Data publikacji:

Jaka marynarka do spodni w kratę pasuje najbardziej?

Masz w szafie kraciaste spodnie i nie wiesz, jaka marynarka do spodni w kratę będzie pasować najbardziej? W poniższym poradniku odpowiadamy na to pytanie. Dzięki naszym modowym poradom stworzysz stylowe męskie outfity godne prawdziwego dżentelmena.
Jaka marynarka do spodni w kratę pasuje najbardziej?

Jaka marynarka do spodni w kratę? Kraciasta

Jaka marynarka do spodni w kratę pasuje najbardziej? Ta kraciasta! Oczywiście w tym przypadku mowa o kraciastym garniturze, gdzie zarówno spodnie, jak i marynarka mają ten sam kolor, wzór i materiał. A czy można łączyć spodnie w kratę i marynarkę w kratę, ale nie od zestawu, np. w innych kolorach i z innych materiałów? Nie rekomendujemy takiego połączenia. Jeśli więc nosisz kraciasty garnitur, to śmiało – taki zestaw sprawdza się na wiele różnych okazji. Pamiętaj, aby dobierać do niego gładką koszulę!

Jaka marynarka do szarych spodni w kratę?

Szare spodnie w kratę to klasyka. Właśnie takie modele najczęściej znajdziemy w sklepach. Jaką marynarkę dobrać więc do takich spodni? Najlepiej gładką, w jednolitym kolorze. Warto też, aby materiał wybranej marynarki był dobrany do materiału kupionych spodni. Jeśli więc stawiasz na spodnie wełniane o widocznej fakturze, to dobierz do nich podobną marynarkę. Nie ma nic gorszego niż spodnie w kratę z fakturą i elegancka marynarka z nieco połyskującego materiału.
A teraz przejdźmy do kolorów. Na szczęście tutaj sprawa jest dość prosta – szarość to druga czerń, więc będą do niej pasować niemalże wszystkie kolory marynarek. Zatem jaka marynarka do szarych spodni w kratkę będzie pasować najbardziej? Poniżej omawiamy to dokładniej.
  • Marynarka w kolorze szarym
Jeśli lubisz zestawy monochromatyczne, to takie połączenie z pewnością ci się spodoba. Tworząc taki look, pamiętaj jednak o kontraście. Łącząc szare spodnie z szarą marynarką, postaw na jaśniejsze dodatki, np. koszulę. Baw się także szarością i łącz ze sobą jej różne odcienie – np. spodnie w kratę w kolorze ciemnoszarym i jasnoszarą marynarkę.
  • Marynarka w kolorze granatowym
Kolejna ponadczasowa klasyka. Taki look uzupełnij o koszulę w kolorze białym, błękitnym czy jasnoróżowym. Możesz dobierać też dodatki w kolorze bordo, ciemnej zieleni czy brązu, np. krawat, muchę, a nawet sweter, który założysz na koszulę i pod marynarkę.
  • Marynarka w kolorze ciemnej zieleni
Opcja dla nieco odważniejszych dżentelmenów. Ciemna zieleń marynarki i szarość kraciastych spodni będą ze sobą wspaniale współgrać. Do takiego zestawu dobieraj pozostałe elementy w kolorze białym, bordowym czy granatowym.

Granatowe spodnie w kratę – jaka marynarka?

Granatowe spodnie w kratę mają swój niezaprzeczalny urok. Są świetną alternatywą dla szarości i mogą stać się podstawą wielu ciekawych zestawień. A jeśli chcesz nosić je z marynarką, to już podpowiadamy, z jaką będą wyglądać najciekawiej i najbardziej stylowo.
  • Bordowa marynarka
To połączenie dość nietypowe, ale szalenie efektowne. Te dwa ciemne i ciepłe kolory stworzą zestaw idealny. Zwłaszcza na chłodniejsze pory roku, np. jesień czy zimę. Komponując podobny look, dobierz do niego jaśniejsze dodatki. Co z koszulą? Jeśli lubisz bezpieczne rozwiązania, załóż tę klasyczną białą. Chcesz nieco zaszaleć? Postaw na koszulę ze wzorem, np. białą w błękitne paski. Jakie inne odcienie koszul będą pasować do granatowych spodni w kratę i bordowej marynarki? Błękit, jasny róż, beż, odcienie kremowe. Dodatki możesz dobierać z kolei w kolorze szarym, ciemnozielonym, bordowym, brązowym czy granatowym.
  • Szara marynarka
Czyli ponadczasowa klasyka. O tym połączeniu wspominaliśmy już nieco wyżej, pisząc o szarych spodniach w kratę i granatowej marynarce. Tutaj mamy sytuację odwrotną, ale kolory dodatków i zasady zostają te same.
  • Brązowa marynarka
Kolejne dość nietypowe, ale bardzo efektowne zestawienie. Do brązowej marynarki i granatowych spodni w kratę dobierz białą koszulę. Inne elementy garderoby, np. sweter, mogą być w kolorze bordowym, ciemnozielonym, rudym, a nawet odcieniu musztardowym – ten ostatni wspaniale rozjaśni zestaw bazujący na brązie i granacie. Mała uwaga – do brązowej marynarki i granatowych spodni zawsze dobieraj obuwie w kolorze brązu. Cała stylizacja będzie wówczas bardziej spójna.

Jaka marynarka do spodni w kratę w kolorze czarnym?

Odpowiedź na to pytanie może być jedna – praktycznie każda. Do czarnych spodni w kratę możesz założyć marynarkę szarą, bordową, ciemnozieloną, brązową czy granatową. Unikaj łączenia czarnych spodni z czarną marynarką – wówczas look będzie zbyt przytłaczający. Nie zestawiaj również czarnych spodni z bardzo jasnymi marynarkami, np. beżem. Czerń spodni przytłoczy ten jasny odcień i nie wydobędzie z niego tego, co najlepsze.

Brązowe spodnie w kratę – jaka marynarka?

Bordowa, granatowa, ciemnozielona, a nawet beżowa – wszystkie te marynarki będą wyglądać świetnie z brązowymi spodniami w kratę. Do takiej stylizacji dobieraj też dodatki w takich odcieniach. Chcesz zaszaleć? Postaw na dodatki w mocnym kolorze, np. musztardowym czy różu magenta. Oczywiście noś je na drobnych elementach, np. skarpetkach, krawacie czy muszce.
Masz kraciaste spodnie? W takim razie dobrze przemyśl dobór marynarki. Nie bój się wybierać marynarek jasnych, np. błękitnych czy beżowych. Te są nieocenione w cieplejsze pory roku i będą prezentować się świetnie ze spodniami w kratę w kolorze szarym czy brązowym. A tobie, które z powyżej opisanych połączeń podoba się najbardziej? Jak często nosisz na co dzień kraciaste spodnie i marynarkę?