Data publikacji:

Jak wyglądać na starszego?

To, na ile lat wyglądasz, zależy od kilku czynników, i choć w dużej mierze mają na to wpływ geny, strojem, zachowaniem i fryzurą możesz znacząco wpłynąć na to, jak będziesz postrzegany. Poważny wygląd jest dla mężczyzny bardzo przydatny. W wielu przypadkach dzięki niemu masz szansę na lepsze stanowisko, wzbudzasz większy szacunek i zyskujesz w oczach płci przeciwnej. Jak wyglądać na starszego? Zadbaj o odpowiednią prezencję, a z pewnością osiągniesz pożądany efekt.
jak wyglądać na starszego

Jak wyglądać na starszego? Odpowiedni strój

Nie jest tajemnicą, że noszone przez nas ubrania mają ogromny wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani. Strój powinien być zawsze dopasowany do okoliczności – to zasada, której przestrzeganie pozwoli ci zawsze czuć się na miejscu. Jak wyglądać na starszego? Zrezygnuj z młodzieżowych elementów odzieży, a zamiast nich wypełnij swoją szafę stylowymi ubraniami. Pamiętaj, że klasyka jest zawsze w cenie!
Zastanawiasz się, jak się postarzyć, i obawiasz się, że oznacza to konieczność wyrzucenia dotychczasowych ubrań i zaopatrzenia się wyłącznie w garnitury? Owszem, z pewnością bardzo elegancki strój warto mieć w swojej szafie, ale zestawami z klasą są również marynarki łączone z chinosami czy koszule i jeansy. Jeśli przemawia do ciebie swobodna elegancja, zainteresuj się stylem smart casual. Pamiętaj też, że ubrania, które zakładasz, nie mogą być zbyt duże – musisz je dobrze dopasować do swojej sylwetki.
Z jakich ubrań lepiej zrezygnować, jeśli zastanawiasz się, jak się postarzyć? Zapomnij o zabawnych T-shirtach, dresach noszonych na co dzień, krótkich spodenkach i czapkach z daszkiem.

Klasyczna fryzura i zarost – sposób na to, jak się postarzyć

Zadbany zarost to jeden z najlepszych sposobów na to, jak wyglądać na starszego, niż jest się w rzeczywistości. Chcąc dodać sobie lat, spróbuj zapuścić brodę. Rada ta dotyczy zwłaszcza panów o delikatnej i drobnej twarzy, która kojarzy się z chłopcem. Będziesz zaskoczony, jak może ją odmienić pokaźna broda, ale nawet kilkudniowy zarost doda ci powagi, a jest obecnie bardzo modny.
Dla ogólnego wyglądu duże znaczenie ma również fryzura. Jak się wizualnie postarzyć? Postaw na klasyczne cięcia i pamiętaj o tym, żeby włosy zawsze wyglądały nienagannie. Możesz zaopatrzyć się we własną maszynkę do strzyżenia, ale dobrym pomysłem są również regularne wizyty u dobrego barbera, który zaopiekuje się zarówno włosami, jak i brodą.

Nie unikaj okularów

Dobrze dobrane okulary dodają powagi i sprawią, że będziesz wyglądał dojrzalej. Jeśli twój wzrok nie jest doskonały, zrezygnuj z soczewek kontaktowych i postaw na ładne, ponadczasowe oprawki. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem zdrowych oczu, w niektórych sytuacjach możesz posiłkować się okularami przeciwsłonecznymi.

Jak wyglądać na starszego, dbając o sylwetkę?

Strój, fryzura, zarost i akcesoria to tylko część elementów układanki, która ma doprowadzić cię do celu. Jeżeli zastanawiasz się, jak wyglądać na starszego, a twoim problemem jest szczupła sylwetka, która sprawia, że wyglądasz bardziej chłopięco, niż byś chciał, zacznij uprawiać sport. Najlepiej sprawdzi się siłownia lub inna aktywność, która pozwoli ci wypracować bardziej męską sylwetkę. Dodatkowym plusem regularnego uprawiania sportu będzie wzrost pewności siebie i poprawa samooceny, które również mają niebagatelne znaczenie.

Pamiętaj o zachowaniu

Nie każdy mężczyzna docenia wagę odpowiedniego zachowania, które świadczy o dojrzałości. Zachowując się jak gentleman, wysyłasz w świat komunikat – jestem poważnym człowiekiem, który liczy się z innymi i z którym warto się liczyć. Uważaj na swoje słownictwo i staraj się być wyważony, bez względu na okoliczności. Przestrzeganie zasad dobrego wychowania zawsze będzie działało na twoją korzyść.
Zdjęcie: Envato Elements
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym