwetek

Rodzaje męskich sylwetek w nazewnictwie nie odbiegają znacznie od damskich określeń. Pierwszy z typów to sylwetka o tak zwanym kształcie w literę „A”. Jak to wygląda? Panowie mają dość szerokie biodra oraz brzuch, natomiast nogi są chude i długie, wygląda to dość nieproporcjonalnie.                    
Kolejnym typem figury jest jabłko – to panowie, którzy z pewnością posiadają trochę kompleksów z powodu swojej krępej sylwetki. Są niskiego wzrostu, mają spory i okrągły brzuch, nogi są krótkie i nieproporcjonalne z tułowiem, biodra zaokrąglone i szerokie.
Sylwetka tak zwana nastolatkowa – występuje wtedy, kiedy mężczyzna jest wysoki i bardzo szczupły. Sam w sobie wygląda dość proporcjonalnie, ale z pewnością nie jest to figura idealna i uważana za atrakcyjną.                
Figura starożytna, geometryczny trójkąt. Szerokie barki i ramiona, długie, wyćwiczone nogi, płaski, nieodstający brzuch – to jest sylwetka zbliżająca się do ideału, jest nazywana figurą atletyczną.  
Powyższe rodzaje sylwetek to tylko ramy poglądowe, tak naprawdę ciężko czasem jest dokładnie określić, jaką ktoś ma figurę. Niektóre cechy rzeczywiście mogą być dla mężczyzn powodem do kompleksów, natomiast inni potrafią zamienić swoje wady w atuty. Niezależnie od pokazujących się kilogramów na wadze i obwodzie w bicepsie, powinno czuć się dobrze z własną sylwetką.                      

Idealna męska sylwetka – okiem kobiety

Każda kobieta ma własny gust, każdej podobają się inne rzeczy, ubrania, tak samo jest w przypadku mężczyzn. Wcale nie jest wprost powiedziane, że dla kobiet ideałem jest wysoki, niebieskooki blondyn o mocno wysportowanej, atletycznej sylwetce. Są natomiast elementy męskiego ciała, na które kobiet najbardziej zwracają uwagę.                       
Z pewnością wśród tych części ciała znajdą się mocne i dobrze zbudowane ramiona oraz barki. Atutem w tej strefie są także szerokie plecy – dla kobiet oznacza to bezpieczeństwo i siłę. Kolejnym punktem, nad którym należy się chwilkę zatrzymać, jest tors. Tutaj są dwa tak zwane obozy. Są kobiety, które oprócz umięśnionej i widocznie zarysowanej klatki piersiowej lubią owłosienie w tych miejscach, a inne z kolei nienawidzą tej cechy.                        
Często dla kobiet nie jest najważniejsze, aby mężczyzna ćwiczył codziennie na siłowni i podnosił ciężkie kilogramy, wystarczy, żeby dbał o siebie i czuł się dobrze we własnym ciele. Najważniejsze są wyżej wymienione dobrze zachowane proporcje. Jeśli szerokie barki, to węższe uda, odznaczająca się talia i mocne ramiona.

Idealna typ sylwetki u mężczyzny – czyli jaki?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Trzeba wiedzieć, że na całokształt męskiej postawy nie składają się wyłącznie mięśnie i rzeźba. Należy zwrócić uwagę również na twarz, brodę czy wąsy, fryzurę oraz bardzo istotne w męskim wyglądzie – dłonie. Czyste, zadbane dłonie, idealnie obcięte paznokcie – to element, na który kobiety bardzo zwracają uwagę i wydaje się dla nich atrakcyjny.  
Trzeba jednak zaznaczyć, że jednak to ta bardziej niż mniej wysportowana sylwetka trafi w gust większości kobiet. Z pewnością każdej zaimponuje wzrost i delikatnie zarysowane mięśnie w najbardziej pożądanych partiach, takich jak brzuch, plecy czy ramiona.               
Nie powinno się jednak aż tak bardzo przywiązywać uwagi do swojego wyglądu fizycznego. Tak jak pisaliśmy wyżej – jeśli lubimy się tacy, jacy jesteśmy, nie powinniśmy tego zmieniać. Trzeba zwrócić uwagę na aspekt zdrowotny i własne samopoczucie.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!