Data publikacji:

Jaki iPad dla studenta warto wybrać w 2023 roku?

iPady są uwielbiane zarówno przez studentów kierunków ścisłych, jak i humanistycznych. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, czy warto kupić iPad dla studenta. Podpowiemy, do czego można wykorzystać to urządzenie, a także opiszemy aktualnie najczęściej kupowane modele. Dowiedz się, jaki iPad dla studenta wybrać.
Young man traveling by train

Czy warto kupić iPad dla studentów?

iPady znane są z tego, że się nie zacinają, są estetyczne i wygodne podczas korzystania z nich na studiach, dlatego też większość osób zdecydowanie je poleca. Można podłączyć do urządzenia klawiaturę, a także pisać z wykorzystaniem rysika, co pozwala wykorzystywać je w zastępstwie zamiast tradycyjnego zeszytu czy też laptopa. Jak wiadomo, podczas wykładów nierzadko narzuca się dość szybkie tempo pisania, dlatego też możliwość przyspieszenia tego procesu jest przeważnie nieocenione.
W iPadach mamy możliwość także podkreślania PDF-ów. Co to znaczy? Na większości studiów humanistycznych będzie trzeba czytać co tydzień dziesiątki (jeśli nie setki) stron tekstów. Żeby wyłowić z nich najważniejsze myśli, prawdopodobnie będzie trzeba je sobie zaznaczać. Posiadanie tekstów na iPadzie jest znacznie wygodniejsze niż na papierze, ponieważ w kilka sekund odnajdziesz potrzebną na zajęciach frazę.

Czemu warto kupić iPada na studia?

Notowanie na iPadach pozwala tworzyć najbardziej estetyczne notatki, jakie tylko można sobie wyobrazić. Do wyboru jest ogromna liczba kolorów i naklejek, a jedną z bardziej docenianych cech jest możliwość cofania pomyłki w razie błędu. iPady są wyjątkowo lekkie, zatem bez problemów można je przenosić ze sobą, nawet w najmniejszej torebce.
W tablecie możesz przechowywać nie tylko notatki, ale również rysunki, tabelki, wykresy i zdjęcia, a także wersje elektroniczne podręczników. Mając wszystko w jednym miejscu, będziesz mógł się uczyć w każdej chwili, a co więcej – sporo zaoszczędzić na papierowych wersjach książek czy ksero. Dzięki doskonałym parametrom związanym z obrazem nawet po zakończeniu nauki będziesz wciąż mieć ochotę oglądać na tablecie seriale czy czytać książki niezwiązane ze studiowanym kierunkiem studiów.

Duża liczba akcesoriów do iPadów

W zestawie z iPadami otrzymuje się przewód ładujący USB-C na Lightning oraz zasilacz USB-C o odpowiedniej mocy. Dla dużej liczby studentów iPady są jednak tak atrakcyjne ze względu na to, że można dokupić do nich całą gamę akcesoriów, jak np.:
 • Apple Pencil – do sporządzania ręcznych notatek na iPadzie w komfortowy sposób, do tworzenia rysunków i wykresów;
 • Smart Folio – wykonane z tworzywa sztucznego etui, które ochroni iPada przed uszkodzeniami. Jest dostępne w różnych kolorach, a dzięki praktycznej klapce umożliwia ustawienie go w pozycji pionowej np. do oglądania filmów;
 • klawiaturę – która umożliwia wygodne pisane w dowolnym miejscu w taki sam sposób, jak na laptopie.
 • Apple iPad 10,2" 9 gen.

  To model, który oferuje nam procesor Apple A13 Bionic i system operacyjny iPadOS 15. Jest w nim wbudowane złącze słuchawkowe dla osób, które preferują tradycyjne słuchawki. Dostępny jest w dwóch wersjach pamięci – 256 GB i 64 GB. Jeżeli wybierzemy wersję z pamięcią 64 GB, cena będzie niższa o prawie 1500 złotych.
  Posiada technologię True Tone, która dopasowuje obraz do temperatury światła w otoczeniu użytkownika. Z przodu do dyspozycji jest aparat 12 Mpix, natomiast z tyłu 8 Mpix. Jego rozdzielczość to 2160 × 1620, ma Multi-Touch oraz oleofobową powłokę, na której nie pozostają odciski palców.

  Apple iPad mini 8,3" 6 gen.

  Apple iPad mini 8,3" 6 gen. jest mniejszy od poprzednika o około 2 cale. Dostępny w czterech modnych kolorach z pewnością spełni oczekiwania każdego. Jego rozdzielczość to 2266 × 1488, procesor to Apple A15 Bionic, a system to iPadOS 15. Podobnie jak poprzednik został wyprodukowany w dwóch wersjach dotyczących pamięci – 64 GB oraz 256 GB.
  Posiada technologię True Tone oraz genialne głośniki, które doskonale radzą sobie również na zewnątrz. Tablet poradzi sobie z ogromną liczbą aplikacji i wykonywanych na nim czynności, a dzięki czipowi A15 Bionic można nim również płacić. iPad jest jednym z ulubionych narzędzi pracy osób zajmujących się grafiką i rysunkiem. Otrzymał nagrodę Reddot Winner 2022 Best of the Best. Aparat przedni i tylny ma po 12 Mpix.

  Apple iPad Pro 12,9" 6 gen.

  To znacznie większy od poprzedników tablet, który doskonale będzie współgrał z klawiaturą i zapewni użytkownikom komfort użytkowania godny laptopa. Oferuje wysoką rozdzielczość 2732 × 2048, procesor Apple M2 oraz system iPadOS 16. Ma wbudowane złącze USB i jest dostępny w kilku różnych wersjach pamięci wbudowanej, od której w dużej mierze zależy cena urządzenia.
  Urządzenie jest energooszczędne i daje fenomenalne wrażenia wizualne, dzięki zastosowaniu szeregu technologii takich jak ekran Liquid Retina XDR, True Tone czy ProMotion. Z tyłu znajdziemy bardzo drobne diody LED, które polepszą wrażenia z każdego seansu. Całość działa bardzo płynnie i nie zacina się, a iPad daje ogromne możliwości w zakresie kręcenia i montowania filmów.

  Apple iPad Pro 11" 4 gen.

  Apple iPad Pro 11" 4 gen. jest dostępny w kilku różnych wersjach pamięci. Największa z nich to 2 TB. Ma rozdzielczość na poziomie 2388 × 1668, wyświetlacz Liquid Retina, procesor Apple M2 oraz oferuje system operacyjny iPadOS 16. Jest bardzo wydajny i energooszczędny, jednak nieco mniejszy niż poprzednik. Producent zadbał o to, by użytkownik mógł robić tym urządzeniem najpiękniejsze zdjęcia czy mógł tworzyć mapy głębi otoczenia z wykorzystaniem skanera LiDAR.

  Apple iPad Air 10,9" 5 gen.

  Apple iPad Air 10,9" 5 gen. ma bardzo lekką i estetyczną konstrukcję z jednym aparatem z tyłu oraz jednym z przodu. Ekran jest na tyle wygodny, że jedną ręką można go trzymać, natomiast drugą obsługiwać. Rozdzielczość wyświetlacza to 2360 × 1640, procesor – Apple M1, a system operacyjny iPadOS 15.
  Produkt został wyposażony w powłokę, która niweluje widoczność odcisków palców na jego powierzchni. Posiada też drugą, niwelującą odblaski. Dostępny jest w szerokim wyborze kolorów – obudowa może mieć między innymi barwę niebieską, jasnoszarą, ciemnoszarą, fioletową czy różową. Dostępne są dwie różne pojemności w zakresie pamięci wbudowanej. Jego aparaty mają po 12 Mpix i zostały wyposażone w ogrom funkcji takich jak stabilizacja obrazu, Live Photo czy dodawanie geoznaczników.

  Apple iPad 10,9" 10 gen.

  Apple iPad 10,9" 10 gen. oferuje rozdzielczość na poziomie 2360 × 1640, procesor Apple A14 Bionic oraz najnowszy system iPadOS 16. Jest dostępny w kilku różnych kolorach obudowy, a wśród nich niebieski, srebrny, żółty czy różowy. Urządzenie doskonale poradzi sobie z wszystkimi obowiązkami na studiach – robieniem notatek, map myśli, planowaniem, rysowaniem i robieniem wykresów.
  Umożliwia nawet granie w gry z nieco bardziej rozbudowaną grafiką czy montaż filmów w 4K, co jak na tablet jest niebywałym osiągnięciem. Zarówno aparat przedni, jak i tylny mają po 12 Mpix. Tablet został wyposażony w technologie ułatwiające korzystanie z niego osobom z wadami wzroku, słuchu czy funkcji poznawczych.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Patrycja Wojas
  Patrycja Wojas

  Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!