Data modyfikacji:

Jak się ubrać na 18.? Propozycje dla mężczyzn

 Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego stroju na daną okazję, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Istotne są między innymi: miejsce, do którego się udajemy, charakter wydarzenia, wiek uczestników imprezy i to, jakie relacje nas z nimi łączą. Jeżeli mowa chociażby o 18-tce, warto zastanowić się nad tym, czy na przyjęciu pojawi się rodzina, czy tylko grono bliższych znajomych. Jest to jednak mimo wszystko jedyny w swoim rodzaju dzień w życiu, kiedy oprócz podkreślenia jego wyjątkowości, powinniśmy się przede wszystkim dobrze bawić. Niezależnie od tego, czyje urodziny świętujemy, idealnym rozwiązaniem będzie znalezienie balansu pomiędzy elegancją a luzem. Skupiając się zaś stricte na ubiorze dla mężczyzn, obecnie możemy przebierać w niezliczonej ilości interesujących rzeczy, miksując je ze sobą i tworząc unikalne zestawienia. Jak się ubrać na 18-tkę? Nic prostszego!
jak się ubrac na 18

Jak się ubrać na 18. urodziny?

Propozycje stylizacji na własną imprezę

Oczywiste natomiast jest, iż odpowiedź na to, jak się ubrać na swoją 18-tkę, znamy najlepiej my sami. Solenizant ma bowiem pełne prawo do decydowania o własnym wyglądzie, a już szczególnie w dniu osiemnastych urodzin. Pomimo wielu efektownych, zaś skromniejszych opcji, wskazane jest dodanie sobie należytego blasku przy pomocy czegoś nieco bardziej wyszukanego. Stąd często poleca się panom sięgnąć po nonszalancki, casualowy i nowoczesny w kroju garnitur – wprost stworzony dla młodych mężczyzn.

Dzięki temu wyróżnimy się z tłumu, a szykowny look dodatkowo podkreślą oryginalne dodatki i niebanalny kolor. Ponadczasowy granat, zmysłowa śliwka, głęboka czerń czy nierzucająca się w oczy szarość, to najbardziej popularne odcienie wieczorowego garnituru. Ponadto podobne cacka znajdziemy w wersjach: regular fit, slim fit oraz modnej aktualnie wersji skinny fit – doskonale leżącej, zwłaszcza na młodzieży. Tego typu garnitury dopasowane do figury zobaczymy m.in. w asortymencie marki Lancerto.

Jak się ubrać na 18-tkę do koleżanki i kolegi?

Pytanie o to, co założyć na 18-tkę do znajomych, spędza nam często sen z powiek, ponieważ z jednej strony marzymy o wystrzałowym stroju, a z drugiej – nie chcemy przyćmić głównego bohatera. O ile w przypadku imprezy tematycznej nie ma większego problemu, bo dopuszcza się dowolność w ubiorze, o tyle nierzadko gubimy się w ściśle ustalonych koncepcjach. Ponadczasowy granat, głęboka czerń czy spokojna szarość to idealne odcienie wieczorowego anturażu.

Gdy zupełnie nie wiemy, co założyć na czyjąś 18-tkę, a kwestia butów i stylizacji na 18-tkę wydaje się być wciąż pod znakiem zapytania, strzałem w dziesiątkę będzie wygodna marynarka z przyjemnego w dotyku materiału. Ten wdzięczny element odzieży świetnie komponuje się przede wszystkim z jeansami, kreując schludny i jednocześnie niewymuszony styl. Spróbujmy pobuszować odrobinę w sklepach, a na pewno dostaniemy w końcu swój wymarzony model i nigdy więcej nie będziemy się zastanawiać nad tym, co założyć na 18-stkę kolegów i w ogóle jak się ubrać na 18-tkę jako gość, gdyż jest to strój absolutnie uniwersalny.

Przywiązujmy również wagę do jakości i nie kupujmy rzeczy ze sztucznych, tandetnych tworzyw. Dobry gatunek widać z daleka i nie musimy bać się, że podczas dzikich pląsów, spocimy się pod pachami. Komfort noszenia jest zatem jednakowo ważny i liczy się, gdy mowa o tanecznym wieczorze. W połączeniu z poszczególnymi ozdobami, nadamy marynarce różnoraki charakter, tonując lub wyostrzając trochę image.

Stylowe chwile w gronie rodzinnym

Trzeba jednak zaznaczyć, że świętując w gronie rodzinnym bądź z rodziną znajomego, wypada okazać jej szacunek właśnie poprzez nasz ubiór. Zdarza się natomiast, że gospodarze pozwalają na odejście od bardziej formalnych ciuchów, na rzecz naprawdę „odjechanych” kostiumów. Wystarczy popytać, gdyż zawsze swobodniej poczujemy się wśród reszty uczestników, nie ryzykując wpadki, zważywszy, że są metody, dzięki którym i tak możemy się bardziej wyróżnić.

Idąc na domówkę z całą familią, pamiętajmy, żeby nie przesadzić. 18-tka w luksusowym klubie będzie zaś wspaniałą okazją do hucznej balangi z przytupem, lecz i tu wskazany jest umiar. Czymś zaskakującym i nietypowym okaże się na przykład metaliczna marynarka i obcisły T-shirt z delikatnej dzianiny. Wszystko w dobrym guście, a z nutą szaleństwa. Po raz setny zadajesz sobie zatem pytanie: „Jak się ubrać na 18-tkę chrześnicy?” lub „W co się ubrać na 18-tkę córki?”. Wybierasz się na urodziny bliskich, a nadal przeglądasz internetowe czeluści, czekając na inspirację?

W świecie, gdzie zewsząd atakują nas reklamy modnych odzieżowych marek, czasem trudno nie zgubić się w ich gąszczu, kluczem zaś jest wywiad z samym zainteresowanym, który powie nam, jak widzi temat swojego urodzinowego dress code. Łatwiej, gdy pomysł na outfit nie jest narzucony z góry, ale ostateczne zdanie ma zapraszający na przyjęcie.

Jako że, rodzicom bez wątpienia spodobałby się powrót do lat młodocianych prywatek, idąc w tymże kierunku, śmiało można ubrać hit tego sezonu, czyli rozszerzane spodnie. Takie szaleństwo spowoduje, że każda 18-tka przejdzie do historii, a bezcenne wspomnienia gwarantowane. Jeśli na balu pojawią się również osoby starsze, możliwe, że chętnie dołączą do tańczącego na parkiecie grona. Poczucie humoru zawsze jest w cenie i nie warto ograniczać się do znanych wszystkim zestawów.

Podsumowanie - jak się ubrać na 18 urodziny?

Jak ubrać się na 18-tkę, to więc wcale nie takie proste zadanie, ale też nic niezwykle trudnego. Wystarczy odpowiednio wcześniej zacząć przygotowania, sprawdzić, jakie rzeczy i jakie buty na 18-stkę będą najwłaściwsze. Co do butów, zaszalejmy! Polecamy świeżość z klasą, a dla miłośników tańca, wygodne sneakersy. Wyrafinowane obuwie obroni się zawsze, a drobne smaczki podkręcą „bezpieczną” stylizację.
Może się nawet okazać, że wyzwanie pod tytułem: „Co ubrać na 18-tkę koleżanki?” będzie prawdziwą przyjemnością i wywołamy niemały zachwyt na twarzy solenizantki. Która bowiem dziewczyna nie zwróci uwagi na kumpla, w nowym, eleganckim wydaniu. Okazje są przecież po to, żeby z nich umiejętnie korzystać i zobaczyć siebie samego w całkiem innym świetle.

Osiemnaste urodziny to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie zasługujące na specjalną oprawę. Niech nuda i sztampa pójdą w ten wieczór w odstawkę, młodzieńcza odwaga i fantazja wezmą górę, a 18-tka będzie pamiątką na lata, uwiecznioną na kolorowych zdjęciach i filmach, pełnych ciekawie ubranych ludzi!
Autorka: Karolina Dzikas