Data modyfikacji:

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Stało się – podjąłeś decyzję, że chcesz poprosić ją o rękę. Wybrałeś idealny moment i zaplanowałeś romantyczne zaręczyny. Pozostaje wybór symbolu twoich uczuć, czyli wyjątkowego pierścionka. Jeśli nie masz pojęcia, na jaki się zdecydować, głowa do góry – dla wielu mężczyzn to zdecydowanie najtrudniejszy element operacji „oświadczyny”. Spieszymy z pomocą i radzimy, jaki pierścionek zaręczynowy kupić, by tego dnia zobaczyć w jej oczach jeszcze większy błysk szczęścia.
jaki pierśionek zaręczynowy
Decyzja o oświadczynach należy bez wątpienia do tych najważniejszych w życiu mężczyzny. Lada moment zapytasz ukochaną kobietę o to, czy zechce towarzyszyć ci w reszcie życiowej drogi. To chwila przepełniona emocjami, ale także moment, który nie obejdzie się bez jednego, błyszczącego drobiazgu. Pierścionek zaręczynowy to wyraz twoich szczerych uczuć oraz pamiątka ważnego dnia. Masz problem z jego wyborem? Tylko spokojnie – na pewno uda nam się pomóc.

Jaki pierścionek zaręczynowy – męski dylemat

Oświadczyny to bez wątpienia jeden z najważniejszych momentów w życiu. Z pewnością jest również jednym z tych najbardziej stresujących – w końcu większości mężczyzn zależy, aby przygotować wyjątkową niespodziankę dla wybranki i co najważniejsze – usłyszeć upragnione „tak”. Poza wyborem odpowiedniego momentu i okoliczności, pojawia się jeszcze jedno ważne zadanie – jak wybrać pierścionek zaręczynowy.

Przeczytaj również: Jak zmierzyć obwód palca? Jak sprawdzić, jaki obwód palca ma ukochana?

To oczywiste, że ten mały przedmiot jest jedynie symbolem twojej deklaracji, dlatego do poszukiwania pierścionka trzeba podejść spokojnie. Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś się postarać – najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy do końca życia będzie ważną pamiątką dla was obojga!

Pierścionek zaręczynowy a tradycyjny

Pierścionek sam w sobie z całą pewnością nie stanowi ekstrawaganckiej biżuterii. Nosi go niejedna kobieta; często trafia także na listy wymarzonych prezentów gwiazdkowych czy urodzinowych. Różnica pomiędzy pierścionkiem tradycyjnym a zaręczynowym jest jednak znacząca!
pierścionek na zaręczyny
Zacznijmy od symboliki – nie ulega przecież wątpliwości, że pierścionek zaręczynowy to nie tylko kolejna błyskotka w kobiecej szkatułce. To biżuteria, która skrywa wiele emocji i uczuć, a po latach będzie budzić piękne wspomnienia. Nie bez powodu pierścionki zaręczynowe bywają przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Choć ile kobiet, tyle gustów, w zdecydowanej większości przypadków pierścionki zaręczynowe mają wiele wspólnych punktów. Przyjmuje się, że są wykonane z drogocennego kruszcu – najczęściej złota – i ozdobione specjalnym kamieniem, zwykle brylantem lub diamentem. Pierścionek zaręczynowy powinien mieć wyjątkowy charakter i wyróżniać się na tle zwykłej, codziennej biżuterii.

Pierścionek zaręczynowy: jaki wybrać? Aktualne trendy

Pierścionki zaręczynowe, podobnie jak inne rodzaje biżuterii, podlegają modzie. Choć nie ulegają tak zaskakującym modyfikacjom, jak kolczyki czy naszyjniki, można zauważyć, że projektanci romantycznej biżuterii idą z duchem czasu. Jakie pierścionki zaręczynowe są aktualnie na szczytach rankingów?
  • Modny pierścionek zaręczynowy nie musi być wykonany z żółtego złota. Dziś coraz częstszym wyborem narzeczonych staje się złoto białe oraz różowe.
  • Klasyczny pierścionek zaręczynowy z jednym oczkiem z pewnością nigdy nie wyjdzie z mody. Nie oznacza to jednak, że jest on jedynym rozwiązaniem. Aktualnie popularnością cieszą się również pierścionki z wieloma kamykami, a nawet te przypominające wysadzone błyskotkami obrączki.
  • W ostatnich sezonach można zauważyć powrót do mody biżuterii vintage. Elegancko zdobione pierścionki zaręczynowe z dużymi kamieniami to idealna propozycja dla kobiet, które stawiają na elegancję i lubią wyróżniać się z tłumu.

Jaki pierścionek zaręczynowy kupić? Kilka wskazówek

Czas na konkrety. Jak wybrać najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy? Poniżej prezentujemy kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym kupisz idealny pierścionek dla swojej przyszłej żony.

Klasyczny czy ekstrawagancki pierścionek zaręczynowy?

Pierwszą kwestią, którą musisz wziąć pod uwagę, jest gust twojej ukochanej. Pierścionek zaręczynowy z reguły jest noszony na co dzień; dobrze, jeśli będzie dopasowany do stylu jego przyszłej właścicielki.
zastanawiasz się, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Przyjrzyj się, jakiego rodzaju biżuterię nosi twoja dziewczyna. Jeśli jest delikatna i minimalistyczna, nie decyduj się na kupno pierścionka z ogromnym kamieniem. Jeśli ona preferuje ekstrawagancki styl i nosi kolorową, widoczną biżuterię, pierścionek z dużym oczkiem będzie dobrym wyborem.

Pierścionek zaręczynowy: złoty czy srebrny?

Najczęstszym wyborem pozostają pierścionki zaręczynowe złote – w klasycznym odcieniu, jak również ze złota białego lub różowego. Czy są lepsze od srebrnej biżuterii? Oczywiście, że nie – wiele kobiet wręcz preferuje błyskotki ze srebra.
Warto mieć na uwadze jednak to, że pierścionek zaręczynowy ma funkcję pamiątkową, a twoja ukochana zechce zatrzymać go na całe życie. Złoto jest metalem trwalszym od srebra: jest mniej podatne na kruszenie wraz z upływem czasu.
Pierścionek zaręczynowy srebrny będzie trafionym wyborem wtedy, gdy ona preferuje taki rodzaj biżuterii. Jego wytrzymalszym, a zarazem podobnym odpowiednikiem będzie pierścionek zaręczynowy z białego złota.
pierścionek zaręczynowy

A może pierścionki zaręczynowe z diamentem?

Marylin Monroe śpiewała, że diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety. Niejedna z pań z pewnością marzy, aby drogocenny kamień ozdobił i jej dłoń. Niewykluczone jednak, że twoja ukochana bardziej ucieszyłaby się z nieco innego pierścionka.
W ostatnim czasie ponownie modne są pierścionki zaręczynowe z niebieskim oczkiem (np. z szafiru) lub te ozdobione krwistoczerwonym rubinem. Warto wziąć pod uwagę również błękitny topaz czy ametyst w kolorze delikatnego fioletu.
Po raz kolejny powinieneś zastanowić się nad stylem swojej wybranki – klasyczny pierścionek zaręczynowy z białym diamentem będzie w sam raz, jeśli twoja przyszła żona na co dzień stawia na prostą elegancję. Kamień w wyrazistym kolorze ucieszy miłośniczkę modowych eksperymentów.

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Gdy wybierzesz już idealny pierścionek zaręczynowy, pozostaje zdecydować, w jakim rozmiarze go zamówić. Jak dyskretnie dowiedzieć się, który pierścionek będzie pasował? Poniższe sposoby pomocą ci ustalić to bez psucia niespodzianki.
Rozmiar pierścionka zaręczynowego najprościej jest ustalić, sprawdzając inny pierścionek swojej ukochanej. Oczywiście pod warunkiem, że nosi go na palcu serdecznym. Wystarczy, że odrysujesz średnicę pierścionka na papierze lub odciśniesz biżuterię w plastelinie.
Kolejna metoda jest bardziej ryzykowna, jednak również zapewni ci precyzyjne ustalenie rozmiaru palca. Gdy twoja dziewczyna będzie spała, owiń go paskiem papieru z zaznaczonym punktem. Przetnij papier tak, aby wyznaczony punkt i miejsce cięcia wyznaczyło obwód palca. Ostrzegamy: to propozycja tylko dla odważnych!
O rozmiar pierścionka zaręczynowego możesz podpytać jej koleżanki, siostrę lub mamę – jeśli tylko masz pewność, że dochowają tajemnicy.
To, jaki pierścionek zaręczynowy kupić, nie musi okazać się misją nie do przejścia. Najlepiej, jeśli będziesz kierować się gustem swojej ukochanej i własną intuicją – w końcu znasz swoją dziewczynę najlepiej, prawda?

Czy kobieta może sama wybrać pierścionek zaręczynowy?

Najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy to ten, który pasuje do twojej przyszłej narzeczonej. Wielu mężczyzn, w obawie o zły wybór, rozważa pozostawienie go kobiecie. To również dobre rozwiązanie – pod warunkiem, że twoja ukochana je zaakceptuje. Pamiętaj, że nie każda kobieta oczekuje, że mężczyzna bez problemu trafi w jej gust i dobierze odpowiedni rozmiar. Zaręczyny bez pierścionka i jego wspólny wybór w późniejszym czasie nie są faux pas, a zaoszczędzą ci wiele stresu.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Podsumowanie

Wybierając pierścionek zaręczynowy, kieruj się przede wszystkim gustem swojej ukochanej. Nie zaszkodzi pomyszkować w jej szkatułce z biżuterią i sprawdzić, jakiego rodzaj błyskotki lubi najbardziej. Istnieje także kilka sprytnych metod doboru rozmiaru pierścionka. Jeśli jednak chcesz ograniczyć ryzyko niepowodzenia, a twoja ukochana nie będzie mieć nic przeciwko, po usłyszeniu wymarzonego „tak” pozwól wybrać jej pierścionek.

Najlepsze pierścionki zaręczynowe - ranking