Data modyfikacji:

Odżywki Black Friday - jakie odżywki wybrać na Black Friday?

Odżywki białkowe są przeznaczone dla sportowców i entuzjastów fitness, którzy chcą zbudować silne mięśnie. Białko jest niezbędne do kształtowania sylwetki i zwiększania masy mięśniowej, a także do regeneracji po treningu. Zbyt niska podaż tego składnika w diecie sprawia, że efekty ćwiczeń pojawiają się o wiele wolniej i są mniej spektakularne. Jeśli uzupełni się dietę o odżywki, aktywność fizyczna da lepsze rezultaty. Warto pomyśleć o wzbogaceniu diety, zwłaszcza że w niedługim czasie spadną ceny na odżywki - Black Friday 2024 już wkrótce! Sprawdź, jakie produkty warto zamówić.
odzywki black friday

Jakie odżywki wybrać na Black Friday

Jaki jest cel stosowania odżywek białkowych?

Białko jest jednym z najważniejszych składników w diecie. Powinno się dostarczać je w ilościach zgodnych z zapotrzebowaniem, które zależy od wieku, płci, masy ciała, stopnia aktywności fizycznej i stanu zdrowia. W przypadku osób, które trenują w celu zbudowania masy mięśniowej, zapotrzebowanie na białko w diecie jest najwyższe. Zgodnie z zaleceniami żywieniowymi w posiłkach powinno dostarczać się około 2 gramów białka na każdy kilogram masy ciała. Regularne treningi w celu budowy nowych włókien mięśniowych i redukcji tkanki tłuszczowej zwiększają to zapotrzebowanie nawet o połowę. Duże ilości białka można dostarczyć z pomocą odżywki. Black Friday to okazja, by zakupić ich zapas na cały rok. Ich regularne stosowanie jest niezbędne, by uzupełnić niedobory składników odżywczych i prawidłowo wesprzeć organizm w budowie mięśni. Białka dostarczają przede wszystkim mięso oraz nabiał, jednak trudno jest zjeść jego wystarczającą ilość bez przekraczania liczby kalorii, których potrzebuje się w ciągu dnia.

Kto może stosować odżywki białkowe kupione podczas Black Friday?

Jeśli zamierza się kupić odżywki białkowe, Black Friday to dzień, w którym znajdzie się promocje na każdy typ suplementów tego typu. Znajdzie się wśród nich preparaty odpowiednie dla kobiet i mężczyzn o różnym stopniu aktywności fizycznej. Oferta odżywek obejmuje również produkty, po które mogą sięgać osoby z nietolerancją laktozy.

Preparaty białkowe mogą być stosowane przez wszystkich entuzjastów aktywności fizycznej bez względu na cel treningowy. W zależności od oczekiwanych rezultatów dobiera się typ odżywki i sposób jej dawkowania.

Typy odżywek białkowych

Poszczególne rodzaje odżywek białkowych różnią się od siebie zwartością protein, smakiem, wartością biologiczną, długością wchłaniania i źródłem pochodzenia. Odżywki WPC są pozyskiwane podczas mikrofiltracji. Koncentrat zawiera w swoim składzie ok. 85% białka. WPC to najtańszy typ preparatów. WPI to izolat białek serwatki, który pozyskuje się podczas ultrafiltracji. Jest to dość drogi środek, jednak w jego składzie znajduje się aż 95% protein. Atutem produktu jest możliwość stosowania go przez osoby, które są uczulone na laktozę. WPI są pozbawione laktozy.

WPH jest natomiast pozyskiwany za pomocą hydrolizy preparatów WPC i WPI. Niekwestionowaną zaletą WPH jest natychmiastowa wchłanialność i najwyższa zawartość protein. Większość produktów z tej grupy składa się w 100% z białka.

Typ stosowanej odżywki proteinowej powinien być dostosowany do stopnia i rodzaju aktywności fizycznej. Jeśli spożywa się odżywkę po treningu w celu jak najszybszej regeneracji, powinno się sięgnąć po WPH. W przypadku, gdy chce się uzupełnić niewielki niedobór białek w diecie podczas zwiększonej aktywności organizmu (np. podczas tygodniowego wypadu w góry), wystarczające jest zastosowanie odżywek WPC.

Odżywki w promocji nie tylko dla aktywnych

Co ważne, odżywki proteinowe są dobrym źródłem białka o wysokim stopniu przyswajalności. Mogą stosować je również osoby, które na co dzień prowadzą mało aktywny tryb życia. Jeśli z różnych przyczyn spożywa się za mało protein, można sięgnąć po odżywki. Jest to dobry sposób na uzupełnienie niedoborów w diecie, gdy ma się niewiele czasu na gotowanie lub gdy jada się mało urozmaicone dania. Ciekawym sposobem wykorzystania odżywek białkowych jest ich zastosowanie do wypieków. Dzięki preparatom proteinowym można przygotować wartościowe i smaczne ciasteczka na deser, bez dodatku cukru i tłuszczu. Takie słodycze bez przeszkód można jadać w większych ilościach oraz gdy stosuje się dietę redukcyjną.

Najlepsze odżywki - promocja na Black Friday

WPC Trec Whey 100 na Black Friday 2024

W czasie promocji z okazji Black Friday warto sięgnąć po odżywkę WPC Trec Nutrition. Trec Whey 100 jest odpowiedni do odbudowy mięśni po treningu. Dzięki niemu wspiera się budowę beztłuszczowej tkanki mięśniowej. Preparat cechuje się znakomitym smakiem i rozpuszczalnością. Trec Whey 100 zawiera niewiele tłuszczów i węglowodanów.

6Pak Nutrition Milky Shake Whey - Black Friday 2024

6Pak Nutrition Milky Shake Whey to produkt, w którym ciekawy smak i kremową konsystencję uzyskano za sprawą dodatku maślanki. Wysoka wartość biologiczna preparatu jest ceniona przez sportowców oraz osoby, które poszukują odżywek bez wypełniaczy roślinnych, aspartamu i innych zbędnych dodatków. Milky Shake Whey jest również niedrogi, gdyż jedna porcja kosztuje niewiele ponad 1 zł, zwłaszcza gdy preparat nabędzie się w ramach promocji na Black Friday.

Formotiva Muscle Brick Whey podczas Black Friday 2024

Podium najlepiej ocenianych odżywek białkowych zamyka Formotiva Muscle Brick Whey. Jest to koncentrat WPC, do którego dodano enzymy trawienne i wolną formę antykatabolicznej L-glutaminy. Laktaza w odżywce wspomaga trawienie laktozy i zapobiega problemom żołądkowym. Produkt jest odpowiedni nawet dla osób po ciężkim treningu, poszukujących odżywek proteinowych, które skutecznie wspomagają regenerację włókien mięśniowych.

Autor: Monika Kocher