Data publikacji:

Jak zmierzyć obwód palca? Jak sprawdzić, jaki obwód palca ma ukochana?

Zaręczyny to piękny, ale też niezwykle stresujący moment. Jakie miejsce na oświadczyny wybrać? Jaki pierścionek kupić? Czy rozmiar pierścionka będzie pasował? Poznaj niekonwencjonalne sposoby na sprawdzenie obwodu palca ukochanej. 
jak zmierzyć obwód palca

Wycieczka do jubilera

Najprostszym sposobem na sprawdzenie obwodu palca jest wizyta u jubilera i przymierzenie kilku modeli pierścionków wraz ze sprawdzeniem rozmiaru przez obsługę. Oczywiście trudno wówczas o dyskrecję i zachowanie zaręczyn w tajemnicy. Twoja wybranka najprawdopodobniej zacznie się domyślać, że coś dla niej szykujesz. Z drugiej strony, taka wizyta pozwoli ci też ustalić, jakie pierścionki podobają się twojej drugiej połówce. 

Pierścionek zaręczynowy po zaręczynach

Coraz bardziej popularne jest kupowanie pierścionków zaręczynowych już po złożeniu obietnicy. W chwili zadania najważniejszego pytania możesz oczywiście trzymać pierścionek w dłoni, ale może to być po prostu ładny pierścionek z niższej półki cenowej, który ma raczej pełnić funkcję symboliczną.
Po pierścionek zaręczynowy wybierzecie się do jubilera razem, już jako narzeczony i narzeczona. Ukochana sama będzie mogła wybrać swój wymarzony pierścionek. 

Porozmawiaj z przyjaciółką ukochanej

Najbliższa koleżanka, mama czy siostra mogą nie tylko doradzić w wyborze odpowiedniego pierścionka, ale także w doborze rozmiaru. Wystarczy, że podczas niezobowiązującej rozmowy podejmą temat biżuterii, zaczną przymierzać swoje pierścionki, a dyskusja na temat rozmiaru poszczególnych pierścionków rozpocznie się niemal automatycznie. 

Sprawdź rozmiar jej pierścionka w domu lub u jubilera

Jeśli twoja dziewczyna nosi pierścionek na palcu serdecznym, to wiedz, że jesteś w czepku urodzony i z doborem rozmiaru pierścionka pójdzie ci o wiele łatwiej! Możesz kupić multisizer – narzędzie do oceny rozmiaru palca i/lub rozmiaru pierścionka. Wystarczy, że pierścionek nałożysz na miarkę, by poznać obwód palca.
Alternatywą będzie odciśnięcie pierścionka w modelinie lub plastelinie, by poznać jego wewnętrzny obwód, ale to sprawdzenie obwodu za pomocą miarki jest dokładniejsze.

Jak się mierzy obwód palca?

Wytnij ze zwykłego papieru cienki pasek, który będzie imitował pierścionek. Zaznacz na nim początkowy punkt, od którego będziesz mierzyć obwód. Zawiń go wokół palca serdecznego ukochanej i zaznacz drugi punkt, czyli punkt końcowy. Zwróć uwagę, by pasek nie przylegał do palca zbyt mocno. 
Następnie zmierz linijką dokładnie długość paska pomiędzy zaznaczonymi punktami. 

Kup jej pierścionek niezaręczynowy

Jeśli bardzo zależy ci na tym, by pierścionek zaręczynowy pasował idealnie, ale nie znasz rozmiaru palca swojej dziewczyny, warto wcześniej kupić ukochanej zwykły, niezobowiązujący pierścionek na palec serdeczny. Taką biżuterię zawsze można założyć na inny palec, np. wskazujący lub środkowy, jeśli jest za duży na palec serdeczny.
Pamiętaj jednak, że to nie jest pierścionek zaręczynowy. Najlepiej, jeśli wprost powiesz wybrance, że masz dla niej mały prezent. Staraj się nie budować wyjątkowej, romantycznej atmosfery, bo dziewczyna może poczuć się zawiedziona, jeśli czeka na zaręczyny.
Wytłumacz, że bardzo spodobał ci się akurat ten pierścionek, ale nie jesteś pewien czy trafiłeś z rozmiarem. Zaznacz, że jeśli nie będzie pasował, to razem udacie się do jubilera, by go wymienić na mniejszy lub większy.
Zdjęcie: Envato Elements