Data publikacji:

Jaka marynarka do szarych spodni jest odpowiednia?

Szare spodnie to jeden z najmodniejszych wyborów w ostatnim czasie. Nie bez powodu coraz więcej mężczyzn sięga właśnie po takie spodnie na wiele różnych okazji. Coraz częściej odchodzi się od pełnego garnituru, szczególnie na mniej oficjalne wydarzenia, takie jak wesela, rodzinne przyjęcia, święta lub mniej oficjalne spotkania biznesowe.
Jaka marynarka do szarych spodni jest odpowiednia?
Outfit złożony z szarych spodni i odpowiednio dopasowanej marynarki to częsty wybór, na który decydują się nie tylko młodzi mężczyźni, ale także ci w średnim wieku. Eleganckie spodnie w kolorze szarym to jeden z najmodniejszych elementów mody męskiej, który jest coraz częściej widoczny na wielu wydarzeniach.
Dobranie do szarych spodni innych elementów stylizacji wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.
Wybór marynarki, koszuli, butów oraz innych dodatków zależy od kroju spodni, okazji, na jaką taka stylizacja zostanie wykorzystana, pory roku oraz osobistych preferencji mężczyzny. Aby dobrać marynarkę w odpowiednim kolorze do szarych spodni, warto znać podstawowe techniki łączenia kolorów poszczególnych elementów garderoby.

Szare spodnie – jaka marynarka wygląda najlepiej?

Połączenie szarych spodni z marynarką w innym kolorze to niezwykle modne rozwiązanie, na które decyduje się wielu mężczyzn. Taka stylizacja jest nie tylko bardzo modna, ale także może sprawiać wrażenie lekko sportowej. Do eleganckich spodni pasuje wiele marynarek w różnych kolorach.
Przy wyborze marynarki, warto pamiętać, aby była ona dopasowana do sylwetki. Marynarka nie może być zbyt krótka, ale nie powinna być także za długa. Powinna kończyć się lekko nad połową uda. Rękawy marynarki również nie mogą być za krótkie, ponieważ przy podnoszeniu rąk skracają się jeszcze bardziej, przez co marynarka wygląda na zdecydowanie za małą.
Wybierając marynarkę, szczególną uwagę należy zwrócić na jej kolor. Do szarych spodni najbardziej pasują marynarki w takich kolorach:
 • Czarny – to klasyczny wybór, na który decyduje się wielu mężczyzn. Czarna marynarka dobrze wygląda na niemal każdej sylwetce oraz na wszystkich karnacjach skóry. Co więcej, do czarnej, klasycznej marynarki pasuje znaczna większość dodatków, dlatego taki wybór to bardzo bezpieczne i klasyczne rozwiązanie.
 • Granatowy – marynarka w kolorze granatowym i szare spodnie to jedno z najczęściej stosowanych połączeń. Taki zestaw jest niezwykle elegancki, dlatego pasuje na wiele różnych okoliczności i wydarzeń, ale poprzez połączenie elementów w różnych kolorach jest także bardzo modny i nieoczywisty.
 • Bordowy – marynarka w kolorze bordowym może w świetny sposób uzupełnić stylizację z szarymi spodniami w roli głównej, ale warto pamięta
 • , aby kolor marynarki był zbliżony bardziej do ciemnej śliwki niż do nasyconej czerwieni.
 • Błękitny – to niezaprzeczalnie jeden z najmodniejszych kolorów, jaki spotkać można na męskich marynarkach. Błękitna marynarka świetnie komponuje się z szarymi spodniami, ale na takie zestawienie najlepiej zdecydować się w miesiącach letnich, ponieważ zimą lepiej sięgnąć po ciemniejsze kolory.

Szare spodnie w kratę – jaką marynarkę wybrać?

Spodnie w kratę to odważny wybór, który przyciąga do siebie coraz więcej mężczyzn. Takie spodnie świetnie pasują do wielu okazji, dlatego można je zakładać na wesela, imprezy okolicznościowe, rodzinne uroczystości, spotkania biznesowe oraz wiele innych, mniej oficjalnych wydarzeń.
Krata to niezaprzeczalnie jeden z najdłużej utrzymujących się w modzie wzorów, ponieważ jest widoczna na ubraniach, zarówno casualowych, jak i eleganckich, już od wielu lat. Chociaż do niedawna eleganckie spodnie kojarzone były tylko z kolorem czarnym, to obecnie wybór eleganckich spodni męskich poszerzył się o modele w różnych, czasem nieoczywistych, wersjach kolorystycznych oraz na modele w kratę, także różnokolorową.
Do spodni w szarą kratę pasuje wiele różnych marynarek w popularnych kolorach. Najlepszym wyborem do spodni szarych z kratą w podobnym kolorze będą marynarki w takich wersjach kolorystycznych:
 • granatowy – marynarki w tym kolorze to klasyczny wybór, który pasuje niemal do każdego odcienia szarości,
 • bordowy – takie marynarki to niezwykle elegancki i modny wybór, który podkreśli spodnie w kratę,
 • ciemnozielony – to nieoczywisty wybór, jednak ciemnozielona marynarka dobrze komponuje się z szarymi spodniami w kratę, tworząc tym samym wyjątkowo modny zestaw,
 • czarny – to niezaprzeczalnie najbardziej klasyczny i elegancki wybór, który zawsze się sprawdza. Zestawienie szarych spodni w kratę z czarną marynarką to bezpieczne połączenie, które niemal zawsze wygląda dobrze,
 • szary – kompletowanie szarych spodni w kratę z marynarką w szarym kolorze wcale nie musi wyglądać nudno. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie dwóch odcieni szarości. Aby stworzyć modny total look, warto zdecydować się na marynarkę w kratę, która będzie świetnie pasować do spodni o tym samym wzorze,
 • błękitny – to najjaśniejszy z wszystkich kolor, który wyjątkowo dobrze komponuje się z szarymi spodniami w kratę. Na taką marynarkę warto postawić szczególnie w ciepłych miesiącach – wiosną lub latem. Błękitny kolor marynarki podkreśla opaleniznę oraz dodaje całej stylizacji lekkości i elegancji.

Buty do szarych spodni – najmodniejsze modele

Do szarych spodni pasuje wiele różnych butów w popularnych kolorach. Dobieranie butów i innych dodatków, które będą dobrze wyglądać z szarymi spodniami, jest łatwiejsze, niż początkowo mogłoby się wydawać.
Najczęściej wybór pada na buty w takich wersjach kolorystycznych:
 • czarne,
 • granatowe,
 • brązowe,
 • niebieskie,
 • szare.
Zdjęcie: Envato Elements/ Iakobchuk
Autor: Redakcja Ceneo