Data publikacji:

Jaki smartband z NFC wybrać?

Smartband z NFC jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które są aktywne fizycznie. Jest to nic innego jak wielofunkcyjna opaska sportowa. Posiada wiele funkcji dzięki, którym łatwo będziesz monitorować postępy w sporcie. Co więcej, smartband z NFC jest bardzo przydatny, kiedy zapomnimy o portfelu. To właśnie za jego pomocą możemy płacić zbliżeniowo. Jaki smartband z NFC wybrać i jaki będzie najlepszy?
Jaki smartband z NFC wybrać?

Smartband z NFC – jak działa i w jakich smartbandach jest dostępny?

Pożądane modele smartbandów to te z NFC. Jest ono rodzajem łączności bezprzewodowej, która działa na krótkie odległości. Za pomocą smartbanda z NFC, który jest połączony z telefonem, możemy dokonywać płatności zbliżeniowych. Jak to działa? Jest to bardzo proste zadanie, ponieważ wystarczy zainstalować i współgrać naszą opaskę sportową z kontem w banku, które będzie obsługiwać nasze płatności. Kiedy wszystko jest gotowe i działa poprawnie, wystarczy dotknąć nadgarstkiem terminala. Co więcej, wszystkie terminale, które obsługują płatności zbliżeniowe, poradzą sobie z płatnością za pomocą smartbanda z NFC. Oprócz funkcji płacenia zbliżeniowo smartband z NFC służy do monitorowania aktywności fizycznej. Dobry model posiada pulsometr, licznik naliczania kroków oraz ciśnieniomierz. Natomiast bardziej zaawansowane modele monitorują nasz sen, pokazują prognozę pogody, godzinę i informują nas o nadchodzących połączeniach oraz wiadomościach. Dobry smartband z NFC posiada wiele użytecznych funkcji. Większość modeli jest produkowanych przez znane marki i posiada w opaskach sportowych funkcję NFC. Do takich należą przede wszystkim firmy Xiaomi, Huawei, Samsung, Fitbit, Garmin oraz Garett. 

Jakie cechy powinien spełniać idealny smartband z NFC?

Dobry smartband NFC powinien łączyć ze sobą trzy najważniejsze cechy. Porządny model, na który warto zwrócić uwagę, to model, który nie tylko ma funkcję płatności zbliżeniowej, ale również odnajduje się w wielu innych sytuacjach. Pożądany model powinien być kompatybilny, posiadać funkcje dodatkowe oraz łączyć smartband z NFC z telefonem za pomocą Bluetooth. Smartband oprócz posiadania NFC powinien również być wyposażony w GPS. GPS najlepiej się sprawdza przy bieganiu czy jeździe na rolkach, śledząc naszą trasę, oraz w przypadku, kiedy się zgubimy, pozwoli odnaleźć lokalizację.
Większość tych sportowych gadżetów na rynku spełnia tę funkcję. Najlepsze systemy, które są kompatybilne ze smartfonami, to Android oraz system iOS. Jeśli chodzi o systemy, które są mniej popularne, takie jak Windows Phone, możemy mieć problem i nie lada wyzwanie, ponieważ tutaj wachlarz propozycji jest ograniczony. Szukany przez nas model powinien mieć jak najwięcej funkcji dodatkowych. Jego głównym zadaniem jest monitorowanie aktywności fizycznej. Większość tego typu zegarków na rynku posiada również funkcję monitorowania snu, licznik kalorii, krokomierz, pomiar natlenienia krwi, tętna oraz bada poziom stresu. Ponadto, dobre smartbandy NFC powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Powinny być wodoodporne i pyłoszczelne. Taki model sprawdzi się w deszczowe i mroźne dni.

Jaki smartband z NFC wybrać?

Jaki smartband z NFC? Najlepsze smartbandy będą wyposażone w dodatkowe funkcje. Dobry smartband ułatwi odbieranie połączeń, będzie śledził twoją aktywność i pomoże ułożyć plan treningowy. Ponadto będzie monitorował puls, naliczy ilość kroków i zbada poziom stresu. Aby wybrać odpowiedni smartband, należy pamiętać o funkcji NFC, która jest obsługiwana w naszym kraju. Istnieją cztery systemy, za pomocą których możemy płacić zbliżeniowo. Do takich należą Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay. Najbardziej zaawansowane modele proponują kolorowy wyświetlacz dzięki ekranom AMOLED oraz LCD. Ponadto dobry smartband powinien być również designerskim gadżetem na rękę, który dodatkowo zadba o twoje zdrowie. 
Wśród dostępnych modeli mamy do wyboru smartbandy na pasku lub bransolecie. Mogą być w wersji sportowej lub eleganckiej. Kolejną ważną rzeczą przy wyborze odpowiedniego modelu jest system operacyjny, który powinien być kompatybilny ze smartfonem. Oferta smartbandów jest dość szeroka, a wybór nie należy do łatwych. 
Dużym zainteresowaniem i ogromną popularnością cieszy się smartband Xiaomi Mi Band 6. Jest to model, który łączy ze sobą wygodę oraz wiele pożytecznych funkcji. Posiada atrakcyjny wyświetlacz i funkcję pomiaru tlenu we krwi. Posiada pulsoksymetr i powiadomi nas o przychodzących wiadomościach i połączeniach. Jego dodatkowe funkcje to monitorowanie snu, sterowanie muzyką oraz monitor pogody. Posiada wyświetlacz AMOLED, oraz 30 trybów sportowych. Raz ładowany wystarczy nam aż na 14 dni. Jego cena jest również atrakcyjna. 
Kolejnym modelem jest Fitbit Charge 4 NFC w kolorze czarnym, który jest kompatybilny z systemami Android oraz iOS. Posiada wbudowany GPS, monitoruje sen oraz posiada system Fitbit Pay, za pomocą którego możemy płacić zbliżeniowo. Dzięki jego licznym funkcjom zadbamy o nasze zdrowie. Różnorodność dostępnych modeli pozwoli ci na zakup odpowiedniego smartbanda z NFC, który spełni twoje potrzeby. Niezwykle docenianymi modelami wśród polskich klientów są takie marki jak Fitbit, Gambit, Xiaomi i Huawei.

Dlaczego warto posiadać smartband z NFC?

Smartband z NFC jest przeznaczony dla miłośników nowinek technicznych oraz osób pragnących monitorować swoje postępy w sporcie. Ponadto dobry smartband cechuje się wygodą. Kiedy podczas biegania nie mamy przy sobie portfela, a chcemy kupić wodę, ten gadżet idealnie się nada. Za jego pomocą zapłacimy w szybki i łatwy sposób metodą zbliżeniową, przybliżając nadgarstek do terminala. Taki moduł posiada o wiele więcej przydatnych funkcji. Nie dość, że zadba o twoje zdrowie, to jeszcze ułatwi życie w wielu codziennych sytuacjach. Monitoruje aktywność fizyczną oraz sen, liczy kroki oraz ułatwia komunikację z najbliższymi. Smartband z NFC jest modelem wielofunkcyjnym, który z pewnością warto mieć. Sprawdzi się w wielu sytuacjach i jest modnym gadżetem.
Autor: Redakcja Ceneo