Data publikacji:

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Stało się – podjąłeś decyzję, że chcesz poprosić ją o rękę. Wybrałeś idealny moment i zaplanowałeś romantyczne zaręczyny. Pozostaje wybór symbolu twoich uczuć, czyli wyjątkowego pierścionka. Jeśli nie masz pojęcia, na jaki się zdecydować, głowa do góry – dla wielu mężczyzn to zdecydowanie najtrudniejszy element operacji „oświadczyny”. Spieszymy z pomocą i radzimy, jaki pierścionek zaręczynowy kupić, by tego dnia zobaczyć w jej oczach jeszcze większy błysk szczęścia.

jaki pierścionek zaręczynowy

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Jaki pierścionek zaręczynowy – męski dylemat

Oświadczyny to bez wątpienia jeden z najważniejszych momentów w życiu. Z pewnością jest również jednym z tych najbardziej stresujących – w końcu większości mężczyzn zależy, aby przygotować wyjątkową niespodziankę dla wybranki i co najważniejsze – usłyszeć upragnione „tak”. Poza wyborem odpowiedniego momentu i okoliczności, pojawia się jeszcze jedno, ważne zadanie – jak wybrać pierścionek zaręczynowy.

To oczywiste, że ten mały przedmiot jest jedynie symbolem twojej deklaracji, dlatego do poszukiwania pierścionka trzeba podejść spokojnie. Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś się postarać – najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy do końca życia będzie ważną pamiątką dla was obojga!

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

300, 500, 1000 złotych, a może jeszcze więcej? Za ile kupić pierścionek zaręczynowy, aby nie wypaść na skąpiradło? Nie będziesz zdziwiony, jeśli powiemy, że kobiety to sprytne istoty, którym do ocenienia wartości biżuterii często wystarczy jeden rzut oka.

Nie chodzi o to, byś wydał na pierścionek wszystkie swoje oszczędności. Popularne twierdzenie mówi jednak, że na ten podarunek mężczyzna powinien wydać nie mniej niż równowartość jednej swojej pensji.

Twoja ukochana w dniu oświadczyn z pewnością będzie przepełniona szczęściem spowodowanym twoją decyzją – pierścionek to jedynie jej symbol. Pomyśl jednak, jak poczułaby się, gdyby otrzymała bardzo tani pierścionek, wiedząc, że stać cię na o wiele lepszy? Jeśli szukasz odpowiedzi na to, ile kosztuje pierścionek zaręczynowy, brzmi ona: tyle, na ile możesz sobie pozwolić.

Jaki pierścionek zaręczynowy kupić? Kilka wskazówek

Czas na konkrety. Jak wybrać najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy?

Klasyczny czy ekstrawagancki pierścionek zaręczynowy

Pierwszą kwestią, którą musisz wziąć pod uwagę, jest gust twojej ukochanej. Pierścionek zaręczynowy z reguły jest noszony na co dzień; dobrze, jeśli będzie dopasowany do stylu jego przyszłej właścicielki.

zastanawiasz się, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Przyjrzyj się, jakiego rodzaju biżuterię nosi twoja dziewczyna. Jeśli jest delikatna i minimalistyczna, nie decyduj się na kupno pierścionka z ogromnym kamieniem. Jeśli ona preferuje ekstrawagancki styl i nosi kolorową, widoczną biżuterię, pierścionek z dużym oczkiem będzie dobrym wyborem.

Pierścionek zaręczynowy: złoty czy srebrny?

Najczęstszym wyborem pozostają pierścionki zaręczynowe złote – w klasycznym odcieniu, jak również ze złota białego lub różowego. Czy są lepsze od srebrnej biżuterii? Oczywiście, że nie – wiele kobiet wręcz preferuje błyskotki ze srebra.

Warto mieć na uwadze jednak to, że pierścionek zaręczynowy ma funkcję pamiątkową, a twoja ukochana zechce zatrzymać go na całe życie. Złoto jest metalem trwalszym od srebra: jest mniej podatne na kruszenie wraz z upływem czasu.

Pierścionek zaręczynowy srebrny będzie trafionym wyborem wtedy, gdy ona preferuje taki rodzaj biżuterii. Jego wytrzymalszym, a zarazem podobnym odpowiednikiem będzie pierścionek zaręczynowy z białego złota.

A może pierścionki zaręczynowe z diamentem

Marylin Monroe śpiewała, że diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety. Niejedna z pań z pewnością marzy, aby drogocenny kamień ozdobił i jej dłoń. Niewykluczone jednak, że twoja ukochana bardziej ucieszyłaby się z nieco innego pierścionka.

W ostatnim czasie ponownie modne są pierścionki zaręczynowe z niebieskim oczkiem (np. z szafiru) lub te ozdobione krwistoczerwonym rubinem. Warto wziąć pod uwagę również błękitny topaz czy ametyst w kolorze delikatnego fioletu.

Po raz kolejny powinieneś zastanowić się nad stylem swojej wybranki – klasyczny pierścionek zaręczynowy z białym diamentem będzie w sam raz, jeśli twoja przyszła żona na co dzień stawia na prostą elegancję. Kamień w wyrazistym kolorze ucieszy miłośniczkę modowych eksperymentów.

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Gdy wybierzesz już idealny pierścionek zaręczynowy, pozostaje zdecydować, w jakim rozmiarze go zamówić. Jak dyskretnie dowiedzieć się, który pierścionek będzie pasował? Poniższe sposoby pomocą ci ustalić to bez psucia niespodzianki.

Rozmiar pierścionka zaręczynowego najprościej jest ustalić, sprawdzając inny pierścionek twojej ukochanej. Oczywiście pod warunkiem, że nosi go na palcu serdecznym. Wystarczy, że odrysujesz średnicę pierścionka na papierze lub odciśniesz biżuterię w plastelinie.

Kolejna metoda jest bardziej ryzykowna, jednak również zapewni ci precyzyjne ustalenie rozmiaru palca. Gdy twoja dziewczyna będzie spała, owiń go paskiem papieru z zaznaczonym punktem. Przetnij papier tak, aby wyznaczony punkt i miejsce cięcia wyznaczyło obwód palca. Ostrzegamy: to propozycja tylko dla odważnych!

O rozmiar pierścionka zaręczynowego możesz podpytać jej koleżanki, siostrę lub mamę – jeśli tylko masz pewność, że dochowają tajemnicy.

To, jaki pierścionek zaręczynowy kupić, nie musi okazać się misją nie do przejścia. Najlepiej, jeśli będziesz kierować się gustem swojej ukochanej i własną intuicją – w końcu znasz swoją dziewczynę najlepiej, prawda?

Autorka: Joanna Stanuch