Data modyfikacji:

Ranking alkomatów do 300 zł. Jaki alkomat do 300 zł wybrać?

Alkomat to jedno z najważniejszych urządzeń, które powinien mieć każdy kierowca, zwłaszcza jeśli planuje wyruszyć w podróż po odbywającej się wieczór wcześniej imprezie. To właśnie on pozwala szybko i łatwo sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu, aby mieć pewność, że można bezpiecznie usiąść za kierownicą. Jaki model wybrać? Sprawdź ranking alkomatów do 300 zł!
alkomat do 300 zł

Alkomaty polecane przez policję, czyli jakie?

W kwestii bezpieczeństwa nie warto iść na kompromisy. Zwłaszcza w przypadku jazdy samochodem po spożyciu alkoholu – w takiej sytuacji, jeśli jego poziom jest za wysoki, aby prowadzić, narażasz nie tylko swoje zdrowie i życie, ale także stanowisz zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
Najlepszym wyborem są alkomaty polecane przez policję, czyli te z sensorem elektrochemicznym, które są uważane za najdokładniejsze. Powód jest prosty – zastosowana technologia pozwala na wykrycie nawet najmniejszych cząsteczek alkoholu, przez co sprawdza się nie tylko do użytku domowego, ale także jest wykorzystywana przez policję.
Oczywiście, zakup modelu, którego funkcjonariusze używają na co dzień, wiąże się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Na szczęście w naszym rankingu alkomatów do 300 zł znajdziesz tańsze, jednak nadal niezwykle precyzyjne urządzenia z sensorem elektrochemicznym.

Czy alkomaty z sensorem półprzewodnikowym są polecane przez policję?

Innym rozwiązaniem dostępnym na rynku są alkomaty z sensorem półprzewodnikowym. To urządzenia starszej daty, które nie mogą pochwalić się tak dużą precyzją, co ich elektrochemiczne odpowiedniki. Dodatkowo trzeba je częściej kalibrować, aby uniknąć fałszywych wyników, oraz mają większą tolerancję błędu.
Z uwagi na wymienione czynniki i ewentualne problemy z urządzeniami półprzewodnikowymi, o wiele lepszym wyborem są modele elektrochemiczne z naszego rankingu alkomatów do 300 zł.

Na co zwrócić uwagę, wybierając jeden z modeli z rankingu alkomatów do 300 zł?

Rodzaj sensora to nie wszystko. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając jedno z polecanych urządzeń z rankingu alkomatów do 300 zł? Zdecydowanie na zakres pomiarów. Najczęściej producenci oferują modele będące w stanie wykryć od 0 do nawet 4 promili.
Nie bez znaczenia jest również możliwość kalibracji. Dlaczego jest ona tak ważna? To właśnie od niej zależy precyzja wykonywanych pomiarów, a tym samym wyniki zgodne ze stanem faktycznym. Zazwyczaj częstotliwość wykonywania kalibracji w polecanych modelach elektrochemicznych z rankingu alkomatów wynosi co około 500 pomiarów. Dokładne informacje znajdziesz w instrukcji dołączonej do urządzenia.
Co jest jeszcze ważne, jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz najlepsze urządzenie z rankingu alkomatów do 300 zł? W trakcie zakupu sprawdź także:
 • tryb pracy – zazwyczaj tanie alkomaty mają standardowy ustnik, jednak można znaleźć też modele przeznaczone do badania bezkontaktowego (lepszy wybór, jeśli z urządzenia będzie korzystać kilka lub nawet kilkanaście osób);
 • tolerancję błędu – im jest on mniejsza, tym dokładniejszy pomiar poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu.
 • Ranking alkomatów do 300 zł – wybierz najlepszy!

  Czas sprawdzić ranking alkomatów do 300 zł (znajdziesz w nim także modele do 200 zł), dzięki którym w szybki i łatwy sposób sprawdzisz poziom alkoholu w swoim organizmie, i to nie tylko przed podróżą samochodem.

  1. Aisko BACscan F-30

  Najpopularniejszy model w rankingu alkomatów do 300 zł. Podręczne urządzenie z sensorem elektrochemicznym zostało poddane niezależnym badaniom w akredytowanym laboratorium, które potwierdziły dokładność wyników pomiarów. Do zalet polecanego alkomatu możemy zaliczyć wbudowany czujnik przepływu powietrza, funkcję przypominania o kalibracji oraz zakres pomiarów 0,0–4,0‰.

  2. Xblitz Spirit

  Podręczny alkomat z czujnikiem półprzewodnikowym to urządzenie, wraz z którym otrzymujesz aż rok darmowej kalibracji w serwisie marki Xblitz. Osobiste urządzenie elektroniczne jest sprzedawane w zestawie z 5 ustnikami oraz ma czytelny wyświetlacz i kontrolkę statusu sprzętu. Nie zabrakło również trwałej, wytrzymałej obudowy oraz zakresu detekcji na poziomie od 0,0 do 2,0‰.

  3. BACscan CA 9000 Professional SG

  Kolejną propozycją w rankingu alkomatów do 300 zł jest elektrochemiczny model marki BACscan, którego dokładność i powtarzalność pomiarów została potwierdzona przez niezależne laboratorium z akredytacją PCA. Urządzenie ma zakres na poziomie 0,0–4,0‰, może być kalibrowane oraz zostało wyposażone w specjalny system, który chroni komórkę pomiarową przed uszkodzeniem.

  4. Xblitz Unlimited

  Kolejny model półprzewodnikowy w naszym rankingu alkomatów, tym razem za mniej niż 200 zł. Urządzenie podręczne ma zakres pomiarów wynoszący 0,0–2,0‰ oraz jest bezproblemowe w obsłudze – wystarczy nacisnąć przycisk, aby szybko i dokładnie zmierzyć poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Producent zadbał także o kompaktowy rozmiar, dzięki któremu alkomat mieści się w kieszeni, oraz o możliwość kalibracji.

  5. Overmax OV-AD-02

  Alkomat Overmax to cyfrowy model z sensorem elektromechanicznym. Podręczne urządzenie może pochwalić się zakresem pomiarów na poziomie 0,0–4,0‰, możliwością kalibracji oraz czytelnym wyświetlaczem LCD. Nie zabrakło także wskaźnika niskiej baterii, dokładności wyników wynoszącej do 0,01‰, a także praktycznego sygnału dźwiękowego, który informuje użytkownika, gdy poziom alkoholu w wydychanym powietrzu jest za wysoki.

  6. Baseus Digital Alcohol Tester LCD CRCX-01

  Nasz ranking alkomatów do 300 zł zamyka model Baseus, który w przeciwieństwie do swoich poprzedników jest modelem bezustnikowym. Dzięki temu sprawdzi się w firmach czy na imprezach, podczas których będzie korzystać z niego wiele osób. Dlaczego warto rozważyć zakup właśnie tego urządzenia? Alkomat uzyskał certyfikaty CE i FCC, działa do 3 miesięcy na jednym ładowaniu oraz ma zaawansowany chip gwarantujący wysoką precyzję pomiarów.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Katarzyna Wendzonka
  Katarzyna Wendzonka

  Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.