Data publikacji:

Jaka maszynka do strzyżenia to najlepszy wybór?

Dzisiejsza moda pozwala na wiele interpretacji męskich trendów w urodzie. Jednak bez względu na to, dobra maszynka do strzyżenia powinna być must have każdego mężczyzny, gdyż dzięki niej zadba zarówno o włosy, jak i o zarost. Jednak jaka maszynka do strzyżenia będzie odpowiednia? Dowiesz się o tym z poniższego artykułu.
Jaka maszynka do strzyżenia to najlepszy wybór?

Jaka maszynka do strzyżenia włosów oraz brody? Podstawy

Zastanawiasz się, czy strzyżenie w domu to dobry wybór? Według nas, zdecydowanie tak. Wystarczy nieco praktyki oraz cierpliwości. Dzięki strzyżeniu włosów w domowym zaciszu oszczędzasz mnóstwo czasu na chodzenie do fryzjera oraz barbera. Jednak, aby strzyc odpowiednio, musisz postawić na dobrą maszynkę do włosów i choć jej koszt jest wyższy niż jednorazowe wyjście do fryzjera, regularnie strzyżenie w domu będzie nie tylko oszczędnością czasu, ale i pieniędzy!
W dalszej części naszego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia. Ponadto polecimy ci kilka sprawdzonych modeli maszynek.
Zapraszamy do lektury!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszynki do strzyżenia?

Choć wybór odpowiedniego urządzenia do strzyżenia może wydawać się nie lada wyzwaniem, nie jest to prawdą. Wystarczy, że zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, które pozwolą ci dokonać odpowiedniego wyboru. Przede wszystkim zastanów się, czy maszynka będzie ci potrzebna do ścinania włosów w standardowy sposób, bez „udziwnień”. Jeśli tak, postaw na maszynkę z małą liczbą nasadek. Jeśli jednak lubisz szaleć z wyglądem swoich włosów bądź chcesz ujarzmić także swój zarost czy inne części ciała, na których pojawia się owłosienie – powinieneś zdecydować się na model z większą liczbą wymiennych nasadek dostosowanych do rożnych części ciała.
Następną kwestią, którą musisz brać pod uwagę przed wyborem maszynki, jest sposób jej zasilania. Możesz wybrać pomiędzy zasilaniem: akumulatorowym, akumulatorowo-sieciowym, sieciowym oraz bateryjnym. Każdy z tych typów posiada swoje nieocenione zalety, ale i wady. Inną przydatną kwestią jest wodoodporność urządzenia, która nie jest jednak dostępna w przypadku wszystkich modeli. Dobrym wyborem będzie także maszynka samosmarująca ostrza. Ponadto, jeśli masz już doświadczenie w strzyżeniu, z pewnością zainteresują cię dodatkowe akcesoria.
Znając już podstawy, sprawdź, jaka maszynka do strzyżenia włosów oraz brody jest warta zakupu.

Maszynki do strzyżenia – nasze propozycje

Philips HC5630/15

Naszą pierwszą propozycją jest model od marki Philips, w którym zastosowano nowoczesną technologię Trim-n-Flow PRO zapewniającą szybkie i równie strzyżenie. Podwójnie ostrzone ostrza zapewniają 2 razy szybsze strzyżenie. Zaletą są także samoostrzące się ostrza ze stali szlachetnej. Co więcej, innowacyjna budowa nasadki odprowadza włosy od ostrzy podczas przycinania, co uniemożliwia ściętym włosom utknięcie w maszynce. Dzięki tejże funkcji możesz strzyc włosy bez niepotrzebnych przerw. Posiada zasilanie akumulatorowe, które pozwala na 90 minut działania po 1 godzinie ładowania. Ponadto model HC5630/15 jest wodoodporny, więc można myć go w wodzie. Urządzenie posiada 28 ustawień długości, od 0,5 do 28 milimetrów. Do urządzenia dołączony jest miękki pokrowiec do przechowywania maszynki i akcesoriów.
Jaka inna maszynka do strzyżenia będzie odpowiednia? Sprawdź nasze pozostałe propozycje.

WAHL Trendcut Li-Ion 1661.0465

Kolejną propozycją jest maszynka od marki WAHL, jedynej na świecie firmy produkującej maszynki do włosów dla NASA. W zestawie znajduje się: 12 nakładek grzebieniowych, płaszcz fryzjerski 100% polyester, nożyczki, grzebień, szczoteczka do czyszczenia i olej. Urządzenie posiada stalowe ostrze nierdzewne, diamentowo szlifowane z funkcją samoostrzenia. Maszynka jest doskonałym sprzętem do strzyżenia zarówno włosów, jak i brody. Dzięki akumulatorowi pozwala na 100 minut bezprzewodowej pracy. Co więcej, model Trendcut Li-Ion 1661.0465 posiada funkcję szybkiego ładowania, co oznacza, iż 1 minuta ładowania równa się 3 minutom późniejszej pracy maszynki. Maszynki można używać bezprzewodowo, jak i z podłączonym zasilaczem.

Remington ProPower Titanum HC7170

ProPower Titanum od firmy Remington to urządzenie, w którym zastosowano zaawansowaną geometrię ostrza, która maksymalizuje wydajność przycinania i umożliwia osiągnięcie profesjonalnych wyników w zaciszu własnego domu. Wykorzystano w niej silnik o dwukrotnie większej wydajności. Zaś ostrza typu AccuAngle zostały ustawione pod kątem 42 stopni, co pozwala na jeszcze efektywniejsze przycinanie włosów. Urządzenie pozwala na ustawienie długości pomiędzy 1 a 44 milimetry, co umożliwia zarówno przycięcie włosów, jak i brody czy zarostu. Maszynka od Remington posiada cyfrowy wyświetlacz, który wskazuje stopień naładowania urządzenia. Urządzenie może być używane zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. Na akumulatorze może ono pracować nieprzerwanie do 90 minut. Co więcej, posiada ono funkcję szybkiego ładowania. Model ProPower Titanum HC7170 posiada akcesoria takie jak oleje i szczoteczka do czyszczenia, które pozwalają utrzymać ostrza urządzenia w doskonałym stanie przez wiele lat.

BaByliss MEN E756E Power

Jaka maszynka do strzyżenia będzie odpowiednia? My stawiamy także na model MEN E756E Power od BaByliss. Posiada ona 8 wymiennych nakładek do najbardziej zaawansowanej stylizacji włosów, które posiadają długości od 3 do 35 milimetrów. Charakteryzuje ją zasilanie sieciowe oraz zdejmowane ostrze, które wykonane zostało z wysokiej klasy stali nierdzewnej.
Autor: Honorata Pitura