Data publikacji:

Męskie fryzury z grzywką - propozycje męskich fryzur z grzywką


Jeżeli nadal wahasz się, czy wybrać fryzurę z grzywką, pomożemy ci podjąć właściwą decyzję. Grzywka jest tak uniwersalnym cięciem, że z pewnością znajdziesz fryzurę, która będzie pasować do twoich rysów twarzy i odpowiadać twoim preferencjom. Możliwości jej stylizacji oraz modyfikacji są bowiem praktycznie nieograniczone.
barber

Grzywka męska - dlaczego warto?


Grzywka to ważny element wielu męskich stylizacji. Sposób cięcia i stylizacji grzywki ma ogromny wpływ na ogólny wygląd nie tylko włosów, ale także twarzy. Grzywka może być wykorzystana do zmiany ogólnego stylu, przy czym grzywka pocięta lub nierówna może nadać fryzurze rockowy charakter, a gładka, prosta grzywka w poprzek głowy - bardziej poważny charakter. Dodając grzywkę do swojej fryzury, możesz nadać swojemu wyglądowi odrobinę osobowości.

Propozycje męskich fryzur z grzywką


Kręcona grzywka

Idealnie ułożona kręcona grzywka może być wspaniałym dodatkiem do twojego codziennego wyglądu, ale jest ona narażona na dodatkowy problem z utrzymaniem. Ponieważ kręcona grzywka składa się z grup włosów, które zostały blisko siebie zebrane w loki, wiatr wiejący w pasma może spowodować ich rozdzielenie i rozrzucenie, co może zrujnować wygląd fryzury poprzez nadanie jej zbyt dużej objętości i puszenie się. Możesz uniknąć tego problemu, stosując twardszy wosk lub używając lakieru do włosów.

Pompadour z ulizanym tyłem

Główną wadą zarówno pompadoura, jak i ulizanego tyłu, jest ich skłonność do ulegania wpływowi wilgoci. Fryzury te wymagają dużej objętości w przedniej części głowy, a żeby to osiągnąć, włosy muszą być szczotkowane i układane w określony sposób.

Pompadour z gładkim tyłem

Gdy włosy są już ułożone, ich styl może łatwo zostać zrujnowany przez najmniejszą wilgoć. Stylizowany przód zaczyna tracić swoją objętość, spłaszczając się na głowie, zamiast utrzymywać swój kształt. Można temu zapobiec, stosując lakier do włosów na koniec stylizacji i używając suszarki przed stylizacją. To ważne, ponieważ ciepłe powietrze nada włosom kształt, a chłodne formę.

Przedziałek na środku

Przedziałek pośrodku to klasyczna fryzura dla mężczyzn, która jest jedną z najmodniejszych fryzur. Prostota grzywki sprawia, że jest ona popularnym wyborem i jest łatwa w utrzymaniu. Niemniej jednak spocona skóra głowy może być problematyczna w przypadku tej fryzury, ponieważ włosy układają się na czole, pochłaniając wilgoć, z którą mają kontakt. Może to spowodować, że końcówki włosów nie pozostaną na swoim miejscu.

Fryzura męska z grzywką - jak ułożyć?


Wbrew pozorom układanie męskiej fryzury z grzywką wcale nie musi należeć do najtrudniejszych zadań na świecie. Tak naprawdę jest ona naprawdę szybka i prosta. Wystarczy zaczesać swoje włosy do przodu, a następnie ułożyć pasma przy użyciu palców. Kształt fryzury zależy już od osobistych upodobań. Przy dłuższych włosach warto pomyśleć jeszcze nad przedzieleniem włosów.

Fryzury męskie z długą grzywką - jak przycinać?


Istnieje całkiem sporo różnych rodzajów grzywki. Aby wybrać odpowiednią dla siebie, musisz wziąć pod uwagę takie czynniki jak rodzaj twoich włosów, ich strukturę i twój indywidualny styl. Jeżeli zastanawiasz się nad fryzurą z grzywką zaczesaną na bok lub prostą, twoje włosy powinny mieć długość od 5 do 10 centymetrów. Poproś fryzjera o grzywkę o kanciastym kształcie z przodu i o dowolny rodzaj podcięcia po bokach. Kręcone włosy z grzywką powinny wymagać jeszcze mniej zabiegów stylizacyjnych. W większości przypadków wystarczy pozwolić grzywce z przodu swobodnie opadać.

Sposoby na utrzymanie ułożonej fryzury


Posiadanie grzywki jest łatwe do opanowania przy odpowiednim podejściu. Jak w przypadku każdej fryzury, która wymaga codziennej rutyny, istnieją wskazówki, które pomogą ci zachować dobry wygląd grzywki przez cały dzień.

Lakier do włosów może być świetnym narzędziem do walki z grzywką, która nie chce się utrzymać w swojej stylizacji. Aby jednak w pełni wykorzystać zalety tego produktu, spray musi być odpowiednio dobrany. Pamiętaj, aby trzymać pojemnik w odległości około 20 centymetrów od włosów i unikać rozpylania go bezpośrednio na skórę głowy. Zbyt bliskie rozpylenie lub pokrycie skóry głowy produktami do stylizacji może spowodować, że pasma włosów staną się zbyt ciężkie i fryzura nie ułoży się, tak jakbyś tego chciał. Jednocześnie spowoduje to łuszczenie się włosów, a nawet i problemy ze skórą głowy.

Jeśli nie lubisz czuć lakieru, możesz rozpylić produkt na opuszki palców, a następnie delikatnie uszczypnąć grzywkę, aby ułożyć ją na swoim miejscu. Dzięki temu włosy nie staną się kruche i sztywne.

Produkty pomagające w stylizacji męskich włosów


Pomada do włosów (na bazie wody)

Pomady na bazie wody nie brudzą włosów i łatwo się je usuwa. Jednak te zalety mogą być również szkodliwe. Jeżeli bowiem na twoje włosy spadnie deszcz, to fryzura straci swoją trwałość.

Pomada do włosów (na bazie wosku)

Produkty do włosów z woskiem oferują dużą trwałość i plastyczność, bez tłustości produktów ropopochodnych. Wosk pozostanie na włosach nawet po zanurzeniu ich w wodzie.

Pomada do włosów (na bazie glinki)

Produkt na bazie glinki jest idealny dla mężczyzn, którzy chcą podkreślić teksturę swoich falowanych włosów, lub dla każdego, kto chce uzyskać naturalny wygląd, który nadal ma pewną trwałość. Ponieważ są to glinki, dobrze trzymają się we włosach, co pozwala na ich plastyczność przez cały dzień.
Spray z solą morską

To nowość w świecie produktów do włosów dla mężczyzn. Jak sama nazwa wskazuje, spray z solą morską zawiera sól. Sól morska absorbuje naturalny olej we włosach i nadaje im teksturę, fale i objętość.
Żel do włosów

Jeśli naprawdę chcesz mieć standardowo błyszczącą fryzurę, która pozostanie na swoim miejscu, nie bój się wrócić do szkolnej metody z użyciem żelu do włosów. On naprawdę wykona swoją pracę bardzo dobrze.
Autor: Jakub Kowalski